Krapanj - ostrov Krapanj

Krapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov KrapanjKrapanj - ostrov Krapanj

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Krapanj - ostrov Krapanj

Krapanj sa nachádza v oblasti Šibenika, je to najnižší a najmenej osídlený Jadranský ostrov. Jeho najvyššia nadmorská výška je 1,25m nad morom. V jeho skalnatých oblastiach je množstvo morských špongií a červených koralov. tento ostrov je zaujímavý hlavne pre potápačov a tiež je známy jadranskou špongiou, ktorá je veľmi vzácna kvôli svojej kráse a kvalite. Pláže na ostrove sú prevažne z jemného štrku, vďaka čomu sú pohodlné pre deti, preto túto destináciu odporúčame najmä rodinám s deťmi a milovníkom športov. Z historických pamiatok je najznámejší  krapanjský kláštor (tu sú zachované kultúrne cennosti, ktoré sú pod ochranou štátu. Medzi najvzácnejšie z nich patrí obraz Posledná večera zo 16.storočia a slávna Madonna na tróne, namaľovaná pod vplyvom renesančného maliarstva). V kláštore je múzeum- zbierka morských špongií, korálov, amfór, antických nádob...v meste sa nachádza niekoľko obchodov s potravinami a niekoľko autoservisov. Rovnako ako vo väčšine dalmatínskych miest, aj na ostrove  Krapanj sa v letných mesiacoch organizujú rôzne zábavy, z ktorých najznámejšia je „Krapljanska fešta“. Špeciality tohto kraja môžete ochutnať v reštauráciách „Spongiola“, „Kapelica“, Krapanj“ a „Ronilac“. Zábavu nájdete v niekoľkých kaviarňach  a všetkým , ktorí hľadajú zábavu až do skorého rána odporúčame návštevu miest Vodice, Primošten alebo Šibenika.

Vodice sú turistické stredisko, nachádzajú sa v blízkosti mora vo veľkej zátoke, známe sú svojou bohatou a rozmanitou turistickou ponukou.  Toto miesto je právom  hrdé na svoje tradície a zvyklosti. Navštívte množstvo kultúrnych pamiatok a spoznajte históriu Vodíc. Medzi najznámejšie z nich patria: kostol Panny Marie Karmelskej(crkva od Karmela), Čoričevova rozhľadňa(Čorićev toranj), kostol Sv. Kríža(crkva Sv. Križa )so zvonicou a tiež kostol Sv. Iliu Proroka(crkva Sv. Ilije Proroka). Vodice sú ideálne pre dovolenku plnú zábavy, ocenené sú cenou „turistický kvet“, ktorá sa udeľuje mestám so špeciálnou turistickou ponukou. V centre Vodíc sa nachádza veľký prístav, v ktorom je okolo 400 kotviacich miest a taktiež bol ocenený „Modrou vlajkou“ za vynikajúcu výbavu a ďalšie služby.

Primošten  je miesto ležiace na ostrove, obkolesené siedmymi ostrovčekmi. Je to typické mediteránske mesto, čoho dôkazom sú úzke uličky a kamenné domy postavené tesne vedľa seba v historickom centre mesta. Ozdobou mesta sú dva nádherné kostoly, sú to kostol Sv.Jurja z roku 1485 a kostol Sv. Roka z roku 1680.

Šibenik patrí medzi najstaršie mestá na Jadrane, ktoré leží na ústí rieky Krka. Navštívte aspoň najznámejšie  kultúrne a historické pamiatky ako sú pevnosti  Sv. Mihovila, Sv. Nikole, Sv. Ivana, Šubičevac, katedrála Sv. Jakova, kostoly Sv. Frane a Sv. Dominika a 4 studne. Ak chcete mesto spoznať o niečo lepšie, potom vám odporúčame navštíviť miestne múzeá a galérie. Okrem historického bohatstva je Šibenik známy kultúrnymi podujatiami, z ktorých odporúčame : medzinárodný detský festival, Šibenská noc, večery dalmatínskych šansónov, Šibenské kultúrne leto a ďalšie.

Všetkým, ktorí túžia po pokojnej dovolenke ďaleko od mestského zhonu, odporúčame rezervovať si ubytovanie z našej ponuky na ostrove Krapanj.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Miesta v okolí (Krapanj - ostrov Krapanj)
Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Krapanj - ostrov Krapanj

Vynikajúce
4.2
Celková známka hostí
Atmosféra
5
Istota
5
Pláže
3
Turistická ponuka
3
Priateľskí miestni obyvatelia
5

0/3
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Krapanj - ostrov Krapanj odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Krapanj - ostrov Krapanj Dom Ivana Od 66 €
 • Krapanj - ostrov Krapanj,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,6
Dom - Krapanj - ostrov Krapanj Dom Marija Od 71 €
 • Krapanj - ostrov Krapanj,
 • Osoby: 4-5
 • Krapanj - ostrov Krapanj,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Krapanj - ostrov Krapanj,
 • Osoby: 2-4

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020