Krk - wyspa Krk

Lokalizacja: Wyspy Kwarnerskie     Zobacz na mapie
Krk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa KrkKrk - wyspa Krk

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share

Informacje o turystycznych destynacjach Krk - wyspa Krk

Krk jest miastem o wyjątkowej historii i kulturze. Znajduje się na wyspie o tej samej nazwie zwanej „Złotą wyspą“.  Miejscowa ludność zajmuje się rybołówstwem, transportem morskim, przemysłem stoczniowym, rolnictwem i turystyką.  Krk słynie z bogatego dziedzictwa kulturowego i z faku, że w mieście znajdują się wspaniały kompleks katedr, a oprócz nich: kościół Matki Bożej Dobrego Zdrowia, klasztor franciszkanów i kościół św. Franciszka, klasztor Klarysek, benedyktyński klasztor i kościół Matki Bożej Anielskiej, wczesnochrześcijańska bazylika Wniebowzięcia NMP, Frankopanski kasztel, plac Kamplin, klasztor i kościół Św. Wawrzyńca, Kościół podwójny Św. Kwiryna i Św. Małgorzaty, mury miasta...
Krk słynie z pięknych, żwirkowych i skałkowych plaż, udoskonalanych od XX w., którym przyznano liczne „Błękitne Flagi“, świadczące o czystości morza. Najbardziej popularną plażą jest Lukobran. Plaże oferują liczne atrakcje i rozrywkę, dostosowaną do różnych grup wiekowych (parki i place zabaw dla dzieci, siatkówka plażowa itd.) Miłośnicy sportu mogą zagrać w tenis, piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę lub skorzystać z jednej ze ścieżek spacerowych lub rowerowych, które biegną na długości 300 km wzdłuż całej wyspy.

Latem organizowany jest festiwal miejscowego folkloru i liczne imprezy kulturalne i inne, np.: targi, bitwa morska, poszukiwanie skarbu, dzień turystyki, na których mogą Państwo skosztować specjalności tego regionu: ser, ravioli, ciasto z fig, gotowana jagnięcina,  sardynki z ziemniakami i wiele innych rybnych dań.

Czy wiedzieliście?

Założycielami miasta byli Ilirowie – Liburni z plemienia Curicta. Nazwa ta oznaczała ludność, która zamieszkuje kamienną wyspę. Po nich miasto otrzymało swoją rzymską nazwę Curicum (Splendissima civitas Curictarum= lśniąca wyspa mieszkańców Krka, napis został znaleziony na starożytnym grobowcu z IV w.), a skrót doprowadził do aktualnej, chorwackiej nazwy wyspy i miasta: Kark, Kerk do Krk.

Polecamy odwiedzić

Frankopański kasztel: znajduje się na placu Kamplin. W przeszłości spełniał rolę obronną, dzisiaj ma funkcję kulturalną.

Katedra: obok kasztelu Frankopańskiego jest najbardziej charakterystycznym motywem miasta Krk. Wczesnochrześcijańska bazylika została wybudowana w V w. na miejscu łaźni rzymskich.

Miejskie mury i ulice: centrum miasta poprzeplatane licznymi, typowymi, nadmorskimi uliczkami, na których nawet w szczycie sezonu można odczuć spokój i klimat dawnych czasów,  otaczają mury. Ich struktura nie jest jednolita, ponieważ poszczególne elementy pochodzą z różnych okresów. Najwcześniejsza i najcenniejsza informacja o miejskich murach wyryta jest na masywnym kawałku wapienia, odkrytym w 1848 roku, podczas rozbiórki części murów przy byłym ratuszu na wybrzeżu.

Imprezy:

W okresie letnim ulice miasta zamieniają się w scenę muzyczną z prawdziwego zdarzenia. Różne festiwale jazzowe, zespoły wokalne, taneczne i folklorystyczne, festyny ludowe ożywiają stare miasto. Jeżeli wolisz nocne życie i taniec, wybierz jeden z licznych barów i klubów.

Targi- (trzy dniowe targi i festyn z różnymi atrakcjami prezentowanymi na czterech scenach i ponad 200 stoisk targowych)

Bitwa morska-spektakularna rekonstrukcja bitwy między statkiem pirackim i książęcą galerą handlową

Eco, Etno i Wino festiwal – wydarzenie rozrywkowe i targi, które odbywają się na wolnym powietrzu w samym centrum starego miasta. Oferta festiwalu bazuje na elitarnym produkcie- wyśmienitym winie z wyższej półki.

Wiosna na kółkach – impreza, która odbywa się na początku maja, obejmuje trzy tury: rowerową, na skuterach i quadach, prowadzone przez ekspertów, plus mini targi 2 i 4-kołowych pojazdów na miejskiej riwie.

Więcej  Zamknij 

Atrakcje i zajęcia

Komentarze gości Krk - wyspa Krk

Fantastyczny
4,5
Łączna ocena gości

Atmosfera:
4,5
4,5
Bezpieczeństwo:
4,7
4,7
Oferta turystyczna:
4,3
4,3
Plaże:
4,3
4,3
Przyjacielscy mieszkańcy:
4,5
4,5

 • Fantastyczny 4,6
  Martyna
  Grupa przyjaciół,
    13.8.2013.
  Krk nanana:-)
  Podobaly nam sie plaze, ktore mimo tego ze byly kamieniste i zwirowe to urzekaly. Plaze zwirowe byly wbrew pozorom bardzo wygodne i najbardziej nam sie podobaly. Byla rowniez plaza przy zatoczce, ktora miala betonowe tarasy i z jednej strony piaszczyste wejscie, ale przy niej nie ma tak pieknych widokow jak przy tych usytuowanych przy otwartym morzu. Widoki sliczne, centrum tetni zyciem, jest wiele barow z muzyka do posiedzenia przy porcie, nad woda. Miasto niewielkie aczkolwiek przyjemne:-)
  Mogloby byc wiecej atrakcji turystycznych oferowanych wczasowiczom, ktore wypelnialyby czas poza tym spedzanym na kapieli i opalaniu na plazy.

Powered by Google Translate

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Mapa

Krk - wyspa Krk polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2018 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Punat - wyspa Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Ocena gości: 4,6
 • Ostatnia rezerwacja przed 11 dni
 • Krk - wyspa Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Ocena gości: 4,5
 • Ostatnia rezerwacja przed 7 dni
 • Punat - wyspa Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Ocena gości: 4,3
 • Poljica,
 • Osoby: 4-5
 • Ocena gości: 4,7
 • Ostatnia rezerwacja przed 2 dni

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!
Dziękujemy! Błędny adres e-mailowy