Kvarnerské ostrovy

Kvarnerské ostrovy INFO

Krk, Rab, Lošinj, Pag a Cres jsou severní perly jadranu, jejichž tradiční způsob života je spojen s mořem, zábavou a relaxací. Všechna města na těchto ostrovech byla postavena na starých městských jádrech. Dnes zde můžete najít rodinné vily a hotely s dlouhou historií, nejslavnější jsou vily v Lošinj.

Ostrov Krk se nachází v centru kvarnerského zálivu a je téměř považován za poloostrov kvůli jeho spojení mostem s pevninou. Spousta lidí tvrdí, že ostrov Krk je legendou a skutečností zároveň, klenotnice minulosti, ostrov s nejkrásnějšími plážemi, zátokami a mořem. Široký výběr pláží, z nichž 15 hrdě zdobí „Modrá vlajka“ (symbol čistoty moře a ekosystému), je jenom zlomkem z toho, proč je ostrov Krk nejžádanější destinací pro rodinnou dovolenou v Chorvatsku. Krk je známý pro své nádherné vinice, nejslavnější víno je Vrbnicka Zlahtina, které je zpracováváno ve velkém množství a uchováváno v legendárních vinných sklepech. Top destinace na ostrově Krk jsou Krk, Malinska, Baška a Punat. Menší destinace jako Stara Baška, Klimno nebo Silo a mnoho dalších nabízí krásné pláže podél pobřeží, klid a nedotčenou přírodu.

Ostrov Cres se nachází v severní části kvarnerského zálivu. Je propojen s ostrovem Lošinj pomocí mobilního mostu. Pobřeží ostrova Cres oplývá na západě a jihu zátokami a oblázkovými plážemi zatímco severní a východní části jsou velmi skalnaté. Sladkovodní Vranské jezero je jedním z přírodních jevů na Cresu, k dalším vzácnostem patří sup bělohlavý. Ostrov Cres je také známý pro své jehněčí a kvalitní sýr.

Ostrov Rab se rozkládá ve směru severozápad-jihovýchod, paralelně s pevninou pod horou Velebit. Tento ostrov má bohatou vegetaci, členité pobřeží, čisté moře, působivé přírodní krásy a více než tisíc let starou kulturu. Rab je specifický geomorfologickými vlastnostmi útesů a údolí. Je bohatý na písečné pláže, které mají léčebný účinek.

Ostrov Lošinj je nejznámější centrum sportovního rybolovu na Jadranu. Mezi nejoblíbenější místa na ostrově patří Mali (Malý) a Veliki (Velký) Lošinj. Ostrov Lošinj přitahuje také ty, kteří si chtějí odpočinout od hluku a davu. Cesty a promenády na ostrově vedou podél zajímavé a vonící krajiny, zatímco vodou naplněné jeskyně a útesy budou fascinovat milovníky podvodních krás.

Ostrov Pag je známý po celém světě pro své sýry a krajky, stejně jako pro zábavu na plážích a noční život. Moře, zátoky, rekreační možnosti, autentické jídlo, víno a ubytování Vám ukáží, co relaxace na ostrově opravdu znamená.

Baška (Krk), Novalja (Pag) a Lopar (Rab) jsou známé pro své přírodní pláže, rekreační nabídku a noční život.

Památky

 • - město Cres - městečko s řadou historických památek, které svědčí o jeho zajímavé minulosti
 • - město Rab - typické středověké město chráněné starými hradbami
 • - Novalja - nejvýznamnější turistické centrum ostrova Pag s mimořádným kulturním a historickým dědictvím a bohatou turistickou nabídkou. Pláž Zrće nabízí legendární noční život. Některé z nejlepších chorvatských a možná i světových nočních klubů se nacházejí právě zde.

Kultura

Ostrov Krk

 • - staré jádro města Krk - detaily dnešního znaku pocházejí odsud. Chorvatský znak s červeno-bílé šachovnice na něm je známá po celém světě, protože je umístěn na dresů fotbalistů chorvatských, lyžaře a sportovní fanoušky.
 • - Vela Placa - hlavní náměstí na ostrově Krk a jedna z nejcennějších památek celého ostrova. Během sezóny jsou na náměstí pořádány různé akce a projevy.
 • - ostrovy Košljun v Puntarska Draga jsou přírodní rezervací a kulturní památkou. V klášteře sv. Františka na tomto ostrově se nachází cenná knihovna, národopisné muzeum a výstava sakrálních umění.

Ostrov Pag

 • - Vévodský dvůr- postaven v 15. století. Pobývali zde benátští vévodové, dnes zde naleznete galerii umění a výstavu sakrálního umění
 • - Amfora- pozůstatky obchodní lodi ze zátoky Vlaška
 • - Stari Bunari - staré studny z doby římské.

