Kvarner

Preskúmať Kvarner

Kvarner INFO

Kvarner sa nachádza v severovýchodnej časti Jadranu medzi Istriou a chorvátskym pobrežím. Rozkladá sa od Opatije a jej okolia na severe až po mesto Novi Vinodolski na juhu. Región Kvarner obsahuje 4 väčšie ostrovy - Krk, Cres, Lošinj a Rab a niekoľko menších: Susak, Goli Island, Ilovik, sv. Gregor, Plavnik a Unija. Kvarner má 160 rokov dlhú turistickú tradíciu originality a rôznorodosti ponuky. Vily a vidiecke domy boli v tejto oblasti postavené členmi habsburskej dynastie. Prvý turista, ktorý zavítal do tejto oblasti, bol prominentný rakúsky lekár Conrad Clar, ktorý priviedol svojho chorého syna na ostrov Mali Lošinj. Potom, čo sa jeho syn tu uzdravil, stúpla povesť Mali Lošinj ako kúpeľného mesta. Medzi významných hostí na riviére Kvarner patril aj cisár František Jozef I., arcivojvoda Ferdinand Maxmilián, nemecký cisár Wilhelm II., Belgická princezná Stefani a taliansky kráľ Viktor Emanuel III.

Počiatok naturizmu v oblasti Kvarner sa datuje od doby, kedy anglický kráľ Edward VIII. v roku 1936, keď prišiel na ostrov Rab, vstúpil do mora úplne nahý. Dnes sú najznámejšie nudistické pláže v tejto oblasti tie, ktoré sa nachádza na ostrovoch Cres, Krk, Rab a Lošinj .

Kvarner sa môže pochváliť pätnástich plážami s ocenením " Modrá vlajka ", ktorý je symbolom kvality mora a životného prostredia. Kvarner sa tiež pýši najbohatší floristickú častí Chorvátska so svojimi 2700 druhmi a tiež 32 chránenými územiami v tejto oblasti. Medzi nimi treba spomenúť národný park Paklenica, park Učka a skaly Samarskej. Športové fanúšikovia sa môžu tešiť na potápanie, plachtenie, rafting, kanoistiku, rybárčenie, cyklistiku, turistiku, jazdu na koni, lov, parašutizmus, paragliding a mnoho ďalších športových aktivít.

Pamiatky

Opatija - moderné turistické letovisko a oblasť s najdlhšou tradíciou cestovného ruchu v Chorvátsku. Je hlavnou turistickou destináciou v Chorvátsku pre organizovanie konferencií a seminárov. Opatija priťahuje turistov z celého sveta už 160 rokov, preto sa tiež nazýva " perla Jadranu ". Bujná vegetácia a príjemná klíma sú hlavným dôvodom, prečo sa tu začal cestovný ruch tak rýchlo rozvíjať. Tunajšie parky, osvetlená pobrežná promenáda, kúpalisko, vodotrysky a staré vily sú dôvodom, prečo sa sem turisti vracajú rok čo rok. Opatija je známa pre svoje kúpele, a preto je vhodná na návštevu aj počas zimných mesiacov. Zoznámte sa s množstvom kultúrnych pamiatok Opatije, užite si atraktívne piesočnaté a okruhliakové pláže, z ktorých najznámejší je pláž Slatina. Na svoje si tu prídu aj športoví nadšenci

Rijeka - prístavné mesto a centrum kraja Kvarner. Symbolom Rijeky je Moretto - šperk, ktorý nosí námorníci ako ochranu na mori, ktorý sa stal populárny, keď ho arcivojvodkyňa Ana Maria priniesla na viedenský dvor. Mesto je bohaté na historické pamiatky, ktoré svedčia o jeho zaujímavej minulosti. Navštívte Obecný palác ( sídlo vlády mesta ), miestodržiteľský palác ( námorné a historické múzeum chorvátskeho pobrežia ), univerzitnú knižnicu, múzeum moderného umenia, Palazzo ( najstaršia dochovaná radnica mesta Rijeka ), sochu sv. Šebastiána ( patrón ochrany pred morom ), pozostatky neskoro rímskej pevnosti, staré rímske prístavné dvere, Praetorium ( vojenské veliteľstvo z doby neskorej antiky ), palác Mondello a mnoho ďalších historických pamiatok

