Przyroda

ZNAJDŹ MIEJSCE:

Chorwacja jest ziemią wyjątkowego naturalnego piękna, znana z przepięknego Morza Adriatyckiego i wysp. To stosunkowo małe państwo ale jego ogromna geograficzna różnorodność czyni Chorwację idalnym domem dla populacji ptaków.


Chorwacja jest bogata w ogormną liczbę ptaków i różnorodne gatunki, z których wiele jest rzadkich i zagrożonych. Na podstawie danych Chorwackiego Instytutu  Ornitologii, Chorwacja jest domem dla 387  gatunków ptaków, co jest wyjątkowo duzą liczba jak na kraj tej wielkości.


Weź udział w jednej z naszych wycieczek obserwujących ptaki i pozwólcie nam pokazać ptaki w naturalnym środowisku. Najbardziej interesujące lokalizacje do obserwacji ptaków w Chorwacji sa te na wybrzeżu gdzie migracje maja miejsce na wiosne i jesień. Zabierzemy was do najlepszych miejsc obserwacyjnych takich jak Park Przyrody Velebit, Vranskie Jezioro, Park Narodowy Paklenica, Ornitologiczny Rezerwat Velo, Kolansko Blato na półwyspie Pag, oraz terytorium rzeki Zrmanja.


Cieszcie się latem w górach – zielone rzeki i lasy, obfita roślinność i dzikość przyrody po prostu czekają na ich odkrycie. Aktywnie spędzcie wakacyjny dzień pod znakiem spacerów po górach oraz jazdy rowerem w Narodowym Parku Risnjak, Narodowym Parku Ucka, wzdłuż wybrzeża Adriatyku gdzie możecie odkryć naturalne piękno Chorwacji.

Więcej  Zamknij 

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!
Dziękujemy! Błędny adres e-mailowy