Stanici

StaniciStaniciStaniciStaniciStaniciStaniciStaniciStaniciStaniciStaniciStaniciStanici

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Stanici

Stanići je malé turistické miesto na Omišskej riviére s krásnymi plážami z jemného štrku. Miesto je len 5 km vzdialené od mesta Omiš. Medzi najpopulárnejšie pláže patria: Tice, Zavode, Rape, ku ktorým je prístup možný len peši, zatiaľ čo k pláži Velika luka je možný prístup autom. Doprajte si čerstvý vzduch, priezračné more, tiché a čisté pláže ďaleko od uponáhľaného mestského života. V okolí ešte stále môžete nájsť tiché miesto, kde si v kľude môžete vychutnávať krásy tohto nedotknutého miesta. Ubytovanie nájdete na súkromí, alebo v hoteli, k dispozícii máte dva obchodíky s čerstvým pečivom, ovocím a zeleninou.  Najbližšia tržnica, banka a lekárska pomoc sa  nachádza v Omiši. Garanciou nezabudnuteľnej dovolenky sú rafting na rieke Cetina, horolezectvo, spoznávanie histórie a kultúry miest Split, Omiš a okolia, surfovanie , prechádzky v prírode a množstvo ďalších aktivít. Špeciality miestnej kuchyne môžete ochutnať v reštauráciách „Delfin“, „Kaštel“, „Sagita“, alebo v pivniciach „ U našeg Marina“ a „ Ćaća“. Odporúčame vám navštíviť mestá Omiš, Split a Makarska.

Omiš je typické stredomorské mesto rozprestierajúce sa na ústí rieky Cetina. Navštívte historické pamiatky tohto mesta v minulosti známe ako mesto pirátov. Odporúčame Vám navštíviť pevnosti Mirabela a Fortica, farský kostol sv. Michala, františkánsky kláštor, kostol sv. Petra, kostol Ducha svätého, ilýrsky seminár, mestské múzeum, starý cintorín Omiš, stredoveké mestské jadro, stĺp hanby  a starú mestskú lóžu.  Pre športovcov odporúčame vyskúšať si  rafting na rieke Cetina, voľné lezenie, windsurfing, plážový volejbal a mnoho ďalších aktivít.

Split je druhé najväčšie mesto v Chorvátsku a jednou z najnavštevovanejších destinácií na Jadrane. Večne mladé mesto žijúce svojím pomalším tempom, ktorému sa ľahko a radi  prispôsobíte. Mesto, ktoré založil rímsky cisár Dioklecián je bohaté na historické pamiatky, z ktoré odporúčame navštíviť Diokleciánov palác -  srdce starého centra Split, Železnú a Zlatú bránu, socha Gregora Ninského, katedrálu sv. Dujma, kostol sv. Františka, peristyl, kláštor sv. Anny a konkatedrálu sv. Petra.

Makarska je jedna z najobľúbenejších turistických destinácií na chorvátskom pobreží. Známa je predovšetkým vďaka svojej bohatej turistickej ponuke. V tomto meste si každý môže nájsť niečo pre seba. Pre milovníkov historických pamiatok odporúčame navštíviť  františkánsky kláštor (v jeho priestoroch umeleckú galériu, knižnicu, a unikátne Malakologické múzeum ( so zbierkou mušlí),  a inštitút "Hory a more"), ďalej kostol  sv. Marka, sv. Filipa, sv. Petra a mestské múzeum. Pre športovcov sa ponúkajú rozličné aktivity, ako sú cyklistika, plachtenie, vodné lyžovanie, basketbal, futbal, volejbal, paragliding, pešia turistika, rafting, rybolov a potápanie.

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Stanici

Vynikajúce
4.2
Celková známka hostí
Atmosféra
4.5
Istota
4.3
Pláže
4.3
Turistická ponuka
3.6
Priateľskí miestni obyvatelia
4.5

0/13
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Stanici odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Stanici,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Stanici,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 2 deň
 • Stanici,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,1
 • Stanici,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,6

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020