Crikvenica- mesto, ktoré má viac ako storočnú tradíciu v oblasti cestovného ruchu. Celé mesto je v skutočnosti riviéra s reťazou prepojených miest. Bolo pomenované po kostole ( Crikvenica ) pavlínského kláštora založeného v roku 1412 Nikolom Frankopan na delte Dubracine. Počas letných mesiacov sa tu koná veľa akcií, happeningov, koncertov, módnych prehliadok, výstav a tradičných slávností. Zábava začína skoro ráno na jednej z mnohých krásnych piesočnatých pláží a pokračuje v mnohých diskotékach. Môžete sa tešiť na jazdu na bicykli, minigolf, stolný tenis, plachtenie, paragliding, futbal, bowling, paintball, potápanie, turistiku, jazdu na vodnom skútri, vodné lyžovanie a mnoho ďalších aktivít v tomto meste.

Novi Vinodolski - atraktívna turistická destinácia ležiace pod svahmi mierne zalesnené oblasti. Jeho história siaha dávno do stredoveku. Vďaka stále zelenej vegetácii a miernemu stredomorskému klímy, čistému moru a vzduchu sa stal Novi Vinodolski jedným z prvých prímorských letovísk kraja v roku 1878, krátko po Opatiji. Nachádza sa tu aj mnoho kultúrnych pamiatok. Milovníci športu a aktívnej dovolenky si môžu oddýchnuť pri futbalu, basketbalu, bowlingu, turistiky, tenisu, cyklistiky, parašutizmu a všetkých druhov vodných športov. Počas letných mesiacov sa tu konajú rôzne festivaly, kde sa môžete baviť až do skorých ranných hodín. Jednou z najslávnejších udalostí je " Lov v noci ", kde si môžete vypočuť živú hudbu a pochutnať si na dobrom jedle a miestnym vínu. Početné koncerty a nočné kluby Vás zabaví až do skorých ranných hodín.

Kultúra

Opatija

 • - park a vila Angiolina - park vznikol niekedy medzi rokmi 1845 a 1960 a obsahuje nepreberné množstvo rastlín prinesených z rôznych častí sveta. Vila bola postavená v roku 1844 a bola kedysi hlavným miestom zábavy tunajšej elity. Teraz je tu múzeum cestovného ruchu.
 • - Lungomare ( pobrežná promenáda ) - postavená v niekoľkých fázach a je asi 12 km dlhá
 • - kostol Zvestovania Panny Márie - novorománska budova so zelenou kopulou a kláštor. Postavené v roku 1906.
 • - socha Madony - bola zrazená búrok a tak dnes stojí tak, že stráži dušu grófa Arthura Kesselstadt, ktorý v roku 1891 zahynul vo vlnách
 • - vila Amalia - v tejto nádhernej vile pobývali európski králi a cisári

 

Rijeka

 • - Trsate - stará stredoveká pevnosť a dediny, ktorá skrýva mnohé tajomstvá a cenné pamiatky
 • - mestská veža - symbol mesta nachádzajúci sa pri vchode do starého mesta. Na veži sa nachádza hodiny a znak rakúskeho cisárstva a znak mesta - dvojhlavý orol .
 • - kostol sv. Vid - kedysi jezuitská rotunda, dnes katedrála. Bola postavená na mieste zničeného kostola a je venovaná patrónovi Rijeky , sv. Vidova.
 • - Námorné a historické múzeum - bolo založené v roku 1876. Múzeum ukazuje historický vývoj plavby ( modely lodí, obrazy plachetníc, portréty kapitánov 19. a 20. storočia ) a kultúry regiónu Rijeka.

