Makarská riviéra

Makarská riviéra INFO

Makarská riviéra sa rozkladá pozdĺž nádherného pohoria Biokovo. Oblasť Makarskej riviéry zaberá asi 60 km pobrežia, z Brely na západe až do Gradac na východe. Po desaťročia láka turistov svojou krásou. Mesto Makarská, rovnako ako ďalšie zaujímavé miesta - Baška Voda, Bratus, Brela, Brist, Drašnice, Drvenik, Gradac, Igrane, Podaca, Podgora, Promajna, Tučepi a Živogošče sa nachádzajú na bielych oblázcích v blízkosti krištáľovo čistého mora a borovicového lesa.

Prírodné krásy, aktívna dovolenka a relaxácie... každý centimeter na Makarskej riviére ponúka niečo magického. Kilometre bielych kamienkových pláží obklopené hustými borovicovými lesmi pri krištáľovo čistého mora sú len niektoré esá, ktorá má Makarská riviéra v rukáve. Bohaté kultúrne dedičstvo, zhromaždené v priebehu storočí, je vidieť na každom kroku. Veľké aj malé chránené prístavy uspokojí aj tých najnáročnejších jachtárov. Ak sa chcete skryť v tieni pohoria Biokovo a užiť si pokoj ďaleko od každodenného hluku, pozrite sa do blízkych dedín, ktoré sú zaujímavé nielen pre milovníkov histórie a architektúry.

Miesta na návšteve

Makarska - Najpopulárnejší turistická destinácia na pobreží Chorvátska sa slávnymi 2 km dlhými plážami. Leží pod horou Biokovo a skladá sa zo starého mesta a novšie časti s hotelmi, reštauráciami a obchodmi . Makarská urazila dlhú cestu dejinami a bojovala proti mnohým uchvatiteľom , takže dnes je známa ako jedno z najkrajších miest na Jadrane. Bez ohľadu na vek a záujmy si každý návštevník , ktorý sem príde , nájde niečo pre seba . Makarská je dobre známa svojimi hudobnými klubmi , kde sa môžete zabávať do skorých ranných hodín, napr : " Buba " , " Art Caffe " , kaviareň " Deep " , " Marineta " , diskotéky " Westa " , " Petra Pana " , " Escape " a mnoho ďalších. Pre tých o niečo starší je " Kultúrne leto " univerzálnym programom.

Brela - Toto mesto je takmer 2000 rokov staré. Vzhľadom k jeho prírodnej kráse a bohatej turistickej tradícii je dnes moderným turistickým mestečkom s bohatou turistickou ponukou. Je hrdé na " Zelené vlajky " aj na tri " Modrej vlajky " pre pláže Dugi Rat, Berulia a Stomarica.

Baška Voda - Podľa archeologických nálezov bola táto oblasť osídlená 4000 rokov pred Kristom. Dôvodom k osídlenia bol predovšetkým prameň pitnej vody. Mestečko je známe pre svoje biele kamienkové pláže obklopené hustým borovicovým lesom. Dnes je atraktívnou turistickou destináciou s bohatou ponukou pre návštevníkov s rôznymi záujmami.

Tučepi - Mestečko Tučepi je známe pre svoje 3 kilometre dlhé pláže, pozdĺž ktorých sa tiahne krásna promenáda. Je tu prístav pre všetky druhy lodí a jácht. Počas leta sa tu konajú rôzne slávnosti, kde si môžete vychutnať jedlo, pitie a príjemnú hudbu v nočných hodinách. Pre tých, ktorí sa chcú baviť až do skorých ranných hodín, doporučujeme mesta Makarská, ktoré je len 5 km ďaleko.

Igrane - Mesto na Makarskej riviére sa nachádza na juhovýchodnej strane, ktorá je vyhradená pre dlhé piesočné pláže ( 1,5 km ). Igrane má bohatú turistickú ponuku. Sú tu početné športové aktivity pre športových nadšencov ( vodné športy, škola potápania, minigolf, stolný tenis, jogging a cyklistika ), milovníci histórie budú potešení mnohými pamiatkami a archeologickými lokalitami.

