Sevid

SevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevidSevid

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Sevid

Sevid jemalá dedinka neďaleko Trogira s množstvom rodinných domov a betónovými plážami, ideálne miesto pre tichú dovolenku. Príroda je tu nedotknutá ľudskou rukou a  krištáľovo čisté more, ktoré dýcha tichom a pokojom poskytuje útočisko  ďaleko od mestskej vravy. Obyvatelia Sevida sa živia poľnohospodárstvom, prevažne pestovaním olív a vinohradníctvom, ale tiež rybolovom. Ochráncom Sevida je Sveti Vid, ktorému miestni obyvatelia postavili kostolík, ktorj pozostatky ešte stále môžete vidieť. Gastronomickú ponuku tohto kraja (extra panenský olivový olej, slané sardinky, dalmátsky pršut, ovčí syr, kvalitné jahňacie mäso a v neposlednom rade kvalitné víno...) môžete ochutnať v niekoľkých reštauráciách, z ktorých najznámejšia je pivnica „Lanterna“. Užite si jednodňový výlet na njeďaleké ostrovy, kde si môžete vyskúšať pravý život Robinsona. V bezprostrednej blízkosti Sevida sa nachádza niekoľko známych miest, ktoré sú sami o sebe kultúrnymi pamiatkami  (Šibenik, Trogir i Split). Ak zatúžite po horskej turistike, potom vám odporúčame výstupy na vrchy Mosor, Kozjak, alebo Biokovo, ktoré vám ponúkajú krásny pohľad nádherné ostrovy Hvar, Brač, Vis. Zábavychtivým odporúčame návštevu miest Trogir, Split, Rogoznica, alebo Primošten. Keďže sa jedná o miesto s najčlenitejším pobrežím, je ideálne pre nautických turistov.

Split je jedno z nájznámejších turistických destinácií na Jadrane. Je to druhé najväčšie mesto v Chorvátsku. Navštívte historické pamiatky, ktoré sú výnimočné svojou povesťou. Diokleciánov palác-označuje sa ako srdce Splitu, železná brána, socha Grgura Ninského, katedrála Sv.Duje, kostol Sv.Frane, katedrála Sv. Petra, peristil, mestské pivnice, kláštor Sv.Ane a množstvo ďalších.

Trogir je mesto, ktoré sa nachádza na pobreží  Kaštelánskeho zálivu, na ostrovčeku medzi ostrovom Čiovo a pevninou. Je to mesto-múzeum v pravom zmysle slova, bohaté na kultúrno historické pamiatky,  výnimočnú architektúru a krásne ulice, vďaka ktorým dostalo toto mestečko pomenovanie „Malé Benátky“. Trogir je zapísaný v UNESCO-zozname svetového dedičstva. Mesto Vám ponúka možnosť preskúmať bohaté dedičstvo: severná mestská brána, palác Garagnin (mestké múzeum), hlavné námestie(mestská radnica, kniežací dvor, kostol sv. Ivana Krstiteľa, kostol sv. Sebastiána), Radovanov portal(vstupná brána v tvare oblúka), palác Čipiko, katedrála sv. Lovre, kláštor a kostol sv. Dominika a mnoho ďalších kultúrnych pamiatok. Historické centrum mesta sa nachádza na ostrovčeku medzi Čiovom a pevninou, so susednou pevninou je spojené kamenným mostom a s Čiovom pohyblivým mostom.

Šibenik patrí medzi najstaršie mestá na Jadrane, ktoré leží na ústí rieky Krka. Navštívte aspoň najznámejšie  kultúrne a historické pamiatky ako sú pevnosti  Sv. Mihovila, Sv. Nikole, Sv. Ivana, Šubičevac, katedrála Sv. Jakova, kostoly Sv. Frane a Sv. Dominika  a 4 studne. Ak chcete mesto spoznať o niečo lepšie, potom vám odporúčame navštíviť miestne múzeá a galérie. Okrem historického bohatstva je Šibenik známy kultúrnymi podujatiami , z ktorých odporúčame : medzinárodný detský festival, Šibenská noc, večery dalmatínskych šansónov, Šibenské kultúrne leto a ďalšie.

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Sevid

Vynikajúce
4.3
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.8
Pláže
4.1
Turistická ponuka
3.4
Priateľskí miestni obyvatelia
4.5

 • Výborný 4.8
  Lucia
  Skupina prijateljev Slovakia (Slovak Republic)
  25.7.2019
  Sevid, prijemna mala dedinka, ktora nie je preturistikovana ako napr.makarska riviera. co tam chybalo je asi bankomat (dalo sa platit len cash alebo kartou v obchode) a nejaka restauracia. V dedine sa nachadza len jeden buffet a potom na okraji jedna rybarska restauracia.
 • Výborný 4.6
  Roman
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  2.8.2014
  100% spokojnost
  Vsetko
 • Nedostačujúci 1

  Skupina prijateljev
  7.7.2014
  Ubytovanie
  Nový dom, funkčný nábytok, výhľad na otvorené more, dobré parkovanie, súkromná pláž
  Chýba smetný kôš,
3/36
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Sevid odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Sevid,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,1
Dom - Sevid Dom Nono Od 102 €
 • Sevid,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Sevid,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,6
Dom - Sevid Vila Vesa Od 273 €
 • Sevid,
 • Osoby: 5-10
 • Hodnotenie hostí: 4,9

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020