Získajte zľavu 5% s kódom:

PLATÍ IBA NA REZERVÁCIE UBYTOVANIA.

COOL5
Akcia končí:
DEŇ
HODINA
MINÚTA
SEKUNDA

Rijeka a Riviéra Crikvenica

Rijeka a Riviéra Crikvenica INFO

Riviéra Rijeka a Crikvenica sa nachádza v severnej časti Jadranu . Patrí sem desať turistických miest , najvýznamnejšie sú Rijeka, Crikvenica, Novi Vinodolski a Senj. Jedná sa o pobrežné mestá bohatá na kultúrne dedičstvo, rozvinutý cestovný ruch a krásne miesta, ktoré umožňujú športové aktivity a skúmanie prírody. V lete si môžete vychutnať čistej vody, krásne pláže a kvalitnú zábavu .

Rijeka je prístavné mesto a centrum kraja Kvarner. Aj keď je prístavným mestom, neznamená to, že je tu prítomný ťažký priemysel. Drží si svoje morské čaro ukryté v jeho uliciach. Symbolom Rijeky je Moretto - šperk, ktorý nosí námorníci ako ochrana pred tiesnia na mori. Pri pobyte v Rijeke budete mať možnosť navštíviť národný park Paklenica Risnjak, hory Učka a Velebit, mestá Opatija a Crikvenica, kde môžete navštíviť množstvo zaujímavých akcií. Sú tu veľmi krásne pláže ako je Bivio - verejná pláž s množstvom malých pláží, z ktorých niektoré sú dláždené , niektoré kamienkové a jedna z nich je navrhnutá špeciálne pre osoby so zdravotným postihnutím. Ďalšie plážou je Pecina - veľká verejná pláž skladajúci sa z mnohých menších pláží, kde si môžete prenajať ležadlá a slnečníky, alebo sa občerstviť v jednej z kaviarní na pláži .

Crikvenica je mesto, ktoré má viac ako storočnú tradíciu oblasti cestovného ruchu. Mesto bolo pomenované po kostole ( crikvenica ), ktorý je súčasťou kláštora založeného v roku 1412 Nikolom Frankopan na delte Dubracine. Počas letných mesiacov sa tu konajú rôzne akcie, happeningy, koncerty, módne prehliadky, výstavy a samozrejme tradičné slávnosti. Zábava začína skoro ráno na jednej z mnohých krásnych piesočnatých pláží a pokračuje v mnohých diskotékach a kluboch.

Novi Vinodolski je atraktívnou turistickou destináciou, ktorá leží v blízkosti úrodného údolia Vinodol, pozdĺž členitého pobrežia kanálu Velebit. Vďaka stále zelenej vegetácii a miernemu stredomorskému klímy, čistému moru a vzduchu sa Novi Vinodolski stal jedným z prvých prímorských letovísk kraja v roku 1878 , krátko po Opatiji. Ak si chcete vychutnať krásu tohto kraja z " vtáčej perspektívy " zájdite na rozhľadne " Gradina " , " Sviby " a " Kuk ". Počas letných mesiacov sú tu organizované rôzne festivaly, kde sa môžete baviť až do skorých ranných hodín. Jednou z najslávnejších udalostí je " nočný rybolov ", kde si môžete vypočuť živú hudbu, pochutnať si na dobrom jedle a miestnych vínach.

Senj je prístavné mesto nachádzajúce sa v zálive Velebit. Leží na okraji zalesneného svahu pod holými skalami hory Velebit, odkiaľ fúka studený veľmi silný vietor. Návštevníkom je plne k dispozícii vybavená verejná pláž, zátoky Spasovac a niekoľko menších pláží s čistými vodami. Určite navštívte národný park Severný Velebit, rovnako ako prírodný park Velebit a vychutnajte si krásu nedotknutej prírody . Počas leta sa tu konajú početné zábavné podujatia , z ktorých najslávnejšia je " Medzinárodný letný karneval v Senj " ( zimný karneval je tu tiež organizovaný ), " Fisherman festival ", " Leto hudby ", sviatok " Našej Pani zo snehu " a futbalový turnaj " rytieri Senj ".

Kultúra

Rijeka

 • - Trsate - stará stredoveká pevnosť a dediny, ktorá skrýva mnohé tajomstvá a cenné Pamiatky
 • - kostoly, katedrály a paláca zo všetkých storočia, bohaté s na diela miestnych a zahraničných umelcov
 • - pozostatky mestských hradieb - vybudované na obranu, rovnako ako veža so štyrmi hodinami, čo je symbol mesta Rijeka
 • - námorné a historické múzeum na chorvátskom pobreží - založené v roku 1876. Múzeum ukazuje pohľad na historický vývoj plavby ( modely lodí , obrazy plachetníc , portréty kapitánov z 19. a 20. storočia ).

