Opatija

Preskúmať Riviéra Opatia

Informácie pre turistov Opatija

Opatija je mesto v Kvarnerskom zálive bohaté na kultúrne a zábavné podujatia, moderné turistické miesto a destinácia s najdlhšou tradíciou turizmu v Chorvátsku. Je to najpopulárnejšie miesto pre konanie kongresov, seminárov a prednášok. Opatija už 160 rokov láka turistov z celého sveta a bujná vegetácia i príjemné klimatické podmienky sú hlavné dôvody začiatku turizmu a jeho náhleho rozvoja v tomto meste, aj preto dostalo  pomenovanie „Biser Jadrana“.  Navštívte rôzne kultúrne pamiatky a kostoly ( kostol Sv. Anny, kostol Sv. Marka, kostol Sv. Jakova- ochrancu Opatie, evanielický kostol a mnohé ďalšie). Oplatí sa vidieť znamenitosti ako sú staré rakúsko-uhorské vily, Lungomare, vila Angiolina, park Sv. Jakova, fontána Helios, Slena...Užívajte na atraktívnych plážach z jemného štrku a tiež pieskových plážach, z ktorých najznámejšia je pláž Slatina. Milovníci športu môžu užívať pri rôznych športových aktivitách. Večer môžete stráviť prechádzkami po osvetlených promenádach, alebo v niektorej známej reštaurácii, môžete si zatancovať na terase a zároveň ochutnať rôzne delikatesy tohto kraja.

Vedeli ste, že?  Na myse sa nachádza  socha dievčaťa s čajkou, ktorá sa v súčastnosti stala symbolom turistického ruchu. Na jej mieste v minulosti stála socha Madonny. Grófska rodiny dala postaviť sochu potom, ako sa dievčina utopila, ke´d videla ako rozbúrené more pohltilo jej drahého grófa Kesselstadta. Socha bola premistnená ku kostolu Sv. Jakova, kde sa dievčina modlí za grófovu dušu a na jej miesto bola postavená socha dievčaťa s čajkou.

Nenechajte si ujsť

Park Angiolina - Villa Angiolina:  park vznikol v období medzi rokmi  1845 a 1860 v okolí villy Angioliny, ktorá bola v tom čase majetkom  Iginia Scarpe, veľkého milovníka prírody. V parku sa nachádza množstvo rastlín, ktoré boli prinesené z rôznych kútov sveta. 

Lungomare (cesta po pobreží):  cesta je dlhá okolo 12, tiahne sa  od Preluka do Lovrana  a  budovaná bola  v niekoľkých etapách.  Prvá, severná etapa cesty (Volosko- Slatina) bola ukončená v roku 1889. V tom čase bola Opatija oficiálne vyhlásená za liečebné mesto.

Kostol Zvestovania Panny Márie: neorománsky kostol so zelenou kupolou. Základný kameň položil Fraňo Nagl biskup z Triesta roku 1906. Stavba bola vybudovaná z kameňa dovezeného z Kastva.

Hotel Kvarner: prvý hotel v Opatiji, a pravdepodobne aj na východnom pobreží Jadranu. Vybudovaný bol v roku 1884 a jeho výstavba trvala rovných 10 mesiacov. Podignut je 1884., za samo deset mjeseci gradnje. V severnej časti boli pôvodne termálne kúpele (Warmbäder), ktoré boli s hotelom prepojené krytou chodbou (Wandelbahn). Priamo pred hotelom na samom pobreží , bola v minulosti najelegantnejšia kaviareň na svete, ktorá bola neskôr zrušená.

Zábava

Liburnija Jazz Festival: po počte koncertov a návštevnosti je tento festival najväčším festivalom v Chorvátsku.  Prvý krát sa odohral v Lovrane a v roku 2003 bol premiestnený do Opatie. Každoročne prvý júlový víkend Opatiou znie jazzová hudba. Cieľom tohto festivalu je ukázať krásu jazzovej hudby všetkým, ktorí ju ešte neodhalili. Vystupujú na ňom najznámejší jazzoví hudobníci (Joe Zawinul, Mike Stern, Mike Mainieri, Kenny Garrett, Medeski, Marin & Wood). Okrem koncertov na letnom pódiu je do programu zaradené pohyblivé pódium, tzv. JAZZ BOAT. Je to turistická loď, ktorá sa plaví blízko pobrežia za zvukov živej jazzovej hudby.

Noc Sv. Lovre: Opatija tradične oslavuje noc Sv. Lovre- je to noc počas ktorej padajú hviezdy, ktorá je slávnostne ukončená polnočným ohňostrojom. Nenechajte si ujsť pohľad na dážď padajúcich hviezd na romantických terasách v Opatii, kde vo vás slzy Sv. Lovre zanechajú nezabudnuteľný zážitok.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Opatija Región:

Miesta v okolí

 • Volosko (Opatija) ( 1,77  km)
 • Icici ( 4,21  km)
 • Lovran ( 5,91  km)
 • Lovranska Draga (Lovran) ( 8,53  km)
 • Rijeka ( 10,57  km)
 • Moscenicka Draga (Opatija) ( 12,1  km)
 • Čo hovoria naši hostia o Opatija

  Vynikajúce
  4
  Celková známka hostí
  Atmosféra
  4.3
  Istota
  4.2
  Pláže
  3.5
  Turistická ponuka
  3.6
  Priateľskí miestni obyvatelia
  4.3

  0/11

  Opatija odporúčanie ubytovania

  * ceny od jún 2023 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  Dom - Opatija Dom Iva i Ella Od 442 €
  • Opatija,
  • Osoby: 6-10
  • Opatija,
  • Osoby: 1-6
  • Posledná rezervácia pred 6 deň
  Apartmán - Opatija Apartmán Ines Od 178 €
  • Opatija,
  • Osoby: 3-6
  Apartmán - Opatija Apartmán Relax Od 128 €
  • Opatija,
  • Osoby: 1-4
  • Posledná rezervácia pred 21 hodina

  Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2023