 

Crikvenica

 • - hrad Frankopan - postavený v roku 1412 kniežaťom Nikolom Frankopan
 • - farnosť Nanebovzatia Panny Márie - postavený na mieste starého gotického kostola

 

Novi Vinodolski

 • - staré mesto - postavené v 13. Storočia, žili tu najvplyvnejší rodiny: Frankopan a Zrinski
 • - pozostatky starého mesta Lopar
 • - veža Kvadrac - stredoveká veža je všetko, čo zostalo z hradu Frankopan, ktorý bol zbúraný

Gastronómia

Riviéra je hrdá na svoju bohatú gastronomickú ponuku, ktorá je založená predovšetkým na rybích špecialitách. Z mnohých jedál sme vybrali niekoľko, ktoré charakterizujú túto oblasť :

 • - krevety na víne - varené s olivovým olejom a podávané s opečeným chlebom - starý námornícky recept
 • - vyprážané ryby na cesnaku, olivovom oleji s vínom, cibuľou, bobkovým listom, mrkvou a zelerom
 • - Batuda - tradičné pobrežné jedlo, varené fazuľa, kukurica, zemiaky a najemno nakrájané sušené mäso
 • - torta Frankopan - výborný tradičný múčnik z chorvátskeho pobrežia, pomenovaný podľa vojvodu Frakopana

Dobrodružstvo

Región Kvarner ponúka skvelé príležitosti na rekreáciu a aktívne trávenie voľného času. Môžete sa tešiť na rafting na rieke Kupa, športový rybolov na rieke Gacka, turistiku v horách Vinodol, poľovníctvo, rybárčenie, lyžovanie v Gorski Kotar a Bjelolasica, na horskom bicykli sa môžete prejsť po chodníkoch v okolí, potápanie ( potápačské kluby v Rijeke, Crikvenica a Novi Vinodolski ) a tenis ( tenisový kurt v Rijeke, Crikvenica a Novi Vinodolski ). Užite si aj plachtenie okolo ostrovov na Jadrane a skúmanie pobrežia Kvarneru. Pre odvážnejších je tu paragliding na hore Ucka.

Výlety

Pri pobyte v Kvarneri nezabudnite preskúmať jeho prírodné krásy. Navštívte prírodný park Ucka, bohatý na prírodné zdroje vody, skaly a jaskyne a vychutnajte si pohľad na Istrii, Kvarnerské ostrovy, Gorski Kotar a dokonca aj talianske Alpy. Nemali by ste si nechať ujsť jaskyni Biseruljka na ostrove Krk, ktorá sa nachádza hlboko pod povrchom a obsahuje nádherný sála a galériu s potokom, ktorý tečie cez jej dolnej časti.

Nočný život

Kvarner ponúka širokú škálu zábavy pre všetky vekové kategórie. Tí, ktorí dávajú prednosť romantickej atmosfére, sa môžu prejsť loďou na neďaleké ostrovy alebo sa prejsť romantickými uličkami, kde je vo večerných hodinách poteší romantické melódie pouličných hudobníkov. Ak máte radi bujarý nočný život, navštívte koktail bar Hemingway, klub La Habana, La Noche, El Rio Capitano alebo kasíno kluby Opatija a Domino. Počas leta sa vo všetkých mestách tohto regiónu koná mnoho festivalov a letných hudobných večerov.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Kvarner Región:

Kvarner odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2023 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Barbat - ostrov Rab Dom Ljerka Od 157 €
 • Barbat - ostrov Rab,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 17 deň
Apartmán - Kampor - ostrov Rab Apartmány Mare Od 216 €
 • Kampor - ostrov Rab,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 11 hodina
Apartmán - Crikvenica Apartmán Roni Od 100 €
 • Crikvenica,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 4 deň
 • Lovran,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 1 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023