Kvarner

Prozkoumat Kvarner

Kvarner INFO

Kvarner se nachází v severovýchodní části Jadranu mezi Istrií a chorvatským pobřežím. Rozkládá se od Opatije a jejího okolí na severu až po město Novi Vinodolski na jihu. Region Kvarner obsahuje 4 větší ostrovy - Krk, Cres, Lošinj a Rab a několik menších: Susak, Goli Island, Ilovik, sv. Řehoř, Plavnik a Unija. Kvarner má 160 let dlouhou turistickou tradici originality a různorodosti nabídky. Vily a venkovské domy byly v této oblasti postaveny členy habsburské dynastie. První turista, který zavítal do této oblasti, byl prominentní rakouský lékař Conrad Clar, který přivedl svého nemocného syna na ostrov Mali Lošinj. Potom, co se jeho syn zde uzdravil, stoupla pověst Mali Lošinj jako lázeňského města. Mezi významné hosty na riviéře Kvarner patřil i císař František Josef I., arcivévoda Ferdinand Maxmilián, německý císař Vilém II., belgická princezna Stefani a italský král Viktor Emanuel III.

Počátek naturismu v oblasti Kvarner se datuje od doby, kdy anglický král Edward VIII. v roce 1936, když přijel na ostrov Rab, vstoupil do moře úplně nahý. Dnes jsou nejznámější nudistické pláže v této oblasti ty, které se nachází na ostrovech Cres, Krk, Rab a Lošinj.

Kvarner se může pochlubit patnácti plážemi s oceněním „Modrá vlajka“, což je symbol kvality moře a životního prostředí. Kvarner se také pyšní nejbohatší floristickou částí Chorvatska se svými 2700 druhy a také 32 chráněnými územími v této oblasti. Mezi nimi je třeba zmínit národní park Paklenica, park Učka a skály Samarska. Sportovní fanoušci se mohou těšit na potápění, plachtění, rafting, kanoistiku, rybaření, cyklistiku, turistiku, jízdu na koni, lov, parašutismus, paragliding a mnoho dalších sportovních aktivit.

Památky

Opatija - moderní turistické letovisko a oblast s nejdelší tradicí cestovního ruchu v Chorvatsku. Je hlavní turistickou destinací v Chorvatsku pro pořádání konferencí a seminářů. Opatija přitahuje turisty z celého světa již 160 let, proto se také nazývá „perla Jadranu“. Bujná vegetace a příjemné klima jsou hlavním důvodem, proč se zde začal cestovní ruch tak rychle rozvíjet. Zdejší parky, osvětlená pobřežní promenáda, koupaliště, vodotrysky a staré vily jsou důvodem, proč se sem turisté vracejí rok co rok. Opatija je známá pro své lázně, a proto je vhodná k návštěvě i během zimních měsíců. Seznamte se s množstvím kulturních památek Opatije, užijte si atraktivní písečné a oblázkové pláže, z nichž nejznámější je pláž Slatina. Na své si zde přijdou i sportovní nadšenci

Rijeka- přístavní město a centrum kraje Kvarner. Symbolem Rijeky je Moretto – šperk, který nosí námořníci jako ochranu na moři, který se stal populární, když jej arcivévodkyně Ana Maria přinesla na vídeňský dvůr. Město je bohaté na historické památky, které svědčí o jeho zajímavé minulosti. Navštivte Obecní palác (sídlo vlády města), Místodržitelský palác (námořní a historické muzeum chorvatského pobřeží), univerzitní knihovnu, muzeum moderního umění, Palazzo (nejstarší dochovaná radnice města Rijeka), sochu sv. Sebastiána (patron ochrany před morem), pozůstatky pozdně římské pevnosti, staré římské přístavní dveře, Praetorium (vojenské velitelství z doby pozdní antiky), palác Mondello a mnoho dalších historických památek.

Crikvenica- město, které má více než stoletou tradici v oblasti cestovního ruchu. Celé město je ve skutečnosti riviéra s řetězem propojených měst. Bylo pojmenováno po kostele (Crikvenica) pavlínského kláštera založeného v roce 1412 Nikolou Frankopanem na deltě Dubracine. Během letních měsíců se zde koná mnoho akcí, happeningů, koncertů, módních přehlídek, výstav a tradičních slavností. Zábava začíná brzy ráno na jedné z mnoha krásných písčitých pláží a pokračuje v mnoha diskotékách. Můžete se těšit na jízdu na kole, minigolf, stolní tenis, plachtění, paragliding, fotbal, bowling, paintball, potápění, turistiku, jízdu na vodním skútru, vodní lyžování a mnoho dalších aktivit v tomto městě.

Novi Vinodolski- atraktivní turistická destinace ležící pod svahy mírně zalesněné oblasti. Jeho historie sahá dávno do středověku. Díky stále zelené vegetaci a mírnému středomořskému klimatu, čistému moři a vzduchu se stal Novi Vinodolski jedním z prvních přímořských letovisek kraje v roce 1878, krátce po Opatiji. Nachází se zde i mnoho kulturních památek. Milovníci sportu a aktivní dovolené si mohou odpočinout u fotbalu, basketbalu, bowlingu, turistiky, tenisu, cyklistiky, parašutismu a všech druhů vodních sportů. Během letních měsíců se zde konají různé festivaly, kde se můžete bavit až do časných ranních hodin. Jednou z nejslavnějších událostí je „Lov v noci“, kde si můžete poslechnout živou hudbu a pochutnat si na dobrém jídle a místním vínu. Četné koncerty a noční kluby Vás zabaví až do časných ranních hodin.