Mikroklíma

Makarská riviéra je chránená pred porušením kontinentality horou Biokovo. Má bohatú stredomorskú vegetáciu, mierne podnebie, dlhé a teplé letá s osviežujúcim vánkom.

V tejto oblasti svieti slnko viac ako 2750 hodín ročne, pričom priemerná teplota stúpa k 20 ° C od júna do septembra, a teplota mora od júna do októbra je okolo 20 ° C.

Kultúra

Makarska

 • - múzeum malakologie - najbohatšia zbierka mušlí na svete sa nachádza práve tu , viac ako 3000 príkladov vystavených granátov . Cenné herbára rastlín z hory Biokovo sú takisto v múzeu , rovnako ako menšia paleontológie zbierky .
 • - polostrov Petra - park na južnej strane mesta , sa zvyšky starého kostola a jaskyne , to všetko je spojené krásnou dlhou promenádou so všetkými miestami na Makarskej riviére .
 • - svätyne Vepric - venovaná Márii Lurdskej , založená biskupom dr . Jurajom carica v roku 1908 . Prírodné jaskyne sa nachádza uprostred krajiny s kopcami , zeleňou a malým potokom .
 • - katedrála sv . Marka - sa nachádza v hornej časti námestia Kacic . Stavba tohto barokového kostola začala v roku 1700 . Pri vchode do katedrály , na pravej strane je oltár , v ktorom sú uložené kosti svätého Klementa , patróna mesta Makarská .
 • - fontána Benátky - takisto z 18. storočia s najstarším erbom mesta

Baška Voda

 • - kostol sv. Nikola - postavený v roku 1889 v neorománskom štýle. Nachádza sa tu cenné predmety, ako sú vitráže od Josipa Bottero Dini z roku 1987 a obraz z krížovej cesty od Josipa Bifela z roku 1988 .
 • - kostol sv. Lovre - neskorobarokový kostol z roku 1750 postavený na základoch starej budovy

Brela

 • - kostol Gospa od Karmela - pamiatka barokovej architektúry. Kostol bol postavený na pamiatku víťazstva nad Turkami v roku 1715.
 • - Soline - pozostatky domov prvých obyvateľov Soline a tzv komplex domov Filipovic. Je to cenný nález rímskych pozostatkov : keramika , staré riad , verše z hrobu a peniaze.
 • - kostol sv. Mihovil - najcennejšie pamiatka na území Makarskej riviéry. Bol postavený v 11. storočia, nachádza sa na kopci nad Igrane v cez sto rokov starých olivových hájoch.

Tučepi

Archeologické lokality :

 • - Sutvid, Okrumbica a Javorak - v lokalite Sutvid bolo nájdených viac rozvojových fáz architektúry : ranne cisárska rustikálny vila z 1. - 2. storočia, neskoro antickej oratórium, stredoveký kostol a pohrebisko. Predpokladá sa, že Chorváti sa presťahovali do tejto oblasti ku koncu 7. storočia.
 • - Pevnosti - boli vybudované k ochrane mesta medzi 15. a 18. storočím. Nachádzajú sa v širokej oblasti Gornji Tučepi - tvrz Sarica sa nachádza na najprednejšou skale, pod horou Biokovo, pevnosť Buselica stojí obďaleč bližšie k stredu obce, zatiaľ čo tvrz Lalic sa nachádza v obci samotnej.

Zaostrog

 • - kláštor sv. Františka - obsahuje bohatú etnografickú zbierku, rovnako ako zbierku etnografických obrazov známeho chorvátskeho maliara Mladena Veza

Výlety

Poloha Makarskej riviéry umožňuje jednodňové a poldenné návštevy do okolitých miest a dedín, na pohorie Biokovo, ostrovy Brač, Hvar, Vis a Korčula. Zo všetkých okolitých miest na Makarskej riviére sú organizované jednodňové výlety loďou na najbližší ostrovy, kde si môžete vychutnať úžasné rybie špeciality a prírodné prostredie.

