Senj

Informácie pre turistov Senj

Turistické letovisko a prístav v kanáli Velebit, mesto Senj sa nachádza na okraji lesnatého svahu na úpätí holých skál hory Velebit, odkiaľ v zime fúka silný vietor, ktorý Chorváti volajú bura. Od dávnych dôb táto oblasť slúžila ako priechod z panónskej pevniny na pobrežie, dokonca už grécki a rímski geografi a historici sa zmienili o prístave s názvom Senia. Návštevníci mesta Senj majú k dispozícii plne vybavenú verejnú pláž, ďalej pláž v zátoke Spasovac a niekoľko malých pláží s priezračnou vodou. Počas letných mesiacov sa konajú v Senji rôzne zábavné akcie  a v zime sa každoročne koná zimný karneval.

Milovníci historických znamenitostí môžu navštíviť pevnosť Nehaj (Stredoveká stavba zo 16.st. je to symbol mesta Senj), gotickú mestskú radnicu nachádzajúcu sa na námestí  Mala placa), palác Carina (je to župný dvor z 8.st. na ktorom sa nachádza biskupský archív, veľká knižnica a zbierka sakrálnych pamiatok). Návštevníci tohto mesta majú k dispozícii úplne vybavené mestské kúpalisko, zátoku Spasovac a niekoľko malých pláží s čistým morom. Odporúčame navštíviť národný park Sjeverni Velebit, park prírody Velebit a vychutnajte si krásu nedotknutej prírody. Počas letných mesiacov sa v Senji koná niekoľko kultúrnych podujatí, z ktorých najznámejšie sú Medzinárodný Senjský letný karneval, rybárska fešta, Senjské hudobné leto, sviatok „Gospe Snježne“ a futbalový zápas„Senjski vitezovi“.  Gurmánom odporúčame ochutnať špeciality tohto kraja v reštauráciách „Košare“, „Martina“, alebo pivnici „Stari Grad“. Počas pobytu v senji určite navštívte Opatiju, Rijeku, Slunj a Karlovac.

Nenechajte si ujsť:

Opatija  je mesto v Kvarnerskom zálive bohaté na kultúrne a zábavné podujatia, moderné turistické miesto a destinácia s najdlhšou tradíciou turizmu v Chorvátsku. Je to najpopulárnejšie miesto pre konanie kongresov, seminárov a prednášok. Opatija už 160 rokov láka turistov z celého sveta a bujná vegetácia i príjemné klimatické podmienky sú hlavné dôvody začiatku turizmu a jeho náhleho rozvoja v tomto meste, aj preto dostalo  pomenovanie „Biser Jadrana“.  Navštívte rôzne kultúrne pamiatky a kostoly ( kostol Sv. Anny, kostol Sv. Marka, kostol Sv. Jakova- ochrancu Opatie, evanielický kostol a mnohé ďalšie). Oplatí sa vidieť znamenitosti ako sú staré rakúsko-uhorské vily, Lungomare, vila Angiolina, park Sv. Jakova, fontána Helios, Slena..

Rijeka je prístavné mesto, ktoré je tiež centrom Primorsko-goranskej župy. Symbolom mesta je morčić- je to talisman, ktorý nosili námorníci ako ochranu pred rozbúreným  morom. Navštívte mnohé pamiatky svedčiace o zaujímavej histórii Rijeky : palác Municipija, kostol Sv. Jeronima, vysokoškolská knižnica, múzeum moderného umenia, guvernérov palác, múzeum mesta Rijeka, prírodopisné múzeum, kostol Sv. Vida, stará brána, palác Komuna, dom Adamovih, Palác Modello.

Slunj je mesto ležiace nad riekami Slunjčica a Korane, ktoré sú zároveň prírodnou ozdobou kraja. Milovníci športu môžu užívať pri rybolove, cyklistike, alebo pri prechádzkach starým mestom.

Karlovac je mesto ležiace v srdci Chorvátska, kde sa spája nížina s pohorím na sútoku štyroch riek (Korany, Kupy, Mrežnice a Dobry). Odporúčame navštíviť pamiatky tohto mesta : hlavné mestské námestie – námestie bána Josipa Jelačiča, františkánsky kláštor a kostol Sv. Trojice, mestské múzeum, mestské divadlo „Zorin dom“, hudobná škola, pomník Radoslavovi Lopašičovi, staré mesto Dubovac, etno galéria Žunac, kostol Panny Márie Snežnej.

Rezervujte si apartmán, izbu, alebo ubytovanie pri mori z našej ponuky v meste Senj!

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Senj Región:

Čo hovoria naši hostia o Senj

Vynikajúce
4.3
Celková známka hostí
Atmosféra
4.5
Istota
4.6
Pláže
3.9
Turistická ponuka
4
Priateľskí miestni obyvatelia
4.5

 • Veľmi dobrý 3.6
  Lucia
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  07.08.2018
  Pekné a kľudné prostredie
 • Výborný 4.8
  Roman
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  12.09.2017
  Ticho a kľud
 • Výborný 4.8
  Michaela
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  11.08.2017
  super
  super peken prostredie
3/234

Senj odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Senj,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Posledná rezervácia pred 1 deň
 • Senj,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 5 deň
 • Senj,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 16 deň
 • Senj,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 7 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023