Krapanj - wyspa Krapanj

Krapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa KrapanjKrapanj - wyspa Krapanj

Więcej zdjęć

Zamknij

     
  • Share

Informacje o turystycznych destynacjach Krapanj - wyspa Krapanj

Krapanj należy do wodnego regionu Šibenika. Jest najniżej położoną i najmniej zasiedloną wyspą na Adriatyku. Jej najwyższy punkt ma wysokość 1,25 m nad poziomem morza. Gąbki morskie i czerwone rafy koralowe pokrywają jej skaliste obszary. Wyspa jest znana głównie z gąbek morskich, cenionych ze względu na swoje walory i piękno, a także z możliwości do nurkowania. Plaże na wyspie są kamieniste i odpowiednie do zabawy dzieci, dlatego polecamy to miejsce szczególnie rodzinom z dziećmi i tym, którzy lubią aktywny wypoczynek. Najbardziej rozpoznawany zabytek na wyspie to klasztor Krapanj, posiadający bardzo cenne zbiory, chronione przez państwo. Najcenniejszymi z nich są: obraz Ostatniej Wieczerzy z XVI wieku oraz renesansowy obraz malarstwa bizantyjskiego, przedstawiający Madonnę na tronie. Klasztor posiada również specjalne muzeum – zbiory gąbek, korali, amfor i  antycznych naczyń. Miasteczko ma siedem sklepów spożywczych i kilka serwisów samochodowych. Jak to ma miejsce we wszystkich miastach Dalmacji, tak i w Krapanj w sezonie letnim obchodzi się różne uroczystości, z których najbardziej popularne jest „Święto Krapanj” (święto Matki Boskiej Anielskiej, które odbywa się tradycyjnie od wielu dziesięcioleci). Możesz skosztować kulinarnych specjałów tego regionu w restauracjach „Spongiola”, „Kapelica”, „Krapanj” i „Ronilac”. Niektóre kawiarnie oferują różne rozrywki, jednakże osoby szukające zabawy do samego rana powinny wybrać się do klubów nocnych w Vodice, Primošten i Šibeniku.

Jeśli chcesz spędzić urlop w spokoju, bez hałasu i tłumów, zrób rezerwację zakwaterowania z naszej oferty, ponieważ wybierając wyspę Krapanj znajdziesz wypoczynek jakiego szukasz.

Więcej  Zamknij 

Atrakcje i zajęcia

Miejscowości w okolicy (Krapanj - wyspa Krapanj)
Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Krapanj - wyspa Krapanj

Fantastyczny
4.2
Łączna ocena gości
Atmosfera
5
Bezpieczeństwo
5
Plaże
3
Oferta turystyczna
3
Przyjacielscy mieszkańcy
5

0/3
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Krapanj - wyspa Krapanj polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2021 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

Dom - Krapanj - wyspa Krapanj Dom Ivana Od 285 zl
  • Krapanj - wyspa Krapanj,
  • Osoby: 2-4
  • Ocena gości: 4,6
  • Krapanj - wyspa Krapanj,
  • Osoby: 2-4

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020