Rijeka a Riviéra Crikvenica

Rijeka a Riviéra Crikvenica INFO

Riviéra Rijeka a Crikvenica se nachází v severní části Jadranu. Patří sem deset turistických měst, nejvýznamnější jsou Rijeka, Crikvenica, Novi Vinodolski a Senj. Jedná se o pobřežní města bohatá na kulturní dědictví, rozvinutý cestovní ruch a krásná místa, která umožňují sportovní aktivity a zkoumání přírody. V létě si můžete vychutnat čisté vody, krásné pláže a kvalitní zábavu.

Rijeka je přístavní město a centrum kraje Kvarner. I když je přístavním městem, neznamená to, že je zde přítomen těžký průmysl. Drží si své mořské kouzlo ukryté v jeho ulicích. Symbolem Rijeky je Moretto – šperk, který nosí námořníci jako ochrana před tísní na moři. Při pobytu v Rijece budete mít možnost navštívit národní park Paklenica Risnjak, hory Učka a Velebit, města Opatija a Crikvenica, kde můžete navštívit řadu zajímavých akcí. Jsou zde velmi krásné pláže jako je Bivio -veřejná pláž s množstvím malých pláží, z nichž některé jsou dlážděné, některé oblázkové a jedna z nich je navržena speciálně pro osoby se zdravotním postižením. Další pláží je Pecine- velká veřejná pláž skládající se z mnoha menších pláží, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo se občerstvit v jedné z kaváren na pláži.

Crikvenica je město, které má více než stoletou tradici oblasti cestovního ruchu. Město bylo pojmenováno po kostele (crikvenica), který je součástí kláštera založeného v roce 1412 Nikolou Frankopanem na deltě Dubracine. Během letních měsíců se zde konají různé akce, happeningy, koncerty, módní přehlídky, výstavy a samozřejmě tradiční slavnosti. Zábava začíná brzy ráno na jedné z mnoha krásných písčitých pláží a pokračuje v mnoha diskotékách a klubech.

Novi Vinodolski je atraktivní turistickou destinací, která leží v blízkosti úrodného údolí Vinodolu, podél členitého pobřeží kanálu Velebit. Díky stále zelené vegetaci a mírnému středomořskému klimatu, čistému moři a vzduchu se Novi Vinodolski stal jedním z prvních přímořských letovisek kraje v roce 1878, krátce po Opatiji. Pokud si chcete vychutnat krásu tohoto kraje z "ptačí perspektivy" zajděte na rozhledny "Gradina", "Sviba" a "Kuk ". Během letních měsíců jsou zde organizovány různé festivaly, kde se můžete bavit až do časných ranních hodin. Jednou z nejslavnějších událostí je "noční rybolov", kde si můžete poslechnout živou hudbu, pochutnat si na dobrém jídle a místních vínech.

Senj je přístavní město nacházející se v zálivu Velebit. Leží na okraji zalesněného svahu pod holými skálami hory Velebit, odkud fouká studený velmi silný vítr. Návštěvníkům je plně k dispozici vybavená veřejná pláž, zátoky Spasovac a několik menších pláží s čistými vodami. Určitě navštivte národní park Severní Velebit, stejně jako přírodní park Velebit a vychutnejte si krásu nedotčené přírody. Během léta se zde konají četné zábavní akce, z nichž nejslavnější je "Mezinárodní letní karneval v Senj" (zimní karneval je tu také organizován), "Fisherman festival", "Léto hudby", svátek "Naší Paní ze sněhu" a fotbalový turnaj "Rytíři Senj."

Kultura

Rijeka

 • - Trsatu - stará středověká tvrz a vesnice, která skrývá mnohá tajemství a cenné Památky
 • - kostely, katedrály a paláce ze všech století, bohaté s na díla místních a zahraničních umělců
 • - pozůstatky městských hradeb- vybudovány na obranu, stejně jako věž se čtyřmi hodinami, což je symbol města Rijeka
 • - námořní a historické muzeum na chorvatském pobřeží- založeno v roce 1876. Muzeum ukazuje pohled na historický vývoj plavby (modely lodí, obrazy plachetnic, portréty kapitánů z 19. a 20. století).

