Krk - ostrov Krk

Umístění: Kvarnerské ostrovy     Zobrazit na mapě
Krk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov Krk

více obrázků

Zavři

     
 • Share

Informace pro turisty Krk - ostrov Krk

Krk na ostrově se stejným jménem je město s výjimečnou historii a kultuře, který je nazýván "Zlatý ostrov". Obyvatelé se vat převážně rybářstvím, námořnictvem, výrobou lodí, zemědělstvím a turismem. Známé je svým kulturním bohatstvím a hlavně dominantním komplexem katedrál. Ve městě je několik zajímavých památek, které byste měli navštívit: kostel Gospe od Zdravlja (Panny Marie za zdraví), Františkánský kostel a klášter sv. Franjo, (Franjevački samostaný i crkva sv. Franjo), klášter Klarisa, benediktinský klášter s kostel sv. Marie Anielskej, ranokatolícka bazilika Uznesenja Marijina, Frankopánsky kaštiel, náměstí Kamplin, klášter a kostel sv. Lovre, Dvojitý kostel sv. Kvirina a sv. Kopretiny, městské hradby .... Město je známé svými krásnými plážemi z jemného štěrku a skalnatými plážemi, které jsou upravovány od 20.století a mnohé znich byly oceněny "Modrou vlajkou", což je důkaz toho, že je tu křišťálově čisté moře. Nejznámější městská pláž je Lukobran. Pláže jsou přizpůsobeny pro všechny věkové kategorie (dětské parky, široká nabídka sportovních aktivit). Milovníci sportu si mohou zahrát tenis, plážový volejbal, fotbal, basketbal, ale také mohou užívat při pěších túrách a cykloturistice na vyznačených cestách, které se táhnou v délce 300 km po celém ostrově. Během léta se pořádá folklorní festival ostrova Krk a množství kulturních akcí.

 Věděli jste, že? Zakladateli města byli Ilyrové z liburnské rodu Curicta, název označoval osadlíkov kamenného ostrova. Tak město dostalo římský název Curicum (Splendissima civitas Curictarum = Brilantní město Krčanov, je nadpis objeven na antickém náhrobním kameni ze 4.st.), jeho zkracováním vznikl chorvatský název pro ostrov a město přes Karky, Kerk až po dnešní Krk.

Nenechte si ujít:

Frankopánski zámeček: Nachází se na náměstí Kamplin. Během historie byl důležitou součástí ochrany města a dnes slouží pro kulturní účely.

Katedrála města Krk: Kromě Frankopánskeho zámečku je to nejznámější motiv města Krk. Raně křesťanské bazlika byla vybudována v 5. stol na místě římských lázní.

Městské hradby a ulice: Centrum města je obklopeno hradbami a uvnitř jsou propletené typické prímorskéuličky, z nichž i během absolutní sezóny cítit klid a ducha dávných časů. Struktura hradeb není stejná, petože jednotlivé části vznikaly v různých dobách. Nejstarší a nejvzácnější je natpis na hradbách, který je vytesán na vápenci a objevený byl v roce 1848.počas rušení části hradeb.

Zábava

Během letních měsíců se ulice města Krk mění na kulturní dějiště. Ducha starého města oživují různé jazzové festivaly, vystoupení klapských skupin, stejně jako množství kulturních akcí. Pokud jste nakloněni nočnímu životu a tanci, pak navštivte některý ze známých klubů a barů ve městě.

Námořní bitva-spektakulární rekonstrukce bitvy mezi pirátskou lodí a knížecím obchodní flotilou.

Eko, etno a vínofest - zábavná akce, která se koná pod širým nebem v centru historického města Krk. Nabídka akce je založena na nejšlechetnější zemědělském výrobku-kvalitním víně.

Jaro na kolech - akce se koná začátkem května, skládá se ze tří túr za doprovodu profesionálů.

Viz více  Zavři 

Atrakce a aktivity

Komentáře hostů Krk - ostrov Krk

Skvělé
4,5
Celková známka hostí

Atmosféra:
4,5
4,5
Jistota:
4,7
4,7
Pláže:
4,3
4,3
Přátelští místní obyvatelé:
4,5
4,5
Turistická nabídka:
4,3
4,3

 • Výborný 5
  Jiří
  Rodina, Czech Republic
    14.07.2016
  Dovolená bez chyby.
  Jsme úplně spokojeni. Moc rádi se budeme vracet. Na Krku, ve městě Krk jsme již po třetí. Tento apartmán byl doposud nejlépe položen. Všude je blízko, k moři, do města, do supermarketu. Pláž byla sice dost obsazená, ale není se čemu divit. Je krásná oblázková, moře čisté a teplé. Téměř na pláži je krásné nové udržované dětské hřiště. Poblíž nesmí chybět stánek se zmrzlinou, s rychlým občerstvením. V dalším stánku se fritovaly užasné ryby a kalamáry. Hned vedle je příjemný bar, do kterého se dá zajít na pivo, nebo lahodné drinky. Můžeme jen doporučit. Rádi se budeme vracet.
 • Skvělé 4
  Marcela
  Rodina, Czech Republic
    26.09.2013
  Very interesting place,beautiful city and great atmosphere.
 • Výborný 4,8
  Gabriela
  Pár, Czech Republic
    09.08.2013
  Absolutely amazing place. I like to go back there. This city is suitable for young and old. By car you can do a lot of trips into the surrounding towns that are nice too
  Nothing

Powered by Google Translate

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Krk - ostrov Krk doporučení ubytování

* ceny za srpen 2018 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 3,0
 • Posledná rezervácia pred 5 deň
Apartmá - Krk - ostrov Krk Apartmány Bruna Od 3787 kč
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Posledná rezervácia pred 7 hodina
Apartmá - Krk - ostrov Krk Apartmány Anka Od 2505 kč
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 2-3
 • Posledná rezervácia pred 12 deň
Apartmá - Krk - ostrov Krk Apartmá DANIJEL Od 2887 kč
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 2-4
 • Posledná rezervácia pred 18 deň

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!
Děkujeme! Nesprávná e-mailová adresa!