Lokva Rogoznica

Lokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva RogoznicaLokva Rogoznica

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Lokva Rogoznica

Lokva Rogoznica je malá turistická obec rozprestierajúca  sa pozdĺž jadranskej magistrály asi 10 km od mesta Omiš v smere na mesto  Makarska. V minulosti sa obyvatelia živili poľnohospodárstvom, rybolovom a vinohradníctvom, dnes prevažne turizmom. Lokva Rogoznica leží na úpätí pohoria a svojim hosťom ponúka všetko pre zábavnú dovolenku. Nad magistrálou sa nachádza stará časť mesta a  smerom k moru pod cestou sa tiahnu nádherné pieskové a štrkovité pláže s čistým morom, oblemované borovicovým lesmi ktoré poskytujúcimi úkryt pred rozpáleným slnkom. Navštívte obec Lokva Rogoznica v auguste  počas „Rybárskej noci“, jednej z najznámejších akcií v tomto meste, ktorá je sprevádzaná hudbou a zábavou rôzneho druhu. Ak sa chcete zoznámiť s tunajšou gastronomickou ponukou, odporúčame Vám navštíviť reštauráciu „Ljetni san“ (Letný sen) a ochutnať špeciality, ktoré pre Vás pripravia.

Navštívte kostol Nanebovzatia Panny Márie, kostol sv. Kozmu a Damiána, a kostol St. Vida na vrchu omišských Dinárov a zoznámte sa s  históriou tohto kraja. Pre športovcov odporúčame vyskúšať, surfovanie, plachtenie, vodné lyžovanie, potápanie s kyslíkovými fľašami, parasailing, paragliding, pešia turistika, rybolov, , rafting, jazdu rýchle člny, prípadne prenajať  skútre, kajaky, loďky, vodné bicykle a vodné skútre. Ideálna destinácia pre rodinnú dovolenku, pričom pre mládež odporúčame vyjsť si za zábavou do okolitých miest.  Ak dovolenkujete v Lokve Rogoznici, nenechajte si ujsť návštevu známych turistických stredísk ako sú Omiš, Split a Makarska.

Nenechajte si ujsť:

Omiš je typické stredomorské mesto rozprestierajúce sa na ústí rieky Cetina. Navštívte historické pamiatky tohto mesta v minulosti známe ako mesto pirátov. Odporúčame Vám navštíviť pevnosti Mirabela a Fortica, farský kostol sv. Michala, františkánsky kláštor, kostol sv. Petra, kostol Ducha svätého, ilýrsky seminár, mestské múzeum, starý cintorín Omiš, stredoveké mestské jadro, stĺp hanby  a starú mestskú lóžu.  Pre športovcov odporúčame vyskúšať si  rafting na rieke Cetina, voľné lezenie, windsurfing, plážový volejbal a mnoho ďalších aktivít.

Split je druhé najväčšie mesto v Chorvátsku a jednou z najnavštevovanejších destinácií na Jadrane. Večne mladé mesto žijúce svojím pomalším tempom, ktorému sa ľahko a radi  prispôsobíte. Mesto, ktoré založil rímsky cisár Dioklecián je bohaté na historické pamiatky, z ktoré odporúčame navštíviť Diokleciánov palác -  srdce starého centra Split, Železnú a Zlatú bránu, socha Gregora Ninského, katedrálu sv. Dujma, kostol sv. Františka, peristyl, kláštor sv. Anny a konkatedrálu sv. Petra.

Makarska je jedna z najobľúbenejších turistických destinácií na chorvátskom pobreží. Známa je predovšetkým vďaka svojej bohatej turistickej ponuke. V tomto meste si každý môže nájsť niečo pre seba. Pre milovníkov historických pamiatok odporúčame navštíviť  františkánsky kláštor (v jeho priestoroch umeleckú galériu, knižnicu, a unikátne Malakologické múzeum ( so zbierkou mušlí),  a inštitút "Hory a more"), ďalej kostol  sv. Marka, sv. Filipa, sv. Petra a mestské múzeum. Pre športovcov sa ponúkajú rozličné aktivity, ako sú cyklistika, plachtenie, vodné lyžovanie, basketbal, futbal, volejbal, paragliding, pešia turistika, rafting, rybolov a potápanie.

Rezervujte  ubytovanie z našej ponuky, zažite nezabudnuteľnú dovolenku v destinácii Lokva Rogoznica a nenechajte si ujsť príležitosť preskúmať krásy okolia.

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Lokva Rogoznica

Vynikajúce
4.5
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.8
Pláže
4.3
Priateľskí miestni obyvatelia
4.8
Turistická ponuka
4.1

 • Výborný 5
  Tibor
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  24.7.2018
  Dovolenka v Lokva Rogoznica sa nám páčila mali sme nádherný výhľad na more z apartmánu. Pláž nebola preplnená turistami, ako v iných letoviskách, ako napríklad Tučepi alebo Makarská bývali sme v apartmáne Gordána kde sme mali milú pani domácu touto cestou ju chceme pozdraviť a poďakovať, že sa o nás príkladne starala...
 • Veľmi dobrý 3.4
  Ľubomíra
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  13.8.2014
  Pre ľudí, ktorí uprednostňujú tichšie prostredie
  Na výlety loďou sa dá objednať z neďalekého Omišu, kde je aj kopec iných zaujímavostí - dinopark, trhy, pamiatky,... Nám sa páčil výlet na ponorke aj výlet na ostrov Bol, kde je kameňolom a dajú sa tam kúpiť krásne výrobky z neho. Pláže sú čisté a je možnosť vybrať si aj rôzne vstupy do vody - betńové platne, väčšie či menšie skalky a je možnosť skákať do vody, čo sa našim deťom veľmi páčilo.
2/27
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Lokva Rogoznica odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Lokva Rogoznica,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 12 deň
 • Lokva Rogoznica,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 18 deň
Dom - Lokva Rogoznica Dom Darijo Od 114 €
 • Lokva Rogoznica,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Lokva Rogoznica,
 • Osoby: 2
 • Posledná rezervácia pred 5 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020