Trogir

TrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirVideo presentationTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogir

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share
V meste Trogir, Adriagate má otvorenú pobočku, ktorá je k dispozícii pre našich hostí. Rezervujte si ubytovanie v tejto destinácii, a získajte nárok na bezplatné darčeky a špeciálne zľavy.Kompletné ponúkané ubytovanie - Trogir  

Informácie pre turistov Trogir

Trogir je mesto, ktoré sa nachádza na pobreží  Kaštelánskeho zálivu, na ostrovčeku medzi ostrovom Čiovo a pevninou. Je to mesto-múzeum v pravom zmysle slova, bohaté na kultúrno historické pamiatky,  výnimočnú architektúru a krásne ulice, vďaka ktorým dostalo toto mestečko pomenovanie „Malé Benátky“. Trogir je zapísaný v UNESCO-zozname svetového dedičstva. Mesto Vám ponúka možnosť preskúmať bohaté dedičstvo: severná mestská brána, palác Garagnin (mestké múzeum), hlavné námestie(mestská radnica, kniežací dvor, kostol sv. Ivana Krstiteľa, kostol sv. Sebastiána), Radovanov portal(vstupná brána v tvare oblúka), palác Čipiko, katedrála sv. Lovre, kláštor a kostol sv. Dominika a mnoho ďalších kultúrnych pamiatok. Historické centrum mesta sa nachádza na ostrovčeku medzi Čiovom a pevninou, so susednou pevninou je spojené kamenným mostom a s Čiovom pohyblivým mostom. Pre okolie Trogira je charakteristická zeleň, ostrovy a pláže kamenisté a z jemného štrku. Najznámejšie pláže sú Pantana , Okrug a Kava. Milovníci športu si môžu vybrať z množstva aktivít, z ktorých najpopulárnejšie sú tenis, beh, škola surfingu a potápania...Počas celého leta sú tu organizované rybárske večeri, rôzne koncerty a folklórne podujatia. Mesto má svoj prístav (Marina ACI Trogir), ktorý má 200 kotviacich miest na mori a 80 na pevnine.

Vedeli ste, že?  Pôvodný názov tohto mesta bol Tragos, čo v preklade z gréčtiny znamená koza. Keď Gréci v 3. a 4. Storočí prišli na toto miesto, na kopcoch bolo množstvo kôz a kozorožcov a tak dostalo mesto pomenovanie Tragos.

Nenechajte si ujsť:

Mestskú bránu a hradby:  na pobreží mesta je zachovaná veľká časť hradieb s dvomi vežami, ktorých história siaha až do 13.st. medzi vežami sa nachádza brána, ktorá vedie k moru a predpokladá, že jej autorom je trifun Bokanič. Vedľa  brány sa nachádza lóža postavená začiatkom 16.storočia. Brána bola postavená roku 1656 v barokovom, štýle a nad ňou sa nachádza socah Sv. Ivana, ochráncu Trogira.

Palác Ćipiko:  Existujú dva paláce, veľký a malý, ktoré vznikli kombináciou románskych stavieb. Na prednej strane veľkého paláca sa nachádza gotická Trifora, je to dielo Andrija Alešija, tiež brána, ktorú   vytesal Ivan Duknović.

Katedrála Sv. Lovre: je to stavba ktorá je zmesou niekoľlkých slohov: gotiky, románskeho slohu, renesancie a baroka. Nachádzajú sa tu vzácne umelecké diela: Radovanov portál z roku 1240, zvonica, kaplnka blaženého Ivana z 15.st., krstiteľnica z 15.st. a mnohé ďalšie.

Palác Garagnin – Fanfogna/ Múzeum mesta Trogira: Aj táto stavba je zmesou rôznych slohov, od románskeho po barokový. Nachádza sa tu knižnica rodiny Garagnin- Fanfogna, 18.-19. st., Lapidarij (zbierka kamenných úlomkov a skulptúry od antiky po baroko) tiež galéria obrazov Cate Dujšin – Ribar.

Hlavné mestské námestie: na námestí sa nachádza niekoško dôležitých znamenitostí  ako sú: ovome trgu se nalaze brojne povijesne znamenitosti kao što su: radnica ( kniežací dvor), kostol Sv. Ivana Krstiteľa, kostol  Sv. Márie, kostol  Sv. Sebastiána a kostol Sv. Barbare (Sv. Martin).

Zábava: 

Trogirske kultúrne leto -  organizujú sa rôzne kultúrne podujatia počas celého leta: hudobné večery (koncerty klasickej hudby a nástupy estrádnych umelcov domácich a zahraničných, komorná hudba), folklórne a divadelné predstavenia, rôzne oslavy(fešty): rybárska noc, Deň mesta,  výstavy domácich a zahraničných umelcov v priestoroch modernej galérie.

Otváranie «Trogirského leta»- sviatočné otvorenie trogirského kultúrneho leta (najväčšia trogirska kultúrna manifestácia)

Trogírska rybárska noc – rybárska fešta, ktorá je súčasťou kultúrneho leta. Všetci sa môžu zabaviť pri poháriku dobrého vína, pritom ochutnať tradičnú dalmatínsku kuchyňu a to všetko za sprievodu príjemnej hudby.

Medzinárodný festival tenoristov- dni opery v Trogire. Medzinárodná súťaž tenoristov

Dni trogirskej jematve(zber hrozna)- obnova tradície  tlačenia hrozna nohami, kde sa zároveň súťaží o najkrajšie nohy a to všetko sprevádzajú trogirske klapy (hudobné skupiny spievajúce dalmatínske piesne).

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Miesta v okolí (Trogir)
Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Trogir

Vynikajúce
4.4
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.6
Pláže
4
Turistická ponuka
4.4
Priateľskí miestni obyvatelia
4.5

 • Veľmi dobrý 3.4
  Peter
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  20.7.2018
  V meste je živo.
  Mestečko je nádherné, ale pozor na vreckárov!!
  Pláže nula bodov. Malé, v okolí sa pracuje.
 • Veľmi dobrý 3.2
  Mária
  Pár Slovakia (Slovak Republic)
  27.7.2017
  pracovníci pobočky Adriagate sú výborní
  požičať bicykel a ísť na vedľajší ostrov, pekné pokojné pláže, a pri troche námahy prejsť cez ostrov a nájsť si súkromnú pláž
 • Nedostačujúci 1
  Lubica
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  13.7.2017
  Trogir 2017
  Dovolenka úžasná, krásne historické mesto, ostrov nádherný veľa atrakcií, aktivít, blizkosť mesta Split, ktoré dýcha históriou, tiež množstvom aktivít a atrakcií
3/109
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Trogir odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Apartmán - Trogir Apartmán SUNSET Od 205 €
 • Trogir,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 9 deň
Apartmán - Trogir Apartmán Sunset Od 146 €
 • Trogir,
 • Osoby: 5-8
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Trogir,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 18 deň
 • Trogir,
 • Osoby: 1-2
 • Hodnotenie hostí: 4,6

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020