Rogoznica

Lokalizacja: Riwiera Szibenik     Zobacz na mapie
RogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaVideo presentationRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznicaRogoznica

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share
W Rogoznicy Adriagate ma otwartą swoją siedzibę, która jest dostępna dla naszych gości. Zarezerwujcie nocleg w tej destynacji i otrzymacie prawo na prezenty i dodatkowe zniżki.Wszystkie kwatery - Rogoznica  

Informacje o turystycznych destynacjach Rogoznica

Rogoznica jest spokojnym, śródziemnomorskim miasteczkiem. Jej centrum znajduje się na półwyspie, dawnej wysepce Kopar, połączonej z lądem w drugiej połowie XIX wieku sztucznym nasypem. Większa część wyspy jest pokryta lasem, a w części zamieszkałej dominują stare kamienne domy, które odzwierciedlają dawny śródziemnomorski klimat. Rogoznica znana jest, jako jeden z najpiękniejszych i najbardziej bezpiecznych portów, często odwiedzanych przez żeglarzy. Jej mieszkańcy zajmują się  rolnictwem, rybołówstwem i turystyką. Polecamy interesujące zabytki dziedzictwa kulturowego Rogoznicy: kościół Św. Mikołaja, kościół Św. Jana Trogirskiego, kościół parafialny Najświętszej Maryi Panny, kaplica Matki Boskiej, ruiny twierdzy wybudowanej przez Francuzów na szczycie miejscowości. Uważa się, że na terenie Rogoznicy istniała grecka kolonia Heraklesa. Polecamy również przepiękne zjawisko przyrodnicze: słone jezioro „Oko smoka“. Rogoznica słynie ze wspaniałych, żwirkowych, betonowych i kamienistych plaż, na których każdy może znaleźć miejsce dla siebie.

Czy wiedzieliście, że… według ludowych przekazów, rybak Ivan M. Bogović Tumburko w 1722 roku będąc na połowie w pobliżu półwyspu Gradine odkrył obraz, na którym jest uwieczniony moment odwiedzin Maryi u Elżbiety. Mieszkańcy wraz z ówczesnym proboszczem postanowili w tym miejscu wybudować kapliczkę. W 1887 roku do Rogoznicy dotarła epidemia czarnej ospy. Codziennie z powodu zarazy umierały dziesiątki osób. Mieszkańcy postanowili wówczas udać się do kapliczki i prosić Matkę Boską o wstawiennictwo. Od tego dnia (24 stycznia) nie było już nowych przypadków choroby, a chorzy zostali uleczeni.

Koniecznie zobaczcie

 • - Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – pierwotnie był tu kościół Św. Mikołaja, którą poświecił w 1615 roku biskup V. Arrigoni, jednak w 1683 r. kościół został przebudowany i nazwany na cześć obecnej patronki.
 • - Morskie Jezioro zwane „Zmajevo oko“, czyli oko smoka – jest to fenomen przyrodniczy. Jezioro ma bogatą florę i faunę a powstało przed 10 tys. lat, po zakończeniu epoki lodowcowej.

 

Imprezy

 • - Noc rybacka to jedna ze standardowych imprez każdego nadmorskiego miasta. Przy specjałach z ryb, winie, oliwie i chlebie oraz w takt tutejszej muzyki dobra zabawa jest gwarantowana.
 • - Noc Rogozicy tego wieczoru odbywa się koncert a można tez skorzystać ze specjalnych ofert tutejszych restauracji.
 • - Międzynarodowy festiwal dziecięcy Szybenik – jest to impreza kulturalna na światową. W tych dniach na miejskich placach królują dzieci, ich dzieła a wszystko w kierunku rozwijania dziecięcej kreatywności.
 • - Wieczory pieśni dalmatyńskich Szybenik – impreza gromadząca najpopularniejszych dalmatyńskich wykonawców

 

Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Rogoznica

Fantastyczny
4,5
Łączna ocena gości

Atmosfera:
4,6
4,6
Bezpieczeństwo:
4,7
4,7
Oferta turystyczna:
4,2
4,2
Plaże:
4,2
4,2
Przyjacielscy mieszkańcy:
4,7
4,7

 • Fantastyczny 4,4
  Dariusz
  Rodzina, Poland
    26.7.2017.
  Małe sympatyczne, nie-hałaśliwe, pięknie położone miasteczko.
  Małe sympatyczne, nie-hałaśliwe, pięknie położone miasteczko. Kilka przyzwoitych miejsc do zjedzenia kolacji i wiele miejsc na zrobienie niezbędnych dla urlopowiczów zakupów. Miejsca parkingowe osiągalne bez problemów.
 • Doskonały 5
  Darek
  Rodzina, Poland
    20.7.2017.
  Cudowne wakacje 2017 w Rogożnicy
  Miejscowość atrakcyjna, dużo miejsc do spacerowania, piękne, duże plaże. Bardzo dużo atrakcji takich jak aquaparki na wodzie. Dużo sklepów dobrze zaopatrzonych, pyszne pieczywo w piekarniach, atrakcyjna oferta na straganach. Dużą zaletą miejscowości są chodniki. Położenie miejscowości umożliwia wycieczki do innych pięknych miejscowości.
 • Doskonały 5
  Tomasz
  Rodzina, Poland
    22.6.2017.
  Dobre miejsce na rodzinny wypoczynek.
  Nie lubię tłocznych i głośnych miejscowości. Rogoźnica spełnia te oczekiwania szczególnie jak się mieszka ok. 1,5 km od centrum nad żwirkową plażą. szczególnie polecam dla rodzin z dziećmi. W czerwcu temp. wody wynosiła 24-26 st.C. Na plaży są zjeżdżalnie więc dzieci ma się z głowy. Z Rogoźnicy polecam krótkie wycieczki do Trogiru i Primostenu.

Powered by Google Translate

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Mapa

Rogoznica polecane kwatery

* ceny na srpanj, 2018 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Razanj,
 • Osoby: 2
 • Ocena gości: 4,4
 • Sevid,
 • Osoby: 4
 • Ocena gości: 4,0
 • Ostatnia rezerwacja przed 3 dni
Dom - Sevid Willa Vesa Od 2085 zl
 • Sevid,
 • Osoby: 7-10
 • Ocena gości: 5,0
 • Primosten,
 • Osoby: 2-3

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!
Dziękujemy! Błędny adres e-mailowy