Navštívte historické mesto Dubrovník ( 165 km ), deltu rieky Neretvy ( 62 km ) a vychutnajte si tu rôzne špeciality varené z žiab a úhorov . Delta rieky Cetiny a slávne pirátske mesto Omiš nie sú ďaleko od Makarskej ( 37 km ), ako aj zoznamu chránených pamiatok UNESCO mesta - Split ( 61 km ), Solin ( 66 km ), Trogir ( 83km ) a Šibenik ( 136 km ). Určite navštívte horu Biokovo. Môžete sa dostať na jej vrchol za pol hodiny. Gornji Tučepi a niekoľko reštaurácií sú po ceste na vrchol. K dispozícii je botanická záhrada s rôznymi druhmi autentických a endemických druhov a nespočet cyklotrás a piesčitých ciest.

" Červené " a " Modré " jazero sú prírodné javy, vyzerajú ako obrie studne a boli pomenovaný po farbe skál, ktorá sa odráža v ich hladine. Môžete navštíviť Mostar a Medžugorie, najznámejšie a najnavštevovanejšie svätyne na svete, v susednej Bosne a Hercegovine.

Šport

Makarská riviéra ponúka rad možností pre športové vyžitie. Športové zariadenia tvoria ihriská na futbal, basketbal, rugby, tenis a ďalšie. Vedľa hotelov sa nachádza 9 otvorených a 2 uzavreté tenisové kurty. Nájdete tu aj vonkajšie a vnútorné bazény. V posledných rokoch stúpol záujem o extrémne športy v tejto oblasti: potápanie vo všetkých oblastiach na Makarskej riviére, voľné lezenie na okolité kopce a pohoria Biokovo, paragliding na tom istom mieste, prehľadávania tunajších jaskýň, tiež pešia turistika a jazda na bicykli .

Gastronómia

Gastronomická ponuka na Makarskej riviére je bohatá na všetky druhy čerstvých rýb , pripravených rôznymi spôsobmi. Všetky jedlá sú ochutená domácim olivovým olejom. Miestne parmská šunka so syrom a olivami má dlhú tradíciu ako studený predkrm, ktorý Vám vezme dych. Spolu s rôznymi čerstvými špecialitami z morských rýb si vychutnajte dalmatínsky teľacie guláš s paradajkami - špecialita z teľacieho mäso plneného slaninou a cesnakom pripravené v červenom víne.

Najslávnejšie dezerty z Makarskej riviéry sú Makarska Rafioli a Makarana tortu. Môžete sa tešiť na dalmatínske špeciality v mnohých reštauráciách , ako je " Veliki Mornar " , " Porat " , " Bonaca " , Maslina " , v krčmičkách " Mornar " alebo " Adria ".

Nočný život

Počas leta v Makarskej organizované predovšetkým nocí ľudovej hudby v sprievode mandolíny a gitary. Všetky slávnosti zastrešuje " Kultúrne leto Makarskej " . V tejto oblasti sa konajú každý druhý piatok " rybárske noci " - pečenie rýb , ochutnávky vína a tradičné hry ako oslie preteky a ohňostroj . Na začiatku augusta sa koná tradičný letný karneval. Nachádza sa tu aj veľa reštaurácií a taverien ponúkajúci svoje špeciality. Nespočetné množstvo kamienkových pláží s koktejlovými barmi priťahuje hlavne mladé , zábava je tu zaistená až do skorých ranných hodín. Mladí ľudia sa môžu zabaviť aj v jaskyniach nad morom, kde sa nachádzajú niektoré z najznámejších barov " Deep " ( v súčasnej dobe najobľúbenejšie miesto mladých ľudí v priebehu letných mesiacov ) a " Grotta ". Najpopulárnejší plážový bar je " Buba " , ale sú tu aj ďalšie - " Art cafe " , " Deep " , " Marineta " , " West " , diskotéky , " Petar Pan " , " Escape " a ďalšie .

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Makarská riviéra Región:

Makarská riviéra odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Igrane Dom Vedrana Od 107 €
 • Igrane,
 • Osoby: 2-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Makarska,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Posledná rezervácia pred 11 deň
 • Podgora,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 23 hodina
Dom - Zivogosce Dom Rose Od 66 €
 • Zivogosce,
 • Osoby: 2-5
 • Hodnotenie hostí: 4,9

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024