Príroda

HĽADAŤ DESTINÁCIU:

Chorvátsko je krajina s jedinečnými prírodnými krásami známa hlavne vďaka nádhernému Jadranskému moru. Aj keď sa jedná o krajinu s relatívne malou rozlohou, Chorvátsko sa vyznačuje výnimočnou geografickou rôznorodosťou a tým pádom je atraktívnou oblasťou pre populácie vtáctva.

V Chorvátsku sa vyskytujú zaujímavé druhy vtáctva, často zriedkavé a ohrozené druhy. Podľa údajov ornitologického ústavu, sa v Chorvátsku vyskytuje 387 druhov vtáctva, čo je výnimočne vysoké číslo v oblasti s rozlohou Chorvátska. 

 
Pridajte sa k nášmu programu pozorovania vtáctva, predstavíme Vám najatraktívnejšie  chorvátske stanovištia.  Najzaujímavejšie lokality na pozorovanie vtáctva v Chorvátsku sú pobrežné oblasti s intenzívnymi migráciami na jar a na jeseň.  Dovedieme Vás na hlavné chorvátske stanovištia vtáctva ako sú Park prírody Velebit, Park prírody Vranské jazero, Národný park Paklenica, Ornitologická rezervácia Velo Blato a oblasť rieky Zrmanja. 


Doprajte si pobyt v prírode,  na horách, na pobreží riek, v hustých lesoch a v divokej prírode, ktorá čaká na Vaše objavenie. Doprajte si niekoľkodňový aktívny pobyt objavujúc prírodné krásy Chorvátska pri turistike alebo cyklistike Národným parkom Risnjak , Parkom prírody Učka alebo pozdĺž jadranského pobrežia.

Ukáž viac  Zatvor 

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023