Ostrov Cres

 • - městské hradby, kláštery a kostely - Cres byl chráněn ve středověku hradbami, z nichž dnes zbyly jen ruiny. Kostely byly postaveny v 15-17.století.
 • - ornitologická rezervace - griffonští supi, ohrožený druh, hnízdí zde spolu s orli a šedými jestřáby 
 • - Valunská deska - deska s prvním nápisem v hlaholici

Ostrov Rab

 • - náměstí Municipium Arbae - bývalé správní ústředí vévody nacházející se na náměstí. Náměstí je centrem noční zábavy a celého ostrova.
 • - kostel Panny Marie - postaven v románském stylu, který představuje monumentalitu románské architektury.
 • - Knížecí dvůr - postavený v goticko-renesančním stylu. Je to vlastně skupina paláců, z nichž každý je postavených v jiné době, dominuje mu vysoká věž s krásnými okny z období pozdní gotiky a renesance.

Ostrov Lošinj

 • - kostel Panny Marie Andělů- postaven na počátku 16. století. V roce 1730 byl rozšířen a přestavěn v barokním slohu s novou svatyní. Kostel je bohatě zdobený a v inventáři kostela se nachází mramorový hlavní oltář z 18. století, kterou mu dal malíř Francesco Fontebasso.

Výlety

Pokud chcete poznat severní chorvatské ostrovy, doporučujeme prohlídky lodí a panoramatické výlety na ostrovy Cres a Lošinj.

Navštivte národní park Velebit a podívejte se na pozoruhodné a endemické druhy rostlin v botanické zahradě Velebit. K dispozici je Vám i přírodní rezervace Hajducki a Rozanski kukovi, která představuje specifické geomorfologické jevy a více než 150 jeskyní.

Nezapomeňte navštívit národní park Plitvická jezera, nejkrásnější národní park v Chorvatsku s 16ti nádhernými jezery. Při hledání delfínů navštivte ostrov Lošinj, který má slavnou námořnickou tradici. V nabídce místních cestovních kanceláří najdete piknikové výlety na menší ostrovy, jako jsou Plavnik, Grgur a Goli.

Sport

Severní ostrovy Chorvatska: Krk, Rab, Cres, Lošinj a Pag, poskytují mnoho příležitostí pro sportovní nadšence. Na mnoha místech na ostrovech je možnost zapůjčení skútrů a jízdních kol, hraní mini-golfu, stolního tenisu, volejbalu, basketbalu nebo fotbalu. Můžete se také těšit na velký výběr vodních sportů: vodní lyžování, tryskové lyžování, parašutismus, jízda na banán, kneeboard a waveboard, charterové lodě, skútry, atd. Ostrov Krk je hrdý na své slavné přístavy a je hostitelem mnoha jachtařských soutěží. Konají se zde závody: Mezinárodní regata, Chorvatský Pohár Regatta Krk, plachtšní, Dubasnica Cup a další. Na ostrovech Krk, Rab,Lošinj, Pag a Cres se nachází mnoho potápěčských center. Cesty pro pěší turistiku a cykloturistiku na ostrovech jsou také velmi zajímavé.

Gastronomie

Tato oblast se chlubí vynikajícím olivovým olejem, sýrem, vysoce kvalitními čerstvými rybami, jehněčím. Všechny tyto lahůdky naleznete v místních tavernách a restauracích.

Na ostrově Krk vyzkoušejte mladé jehněčí, divoký chřest, těstoviny, jídla na extra panenském olivovém oleji nebo specialitu- fíky. Zkuste tradiční jídla, jako je jehněčí guláš. Dobré jídlo doprovází dobré víno z ostrova Krk. Vrbnicka Žlahtina je kvalitní suché bílé víno vyrobené z domácích odrůd.

Pokud jste ubytováni na ostrově Rab, zkuste minestrone, hustou polévku, která se připravuje s fazolemi, s uzeným masem a klobásou nebo guláš s jehněčím a dort Rab, který se peče podle starého klášterního receptu. Jehněčí maso s bramborami je vynikající na ostrově Cres, který je tímto jídlem známý.

Na ostrově Pag ochutnejte spolu s mnoha pokrmy z ryb, sýr a jehněčí maso. Zkuste tradiční jídla ostrova: Makaróny na jehle, ryby, chobotnice s bramborami, Novalja brudit (rybí guláš) a bochník špenátu. Oslaďte si pobyt dezertem baškotin (tvrdé rolky), který je k dispozici pouze u St. Margarita v Pagu. Vyplňte své gastronomické požitky vínem Gegic nebo Pag.

Noční život

Ostrovy Pag a Novalja jsou známé svými nočními kluby na plážích a přitahují tak mladé z celého Chorvatska i světa. Cres obohacuje svou turistickou nabídku v červenci o organizaci hudebních letních festivalů a karnevalů. Na ostrově Krk se koná letní jazzový festival každý rok, na ostrově Rab zase rytířský turnaj. Všechny ostrovy jsou známé večery lidové hudby (Klapa), festivaly, výborným jídlem a vínem.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce Kvarnerské ostrovy Oblast:

Kvarnerské ostrovy doporučení ubytování

* ceny za červen 2024 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Dům - Klimno - ostrov Krk Vila Klimno Od 5129 kč
 • Klimno - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 2 hodin
 • Barbat - ostrov Rab,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 3 dny
 • Baska - ostrov Krk,
 • Osoby: 4
 • Posledná rezervácia pred 17 minut
Apartmá - Veli Losinj - ostrov Losinj Apartmány Cvita Od 1762 kč
 • Veli Losinj - ostrov Losinj,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 14 hodin

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024