Krk - ostrov Krk

Krk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov KrkKrk - ostrov Krk

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Krk - ostrov Krk

Krk na ostrove s rovnakým menom je mesto s výnimočnou histórii a kultúre, ktorý je nazývaný "Zlatý ostrov". Obyvatelia sa vať prevažne rybárstvom, námorníctvom, výrobou lodí, poľnohospodárstvom a turizmom. Známe je svojím kultúrnym bohatstvom a hlavne dominantným komplexom katedrál. V meste je niekoľko zaujímavých pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť: kostol Gospe od Zdravlja (Panny Márie za zdravie), Františkánsky kostol a kláštor sv. Franjo, (Franjevački samostaný aj crkva sv. Franjo), kláštor Klarisa, benediktínsky kláštor s kostol sv. Marie Anielskej, ranokatolícka bazilika Uznesenja Marijina, Frankopanska kaštiel, námestie Kamplin, kláštor a kostol sv. Lovre, Dvojitý kostol sv. Kvirina a sv. Margaréty, mestské hradby .... Mesto je známe svojimi krásnymi plážami z jemného štrku a skalnatými plážami, ktoré sú upravované od 20.storočia a mnohé z nich boli ocenené "Modrou vlajkou", čo je dôkaz toho, že je tu krištáľovo čisté more. Najznámejšia mestská pláž je Lukobran. Pláže sú prispôsobené pre všetky vekové kategórie (detské parky, široká ponuka športových aktivít). Milovníci športu si môžu zahrať tenis, plážový volejbal, futbal, basketbal, ale tiež môžu užívať pri peších túrach a cykloturistike na vyznačených cestách, ktoré sa tiahnu v dĺžke 300 km po celom ostrove. Počas leta sa usporadúva folklórny festival ostrova Krk a množstvo kultúrnych podujatí.

Vedeli ste, že? Zakladateľmi mesta boli Ilýri z liburnské rodu Curicta, názov označoval osadlíkov kamenného ostrova. Tak mesto dostalo rímsky názov Curicum (Splendissima civitas Curictarum = Brilantné mesto Krčanov, je nadpis objavený na antickom náhrobnom kameni zo 4.st.), jeho skracovaním vznikol chorvátsky názov pre ostrov a mesto cez Karky, Kerk až po dnešný Krk.

Nenechajte si ujsť:

Frankopanska kaštieľ: Nachádza sa na námestí Kamplin. Počas histórie bol dôležitou súčasťou ochrany mesta a dnes slúži pre kultúrne účely.

Katedrála mesta Krk: Okrem Frankopánskeho kaštieľa je to najznámejší motív mesta Krk. Ranokresťanské Bázlik bola vybudovaná v 5. stor na mieste rímskych kúpeľov.

Mestské hradby a ulice: Centrum mesta je obklopené hradbami a vo vnútri sú prepletené typické prímorskéuličky, z ktorých aj počas absolútny sezóny cítiť pokoj a ducha dávnych časov. Štruktúra hradieb nie je rovnaká, petože jednotlivé časti vznikali v rôznych dobách. Najstarší a najvzácnejšie je natpis na hradbách, ktorý je vytesaný na vápenci a objavený bol v roku 1848.počas rušenia časti hradieb.

Zábava

Počas letných mesiacov sa ulice mesta Krk menia na kultúrne dejisko. Ducha starého mesta oživujú rôzne jazzové festivaly, vystúpenia klapských skupín, rovnako ako množstvo kultúrnych podujatí. Ak ste naklonení nočnému životu a tancu, potom navštívte niektorý zo známych klubov a barov v meste.

Námorná bitka - spektakulárne rekonštrukcia bitky medzi pirátskou loďou a kniežacím obchodné flotilou.

Eko, etno a vínofest - zábavná akcia, ktorá sa koná pod holým nebom v centre historického mesta Krk. Ponuka akcie je založená na najšľachetnejšie poľnohospodárskom výrobku-kvalitným víne.

Jar na kolesách - akcia sa koná začiatkom mája, skladá sa z troch túr za sprievodu profesionálov.

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Krk - ostrov Krk

Vynikajúce
4.5
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.7
Pláže
4.3
Turistická ponuka
4.3
Priateľskí miestni obyvatelia
4.4

 • Výborný 5
  Alena
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  19.7.2016
  chodim tam 8/rok..viackrat cez leto..
  urcite ostrov Krk a mesto Krk..nema chyby a konkurenciu..
 • Veľmi dobrý 3.8

  Rodina
  11.9.2013
  Prírodné prostredie je tu jedinečné. Páči sa mi, že skalné útesy sa prispôsobujú-upravujú, ale aj tak ostávajú útesy.
  Možno väčšia čistota prostredia, chodníky, cesty a ich okolie.
 • Veľmi dobrý 3.8

  Rodina
  20.7.2013
  čisté more
  málo pre rodiny s ďeťmi
3/87
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Krk - ostrov Krk odporúčanie ubytovania

* ceny od júl 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Apartmán - Krk - ostrov Krk Apartmán Mira Od 135 €
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,1
 • Posledná rezervácia pred 2 deň
Apartmán - Krk - ostrov Krk Apartmány Miha Od 157 €
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,5
 • Posledná rezervácia pred 11 deň
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 4,5
 • Posledná rezervácia pred 4 deň
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 6
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 14 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020