Opatija

Umístění: Riviéra Opatija
OpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatijaOpatija

více obrázků

Zavři

     
 • Share

Informace pro turisty Opatija

Opatija je město v zálivu Kvarner bohaté na kulturní a zábavné akce, moderní turistické místo a destinace s nejdelší tradicí turismu v Chorvatsku. Je to nejpopulárnější místo pro konání kongresů, seminářů a přednášek. Opatija už 160 let láká turisty z celého světa a bujná vegetace i příjemné klimatické podmínky jsou hlavní důvody začátku turismu a jeho náhlého rozvoje v tomto městě, i proto dostalo pojmenování "Biser Jadranu". Navštivte různé kulturní památky a kostely (kostel sv. Anny, kostel sv. Marka, kostel sv. Jakova-ochránce Opatov, evangelické kostel a mnohé další). Vyplatí se vidět znamenitosti jako jsou staré rakousko-uherské vily, Lungomare, vila Angiolina, park Sv.. Jakova, fontána Helios, Slena ... Užívejte na atraktivních plážích z jemného štěrku a také písčitých plážích, z nichž nejznámější je pláž Slatina. Milovníci sportu mohou užívat při různých sportovních aktivitách. Večer můžete strávit procházkami po osvětlených promenádách, nebo v některé známé restauraci, můžete si zatančit na terase a zároveň ochutnat různé delikatesy tohoto kraje.

Věděli jste, že? Na mysu se nachází socha dívky s rackem, která se v současnosti stala symbolem turistického ruchu. Na jejím místě v minulosti stála socha Madonny. Hraběcího rodiny dala postavit sochu poté, co se dívka utopila, ke'd viděla jako rozbouřené moře pohltilo její drahého hraběte Kesselstadta. Socha byla premistnená ke kostelu sv. Jakova, kde se dívka modlí za jejího hraběte duši a na její místo byla postavena socha dívky s rackem.

Nenechte si ujít

Park Angiolina - Villa Angiolina: park vznikl mezi lety 1845 a 1860 v okolí Villy Angiolina, která byla v té době majetkem Iginla Scarpe, velkého milovníka přírody. V parku se nachází množství rostlin, které byly přineseny z různých koutů světa.

Lungomare (cesta po pobřeží): cesta je dlouhá kolem 12, táhne se od Preluka do Lovranu a budovaná byla v několika etapách. První, severní etapa cesty (Volosko-Slatina) byla ukončena v roce 1889. V té době byla Opatija oficiálně vyhlášena za léčebné město.

Kostel Zvěstování Panny Marie: neorománské kostel se zelenou kupolí. Základní kámen položil Fraňa Nagle biskup z Trieste roku 1906. Stavba byla vybudována z kamene dovezeného z Kastva.

Hotel Kvarner: první hotel v Opatiji, a pravděpodobně i na východním pobřeží Jadranu. Vybudovaný byl v roce 1884 a jeho výstavba trvala rovných 10 měsíců. Podignut je 1884., Za samo deset mjeseci gradnje. V severní části byly původně termální lázně (Warmbäder), které byly s hotelem propojené krytou chodbou (Wandelbahn). Přímo před hotelem na samém pobřeží, byla v minulosti nejelegantnější kavárna na světě, která byla později zrušena.

Zábava

Liburnija Jazz Festival: po počtu koncertů a návštěvnosti je tento festival největším festivalem v Chorvatsku. Poprvé se odehrál v Lovranu av roce 2003 byl přemístěn do Opat. Každoročně první červencový víkend Opatii zní jazzová hudba. Cílem tohoto festivalu je ukázat krásu jazzové hudby všem, kteří ji ještě neodhalily. Vystupují na něm nejznámější jazzem hudebníci (Joe Zawinul, Mike Stern, Mike Mainieri, Kenny Garrett, Medeski, Marin & Wood). Kromě koncertů na letním pódiu je do programu zařazeno pohyblivé pódium, tzv.. JAZZ BOAT. Je to turistická loď, která se plaví blízko pobřeží za zvuků živé jazzové hudby.

Noc sv. Lovre: Opatija tradičně oslavuje noc sv. Lovre-je to noc během níž padají hvězdy, která je slavnostně ukončena půlnočním ohňostrojem. Nenechte si ujít pohled na déšť padajících hvězd na romantických terasách v Opatii, kde ve vás slzy sv. Lovre zanechají nezapomenutelný zážitek.

Viz více  Zavři 

Komentáře hostů Opatija

Skvělé
4
Celková známka hostí
Atmosféra
4.3
Jistota
4.2
Pláže
3.5
Turistická nabídka
3.6
Přátelští místní obyvatelé
4.3

0/11
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Opatija doporučení ubytování

* ceny za červen 2021 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

 • Opatija,
 • Osoby: 3-5
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 14 deň
Apartmá - Opatija Apartmány Tanja Od 4955 kč
 • Opatija,
 • Osoby: 4-6
Dům - Opatija Vila Stella Od 6940 kč
 • Opatija,
 • Osoby: 5-8
 • Posledná rezervácia pred 11 deň
Dům - Opatija Dům Vilma Od 11266 kč
 • Opatija,
 • Osoby: 6-8

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020