Rogoznica

RogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaVideo presentationRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznica

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share
V Rogoznici Adriagate má otvorenú pobočku, ktorá je k dispozícii pre našich hostí. Rezervujte si ubytovanie v tejto destinácii, a získajte nárok na bezplatné darčeky a špeciálne zľavy.Kompletné ponúkané ubytovanie - Rogoznica  

Informácie pre turistov Rogoznica

Rogoznica je mierne mediteránske miesto, ktorého centrum sa nachádza na polostrove, t.j. niekdajšom  ostrovčeku Kopar a ten  je s pevninou spojený násypom v druhej polovici 19.storočia. Väčšia časť ostrova je pokrytá lesmi a v osídlenej časti prevládajú kamenné domy, ktoré dýchajú niekdajším mediteránom. Toto miesto je známe ako jeden z najkrajších a najznámejších prístavov, vďaka tomu je to miesto vyhľadávané nautickými turistami. Obyvateľstvo sa živí poľnohospodárstvom, rybárstvom a turizmom. Bezpodmienečne navštívte kultúrne pamiatky v Rogoznici: kostol sv. Nikolu, kostol sv. Ivana Trogirskeho, župný kostol Požehnanej Panny Márie, a zvyšky opevnenia, ktoré boli postavené Francúzmi na vrchole mesta...hovorí sa, že Rogoznica a okolie boli herakleovou gréckou kolóniou. Z prírodných fenómenov sa oplatí navštíviť slané jazero „Zmajevo oko“ (dračie oko). Rogoznica je známa svojimi plážami, kamennými, z jemného štrku, kde si každý môže nájsť ideálne miesto pre seba. Mesto má tiež svoj prístav, známa Marina Frapa, ktorý sa nachádza v zátoke Soline. Je to prístav vysokého štandardu so 400 kotviacimi miestami. Milovníci športov si tu prídu na svoje, k dispozícii je množstvo vodných športov, ale aj iné aktivity pre všetkých, ktorí  majú radi aktívny oddych. Vo večerných hodinách sa prejdite po pobreží a vychutnajte si pohľad na nočnú morskú hladinu, alebo ochutnajte miestne špeciality v niektorej z miestnych reštaurácií.

Vedeli ste, že? ... podľa povesti, rybár Ivan M. Bogović Tumburko, ešte v roku 1722 pri love rýb na myse polostrova Gradine našiel obraz Panny Márie, ktorý hovorí o návšteve Marie u Elizabety. Miestni obyvatelia spolu s vtedajším farárom sa rozhodli postaviť na tom mieste kaplnku. V roku 1887 sa v meste rozšírili čierne kiahne, ktoré si denne vyžiadali okolo 40 ľudských životov, vtedy sa miestni rozhodli ísť bosí do svätine Panny Márie a od toho dňa (24.01.) prestali ľudia umierať a aj tí, ktorí boli nakazení sa vyliečili.

Nenechajte si ujsť:

 • - Kostol Na nebovzatia Panny Márie: Pôvodný župný kostol sv. Nikole posvätil biskup V.Arrigoni 11.mája 1615 a v roku 1683 je kostol zväčšený a premenovaný na kostol Nanebovzatia Panny Márie.
 • - Slané jazero „Zmajevo oko“- prírodný fenomén. V jazere je výnimočná  flora a fauna. Vzniklo po skončení poslednej doby ľadovej, približne pred 10tisíc rokmi.

 

Zábava:

 • - Rybárska noc: rybárska fešta , ktorá sa koná takmer v každom dalmatínskom meste. . Pri víne, rybe, olivovom oleji a chlebe a tiež výbornej hudbe je o zábavu postarané.
 • - Noc Rogoznice- počas  Noci Rogoznice sa každoročne koná tradičný koncert vo večerných hodinách. Odporúčame vám, aby ste si koncert vypočuli  z niektorej neďalekej reštaurácie a vychutnávali pritom rybie špeciality.
 • - Medzinárodný detský festival  Šibenik- jedinečný kultúrny festival svetových rozmerov, počas ktorého sa mestské námestia menia na detské ihriská a kultúrne tvorivé dielne.
 • - Večery dalmatínskych  šansónov Šibenik- festival,  na ktorom vystupuje množstv klapských skupín.

 

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Rogoznica

Vynikajúce
4.5
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.7
Pláže
4.3
Turistická ponuka
4.3
Priateľskí miestni obyvatelia
4.7

 • Výborný 5
  Michaela
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  5.8.2020
  Super dovolenka
  Výborná lokalita, veľmi pekný priestorný apartmán s terasou priamo u mora so štrkovou plážou, milý a ústretový pán domáci. V blízkosti bol bar. Neďaleko sa dalo zájsť do mesta Rogoznica alebo Primošten. Vrelo odporúčam.
 • Výborný 5
  Michaela
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  5.8.2020
  Super dovolenka
  Výborná lokalita, veľmi pekný priestorný apartmán s terasou priamo u mora so štrkovou plážou, milý a ústretový pán domáci. V blízkosti bol bar. Neďaleko sa dalo zájsť do mesta Rogoznica alebo Primošten. Vrelo odporúčam.
 • Vynikajúce 4
  Silvia
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  4.8.2020
  Časť mesta, kde sme sa nachádzali nebola veľmi preľudnená, preto sme sa tam cítili dosť bezpečne. Pláže boli pekné a čisté. Voda v horúcich dňoch príjemne schladila (pre tých zimomrivých by to ale nebolo pravé orechové). Dokonca sa dalo vidieť až pod hladinu. Obyvatelia boli milí a usmievaví, nemali sme tam s nikým problém. A kto je milovník mačiek ako ja, tak si tiež príde na svoje. Kúsok od Dračieho oka sa dalo vybehnúť na kopec s výhľadom na more a Rogoznicu. Odporúčam tam ísť na západ slnka. Kto má chuť na miešané drinky, tak môžem odporučiť Beach bar Oáza. Namiešali ich výborne! A ešte jedno odporúčanie. Navštívte reštauráciu Konoba Maslina. Skvelý personál, jedlo a prímorská atmosféra.
  Neviem prečo, ale chýbala mi tam taká Chorvátska atmosféra, kde by som mohla ešte tak viac nasať ,,chuť,, tej krajiny. Pláže boli pekné a čisté, no chýbali mi okrem požičania lodí aj nejaké možnosti výletov. Neviem, či to je negatívum, no turisti by sa mali pripraviť na úzke uličky a ťažké parkovanie. Ja by som si napríklad na to netrúfala.
3/263
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Rogoznica odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Rogoznica,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 3 deň
 • Rogoznica,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 17 deň
 • Rogoznica,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 6 deň
 • Rogoznica,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 8 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020