Crikvenica

 • - hrad Frankopan - postavený v roku 1412 kniežaťom Nikolom Frankopan
 • - farnosť Nanebovzatia Panny Márie - postavená na mieste starého gotického kostola
 • - kláštor Pauline - veľmi dôležité historické miesto, nachádzajú sa tu cenné predmety a dokumenty od samého počiatku oblastí Crikvenice a Vinodol, je to symbol tohto mesta, po ktorom bolo mesto pomenované Crikvenica

Novi Vinodolski

 • - staré mesto - postavené v 13. storočia, rodinami Frankopan a Zrinski - najvplyvnejší chorvátskej rodiny
 • - pozostatky starého mesta Lopar - nachádzajúce sa na pobreží
 • - veža Kvadrac - stredoveká veža je všetko, čo zostalo z hradu Frankopan, ktorý bol zbúraný

Senj

 • - pevnosť Nehaj - stredoveká pevnosť z 16. storočia, slúžila k obrane mesta pred útokmi Turkov
 • - mestské múzeum - založené v roku 1962, nájdete tu historické kultúrne dokumenty mesta
 • - gotická radnica - nachádza sa na námestí Mala Placa, s mestskou balkónom zo 14. storočia
 • - palác Carina - pochádza z 18. storočia, nachádza sa tu biskupstvo, archívy, veľká knižnica a zbierka náboženského umenia

Výlety

Pri pobyte na tejto riviére preskúmajte okolie a zoznámte sa s krásou chorvátskeho pobrežia. Navštívte jaskyni Biseruljka na ostrove Krk , ktorá je hlboko pod povrchom a obsahuje nádherný sála a galériu. Navštívte tiež jaskyni Postojna, najväčšie a najzaujímavejšie jaskyňu v Európe , ktorá sa nachádza na Slovinsku, len kúsok od hraníc s Chorvátskom. Urobte si výlet do starobylého mesta Pula a pozrite sa na rímsky amfiteáter, postavený v 3. storočia pred naším letopočtom, je to jedna z najslávnejších zachovaných stavieb na Jadrane. Ak máte radi prírodu a prírodné krásy, urobte si výlet na okolité ostrovy lodí alebo do botanickej záhrady Velebit, ktorá sa nachádza na úpätí hory Zavižan ( 1480m.nm ) Tu si môžete prezrieť vzácne, pôvodné rastliny a endemity. Milovníci histórie môžu navštíviť Trsate - stará stredoveká pevnosť a dediny , ktorá skrýva mnoho tajomstiev, cenné pamiatky a slávne náboženské svätyne nachádzajúce sa v Rijeke. Odporúčame Benátky ( Taliansko ), na romantické pobyty vo dvojici, pretože je to najromantickejšie mesto na svete. V meste Opatija si môžete vychutnať nádherné parky, pobrežné promenády, upravené pláže, fontány a storočí starej vily .

Šport

Táto riviéra ponúka skvelé príležitosti na rekreáciu a aktívne trávenie voľného času. Športové fanúšikovia sa môžu tešiť na rafting na rieke Kupa, športový rybolov na rieke Gacka v mestečku Lika, turistiku v horách Vinodol, poľovníctvo, rybárčenie, lyžovanie v Gorski Kotar a Bjelolasica v zime, na jazdu na horskom bicykli po chodníkoch v okolí, potápanie ( potápačské kluby v Rijeke, Crikvenica a Novi Vinodolski ) a tenis ( tenisový kurt v Rijeke, Crikvenica a Novi Vinodolski na rekreáciu ).

Gastronómia

Riviéra je hrdá na svoju bohatú gastronómiu , ktorá je založená predovšetkým na rybích špecialitách . Z mnohých jedál sme vybrali niekoľko , ktoré charakterizujú túto oblasť :

 • - Krevety na víne - krevety varené s vínom a olivovým olejom , podávané s opečeným chlebom - starý námornícky recept
 • - Vyprážaná ryba na cesnaku, olivový olej, víno​​, cibuľa, bobkový list, mrkvu, zeler
 • - Batuda - tradičné pobrežné jedlo : varené fazuľa, kukurica, zemiaky a jemne nasekané sušené mäso
 • - Torta Frankopan - výborný tradičný múčnik z chorvátskeho pobrežia, pomenovaný podľa vojvodu Frakopana

Nočný život

Táto riviéra ponúka širokú škálu zábavy pre všetky vekové kategórie. Tí , ktorí sa chcú baviť až do skorých ranných hodín, môžu navštíviť nočné kluby a bary ako " La Noche", " Club Boa", " El Rio", " Capitano", " River" a mnoho ďalších. Pre tých, ktorí dávajú prednosť romantickej atmosfére, je tu bohatá ponuka reštaurácií a krčmičiek . Ak máte radi dobré jedlo, zájdite do reštaurácie " Moslavina" v Crikvenici, ktorá získala mnohé ocenenia za kvalitu svojich gastronomických ponúk. Počas leta sa vo všetkých mestách tejto riviéry usporadúvajú rôzne akcie , festivaly a letné hudobné večery .

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Rijeka a Riviéra Crikvenica Región:

Rijeka a Riviéra Crikvenica odporúčanie ubytovania

* ceny od august 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Apartmán - Dramalj (Crikvenica) Apartmány Rak Od 175 €
 • Dramalj (Crikvenica),
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 19 deň
 • Senj,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 11 deň
Apartmán - Senj Apartmány Nada Od 107 €
 • Senj,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,5
 • Posledná rezervácia pred 5 deň
 • Senj,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Posledná rezervácia pred 11 hodina

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024