Kultura

Opatija

 • - park a vila Angiolina- park vznikl někdy mezi lety 1845 a 1960 a obsahuje nepřeberné množství rostlin přinesených z různých částí světa. Vila byla postavena v roce 1844 a byla kdysi hlavním místem zábavy zdejší elity. Nyní je zde muzeum cestovního ruchu.
 • - Lungomare (pobřežní promenáda) - postavena v několika fázích a je asi 12 km dlouhá
 • - kostel Zvěstování Panny Marie – novorománská budova se zelenou kopulí a klášter. Postaveno v roce 1906.
 • - socha Madony - byla sražena bouří a tak dnes stojí tak, že hlídá duši hraběte Arthura Kesselstadt, který v roce 1891 zahynul ve vlnách
 • - vila Amalia – v této nádherné vile pobývali evropští králové a císařové

 

Rijeka

 • - Trsatu - stará středověká tvrz a vesnice, která skrývá mnohá tajemství a cenné památky
 • - městská věž - symbol města nacházející se u vchodu do starého města. Na věži se nachází hodiny a znak rakouského císařství a znak města- dvouhlavý orel.
 • - kostel sv. Vid – kdysi jezuitská rotunda, dnes katedrála. Byla postavena na místě zničeného kostela a je věnovaná patronu Rijeky, sv. Vidovi.
 • - Námořní a historické muzeum- bylo založeno v roce 1876. Muzeum ukazuje historický vývoj plavby (modely lodí, obrazy plachetnic, portréty kapitánů 19. a 20. století) a kultury regionu Rijeka.

 

Crikvenica

 • - hrad Frankopan - postaven v roce 1412 knížetem Nikolou Frankopanem
 • - farnost Nanebevzetí Panny Marie- postavený na místě starého gotického kostela

 

Novi Vinodolski

 • - staré město - postaveno ve 13. Století, žili zde nejvlivnější rodiny: Frankopan a Zrinski
 • - pozůstatky starého města Lopar
 • - věž Kvadrac - středověká věž je vše, co zbylo z hradu Frankopan, který byl zbourán

 

Gastronomie

Riviéra je hrdá na svou bohatou gastronomickou nabídku, která je založena především na rybích specialitách. Z mnoha jídel jsme vybrali několik, které charakterizují tuto oblast:

 • - krevety na víně - vařené s olivovým olejem a podávané s opečeným chlebem - starý námořnický recept
 • - smažené ryby na česneku, olivovém oleji s vínem, cibulí, bobkovým listem, mrkví a celerem
 • - Batuda-tradiční pobřežní jídlo, vařené fazole, kukuřice, brambory a najemno nakrájené sušené maso
 • - dort Frankopan - výborný tradiční moučník z chorvatského pobřeží, pojmenovaný podle vévody Frakopana

Dobrodružství

Region Kvarner nabízí skvělé příležitosti k rekreaci a aktivnímu trávení volného času. Můžete se těšit na rafting na řece Kupy, sportovní rybolov na řece Gacka, turistiku v horách Vinodolu, myslivost, rybaření, lyžování v Gorski Kotar a Bjelolasica, na horském kole se můžete projet po stezkách v okolí, potápění (potápěčské kluby v Rijece, Crikvenica a Novi Vinodolski) a tenis (tenisový kurt v Rijece, Crikvenica a Novi Vinodolski). Užijte si i plachtění okolo ostrovů na Jadranu a zkoumání pobřeží Kvarneru. Pro odvážnější je tu paragliding na hoře Ucka.

Výlety

Při pobytu v Kvarneru nezapomeňte prozkoumat jeho přírodní krásy. Navštivte přírodní park Ucka, bohatý na přírodní zdroje vody, skály a jeskyně a vychutnejte si pohled na Istrii, kvarnerské ostrovy, Gorski Kotar a dokonce i italské Alpy. Neměli byste si nechat ujít jeskyni Biseruljka na ostrově Krk, která se nachází hluboko pod povrchem a obsahuje nádherný sál a galerii s potokem, který teče přes její dolní části.

Noční život

Kvarner nabízí širokou škálu zábavy pro všechny věkové kategorie. Ti, kteří dávají přednost romantické atmosféře, se mohou projet lodí na nedaleké ostrovy nebo se projít romantickými uličkami, kde je ve večerních hodinách potěší romantické melodie pouličních hudebníků. Pokud máte rádi bujarý noční život, navštivte koktejl bar Hemingway, klub La Habana, La Noche, El Rio Capitano nebo kasino kluby Opatija a Domino. Během léta se ve všech městech tohoto regionu koná mnoho festivalů a letních hudebních večerů.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce Kvarner Oblast:

Kvarner doporučení ubytování

* ceny za červen 2024 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

 • Jurdani,
 • Osoby: 1-4
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 19 dny
 • Crikvenica,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 2 dny
Dům - Klimno - ostrov Krk Vila Klimno Od 5129 kč
 • Klimno - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 8 hodin
 • Barbat - ostrov Rab,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 3 dny

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024