Dobrinj - ostrov Krk

Informácie pre turistov Dobrinj - ostrov Krk

Dobrinj sa nachádza na severnej strane vnútrozemia ostrova Krk, je zároveň najstarším obývaným sídlom na ostrove. Ostrov je s pevninou spojený mostom  neďaleko obce Kraljevica. Prvé zmienky o osídlení  tejto oblasti siahajú do čias rímskej ríše.  Dobrinj sa nachádza v úrodnej pahorkatinovej oblasti ostrova. Bol jedným zo štyroch stredovekých hradov, ktoré boli  v minulosti centrami kultúry a písomnosti. Pre starý hrad  Dobrinj je typický gotický kamenný kostol Sv. Štefana s portálom  "Čergan" a vysokou kamennou vežou. Obec je od pobrežných  stredísk Klimno a Šilo vzdialený len niekoľko kilometrov.  Prvýkrát bola spomenutá v roku 1100, vďaka svojim cenným starým stavbám a bohatej zbierke zlatých predmetov a cirkevných rúch dokáže vyčariť skutočnú atmosféru dávnej minulosti.  Dobrinj je známy aj charakteristickými národnými krojmi a folklórnymi festivalmi s bohatým etnografickým programom. Koná sa tu  „škola sopel-a“   - hry na tradičnom národnom dychovom nástroji ostrova Krk pripomínajúcom klarinet. Ak chcete ochutnať pochúťky tohto kraja, odporúčame Vám reštaurácie:  "Lanterna" a "Zora". Milovníci športu môžu tešiť na basketbal, futbal, hádzanú, bowling, cyklistiku  a turistiku.  Vodné športy, ako windsurfing, vodné lyžovanie a ďalšie môžete vyskúšať v destinácii  Soline. Pri pobyte v destinácii Dobrinj odporúčame Vám navštíviť  mestá  Krk, Opatija a Rijeka.

Mesto Krk je so svojou typickou stredomorskou architektúrou, úzkymi ulicami, početnými kultúrnymi pamiatkami a malebnými plážami príťažlivým turistickým strediskom. Ak chcete poznať históriu tohto mesta, navštívte hradby,  radnicu, mestské brány, Volsonis, zvonicu, kostol Panny Márie, kostoly sv. Jozefa  a sv. Donata a ďalšie historické pamiatky. Milovníci športu si môžu zahrať tenis,  golf, vyskúšať  jachting, potápanie, fitnes centrum, plážový volejbal, cyklistiku.

Opatija je turistická destinácia s najdlhšou tradíciou cestovného ruchu v Chorvátsku. Parky, pobrežná promenáda, kúpalíská, fontány a mnohé starobylé  vily sú dôvodom, prečo sa sem turisti vracajú rok čo rok. Nezabudnite navštíviť mnohé kultúrne pamiatky, ako kostoly sv. Jakuba, farský kostol Zvestovania Panny Márie, evanjelický  kostol sv. Anny, farský kostol sv. Mareka, park a vilu s rovnakým názvom Angiolina, park sv. Jakuba a promenádu „Lungomare“.

Rijeka je prístavné mesto, hlavné centrum oblasti Kvarnéru. Symbolom Mesta Rijeka je morčič- šperk, ktorí nosili námorníci ako ochranu pred nešťastím na mori. Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami. Ak chcete spoznať históriu mesta, navštívte mestský palác, kostol sv. Jeronyma, univerzitnú knižnicu, múzeum moderného a súčasného umenia, guvernérsky palác, námornícke a historické múzeum, múzeum mesta Rijeka, prírodovedné múzeum. Kostol sv.Vida, starú mestskú bránu, hradby, dom rodiny Adam, kaštieľ Modello, pravoslávny kostol sv. Mikuláša, mestskú vežu, kapucínsky kostol a ďalšie pamiatky.

Rezervujte ubytovanie z našej ponuky a strávte nezabudnuteľnú dovolenku objavovaním kultúrno-historického  bohatstva  a prírodných krás ostrova Krk.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Dobrinj - ostrov Krk Región:

Čo hovoria naši hostia o Dobrinj - ostrov Krk

Vynikajúce
4.4
Celková známka hostí
Atmosféra
5
Istota
5
Pláže
4
Turistická ponuka
3
Priateľskí miestni obyvatelia
5

0/1

Dobrinj - ostrov Krk odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2023 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Dobrinj - ostrov Krk,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 4 hodina
 • Dobrinj - ostrov Krk,
 • Osoby: 6
 • Posledná rezervácia pred 5 deň
 • Dobrinj - ostrov Krk,
 • Osoby: 2
 • Posledná rezervácia pred 7 deň
Dom - Dobrinj - ostrov Krk Dom Nadia Od 529 €
 • Dobrinj - ostrov Krk,
 • Osoby: 8-14
 • Posledná rezervácia pred 10 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023