Baska Voda

Baska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska VodaBaska Voda

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Baska Voda

Baška Voda sa nachádza pod nádherným pohorím Biokovo. Je známa pre svoje okruhliakové pláže obklopené hustými borovicovými lesmi. Podľa archeologických nálezov bola táto oblasť osídlená už 4000 rokov pred nl Hlavným dôvodom k osídlenia oblasti Baška Voda bol prameň pitnej vody. Názov Baška Voda je po prvýkrát spomína v roku 1688, kedy bola postavená prvá verejná budova v tejto oblasti-neskoro barokový kostol sv. Lovre. Okrem poľnohospodárstva sa miestni ľudia zaoberajú rybolovom a mořeplavectvím. K slávnym historickým pamiatkam patrí kostol sv. Lovre (neskoro baroková stavba z roku 1750, postavená na základoch antického budovy), kostol sv. Nikola (sú tu cenné vitráže Josipa Bottero Dini a ako Krížová cesta od Josipa Bifela), kostol sv. Roko (15. storočia, gotický sloh), kostol Nanebovzatia Panny Márie (1636, neskoro barokový sloh), kostol Všetkých svätých (1999) a mnoho iných. Ak máte záujem zoznámiť sa s búrlivou minulosťou mestečka Baška Voda, navštívte zbierky archeologického múzea, Malakologické múzeum (malakologie-náuka o mäkkýšoch) a galériu MGD. Milovníci športu si môžu vychutnať futbal, tenis, basketbal, bowling, plážový volejbal, parasailing, jazdu na horskom bicykli, turistiku, paragliding, voľné lezenie, windsurfing, vodné lyžovanie, potápanie a ďalšie aktivity. Počas leta usporadúva Baška Voda nespočetne slávností: Rybárske noci, večery ľudových dalmátskych piesní, folklórne večery a rôzne koncerty. Tí, ktorí sa chcú baviť až do skorých ranných hodín, môžu navštíviť jeden z mnohých nočných klubov na pláži. Navštívte krásy prírodného parku Biokovo (15km), krásy kaňonu Cetiny (25 km), svätyňu Medugorje, modré a červené jazero a vodopád Velika Gubavica. Ak si chcete pochutnať na dalmatínskej kuchyni a rôznych špecialitách tohto regiónu, navštívte niektorú z mnohých reštaurácií, ako je "King", "Mars", "Putnik", "Palma" a vináreň "As".

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Baska Voda

Výborný
4.6
Celková známka hostí
Atmosféra
4.5
Istota
4.8
Pláže
4.5
Turistická ponuka
4.4
Priateľskí miestni obyvatelia
4.6

 • Výborný 5
  Slavomí
  Pár Slovakia (Slovak Republic)
  20.8.2014
  Prostredie destinácie
 • Výborný 5

  Pár
  13.8.2013
  Krásna okolitá príroda, dostatok možností na občerstvenie rôznymi formami, široká ponuka výletov do okolia, možnosť športového vyžitia, vybavenie pláží sociálnymi zariadeniami.
  Nefunkčnosť sprchovacích zariadení na pláži v poobedňajších hodinách
 • Výborný 5
  Ingrid
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  31.7.2013
  Baška Voda je cieľ, ktorý ponúka veľa príležitostí pre rodinné aktivity ako na pláži, v meste, mnoho atrakcií, reštaurácií a nákup.
  Negatívnu skúsenosť sme mali.
3/21
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Baska Voda odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Baska Voda,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Baska Voda,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Baska Voda,
 • Osoby: 2-4
 • Baska Voda,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 5,0

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020