Crikvenica

 • - hrad Frankopan - postaven v roce 1412 knížetem Nikolou Frankopanem
 • - farnost Nanebevzetí Panny Marie- postavená na místě starého gotického kostela
 • - klášter Pauline -velmi důležité historické místo, nacházejí se zde cenné předměty a dokumenty od samého počátku oblastí Crikvenice a Vinodolu, je to symbol tohoto města, po kterém bylo město pojmenováno Crikvenica

Novi Vinodolski

 • - staré město - postaveno ve 13. století, rodinami Frankopan a Zrinski- nejvlivnější chorvatské rodiny
 • - pozůstatky starého města Lopar-nacházející se na pobřeží
 • - věž Kvadrac - středověká věž je vše, co zbylo z hradu Frankopan, který byl zbourán

Senj

 • - pevnost Nehaj-středověká tvrz z 16. století, sloužila k obraně města před útoky Turků
 • - městské muzeum- založeno v roce 1962, naleznete zde historické kulturní dokumenty města
 • - gotická radnice- nachází se na náměstí Mala Placa, s městskou lodžií ze 14. století
 • - palác Carina - pochází z 18. století, nachází se zde biskupství, archivy, velká knihovna a sbírka náboženského umění

Výlety

Při pobytu na této riviéře prozkoumejte okolí a seznamte se s krásou chorvatského pobřeží. Navštivte jeskyni Biseruljka na ostrově Krk, která je hluboko pod povrchem a obsahuje nádherný sál a galerii. Navštivte také jeskyni Postojna, největší a nejzajímavější jeskyni v Evropě, která se nachází na Slovinsku, jen kousek od hranic s Chorvatskem. Udělejte si výlet do starobylého města Pula a podívejte se na římský amfiteátr, postavený ve 3. století před naším letopočtem, je to jedna z nejslavnějších dochovaných staveb na Jadranu. Pokud máte rádi přírodu a přírodní krásy, udělejte si výlet na okolní ostrovy lodí nebo do botanické zahrady Velebit, která se nachází na úpatí hory Zavizan (1480m.n.m.) Zde si můžete prohlédnout vzácné, původní rostliny a endemity. Milovníci historie mohou navštívit Trsatu- stará středověká tvrz a vesnice, která skrývá mnoho tajemství, cenné památky a slavné náboženské svatyně nacházející se v Rijece. Doporučujeme Benátky (Itálie), na romantické pobyty ve dvou, protože je to nejromantičtější město na světě. Ve městě Opatija si můžete vychutnat nádherné parky, pobřežní promenády, upravené pláže, fontány a století staré vily.

Sport

Tato riviéra nabízí skvělé příležitosti k rekreaci a aktivnímu trávení volného času. Sportovní fanoušci se mohou těšit na rafting na řece Kupy, sportovní rybolov na řece Gacka v městečku Lika, turistiku v horách Vinodolu, myslivost, rybaření, lyžování v Gorski Kotar a Bjelolasica v zimě, na jízdu na horském kole po stezkách v okolí, potápění ( potápěčské kluby v Rijece, Crikvenica a Novi Vinodolski) a tenis (tenisový kurt v Rijece, Crikvenica a Novi Vinodolski k rekreaci).

Gastronomie

Riviéra je hrdá na svou bohatou gastronomii, která je založena především na rybích specialitách. Z mnoha jídel jsme vybrali několik, které charakterizují tuto oblast:

 • - Krevety na víně - krevety vařené s vínem a olivovým olejem, podávané s opečeným chlebem - starý námořnický recept
 • - Smažená ryba na česneku, olivový olej, víno, cibule, bobkový list, mrkev, celer
 • - Batuda-tradiční pobřežní jídlo: vařené fazole, kukuřice, brambory a jemně nasekané sušené maso
 • - Dort Frankopan - výborný tradiční moučník z chorvatského pobřeží, pojmenovaný podle vévody Frakopana

Noční život

Tato riviéra nabízí širokou škálu zábavy pro všechny věkové kategorie. Ti, kteří se chtějí bavit až do časných ranních hodin, mohou navštívit noční kluby a bary jako "La Noche", "Club Boa", "El Rio", "Capitano", "River"a mnoho dalších. Pro ty, kteří dávají přednost romantické atmosféře, je zde bohatá nabídka restaurací a hospůdek. Pokud máte rádi dobré jídlo, zajděte do restaurace "Moslavina" v Crikvenici, která získala mnohá ocenění za kvalitu svých gastronomických nabídek.

Během léta se ve všech městech této riviéry pořádají různé akce, festivaly a letní hudební večery.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce Rijeka a Riviéra Crikvenica Oblast:

Rijeka a Riviéra Crikvenica doporučení ubytování

* ceny za červenec 2024 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Karlobag Apartmány Mladen Od 3296 kč
 • Karlobag,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 2 dny
Dům - Dramalj (Crikvenica) Dům Blanka Od 13734 kč
 • Dramalj (Crikvenica),
 • Osoby: 7-10
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 7 dny
Apartmá - Senj Apartmány Ivanka Od 2403 kč
 • Senj,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 6 hodin
Apartmá - Bribir Apartmán Agava Od 4463 kč
 • Bribir,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 4,6

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024