Srima (Vodice)

Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)Srima (Vodice)

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Srima (Vodice)

Srima jemalebné turistické miesto na Šibenskom pobreží spojené s Vodicami. Turizmus sa tu začal rozvíjať pred 20.rokmi výstavbou kavlitných súkromných apartmánov v rodinných domoch. Nachádza sa tu niekoľko archeologických lokalít z rannej kresťanskej doby (6. storočie), zatiaľ čo prvé zmienky o Srime sú zo začiatku 16.storočia. Ak hľadáte pokojnú dovolenku, ďaleko od hlučného letoviska, v typickom dalmatínskom prostredí, odporúčame Vám ubytovanie v Srime, ktorá je len 3 km vzdialená od známej turistickej destinácie Vodice. Je to mesto, ktoré bolo ocenené cenou „turistički cvijet“(turistický kvet), ktorá sa udeľuje mestám s výnimočnou turistickou ponukou. Navštívte kostol Sv. Iliju Proroka, župný kostol Sv. Kríža so zvonicou (kostol v barokovom štýle postavený na základoch iného staršieho kostola), veža Čoričev ( je postavená z kameňa dovezeného z ostrova Brač, keďže bol stavaný v období nepokojov je opevnený veľkým múrom) a mnoho iných zaujímavostí. Najznámejšie pláže vo Vodiciach sú „Plava plaža“, ktorá je síce malá,ale je ocenená cenou Modrá zástava, ďalej pláž „Hangar“, ktorá sa tiahne v dĺžke niekoľkých kilometrov. Je bohatá na športové aktivity, je tu množstvo reštaurácií, kaviarní, rýchlych občerstvení, cukrární, a obchodíkov so zdravou stravou.  Nachádza sa tu aj známy bar „Huka“, v ktorom je o zábavu postarané počas dňa rovnako ako v nočných hodinách. Vo Vodiciach je jeden z najznámejších nočných klubov na Jadrane  „Hacienda“, kde sa môžete zabaviť každý večer až do skorých ranných hodín.  Ak chcete ochutnať špeciality tohto kraja navštívte niektorú z reštaurácií,alebo pivníc vo Vodiciach. My vám odporúčame zájsť do reštaurácie „Arausa“, pivnice „Roki“, „Makina“, “ Rico“ alebo reštaurácie „Dalmacija“. Pre milovníkov aromatickej a korenictej kuchyne odporúčame mexickú reštauráciu „Santa Marija“.Ak hľadáte miesto pre pokojný oddych, ďaleko od hotelov a turistických stredísk, v tom prípade je Srima ideálne miesto pre Vašu dovolenku. Počas pobytu v Srime navštívte destinácie Šibenik, Primošten, Trogir a Split.

Nenechajte si ujsť:

Šibenik patrí medzi najstaršie mestá na Jadrane, ktoré leží na ústí rieky Krka. Navštívte aspoň najznámejšie  kultúrne a historické pamiatky ako sú pevnosti  Sv. Mihovila, Sv. Nikole, Sv. Ivana, Šubičevac, katedrála Sv. Jakova, kostoly Sv. Frane a Sv. Dominika  a 4 studne. Ak chcete mesto spoznať o niečo lepšie, potom vám odporúčame navštíviť miestne múzeá a galérie. Okrem historického bohatstva je Šibenik známy kultúrnymi podujatiami, z ktorých odporúčame : medzinárodný detský festival, Šibenská noc, večery dalmatínskych šansónov, Šibenské kultúrne leto a ďalšie.

Primošten  je miesto ležiace na ostrove, obkolesené siedmimy ostrovčekmi. Je to typické mediteránske mesto, čoho dôkazom sú úzke uličky a kamenné domy postavené tesne vedľa seba v historickom centre mesta. Ozdobou mesta sú dva nádherné kostoly, sú to kostol Sv.Jurja z roku 1485 akostol Sv. Roka z roku 1680.

Trogir je mesto, ktoré sa nachádza na pobreží  Kaštelánskeho zálivu, na ostrovčeku medzi ostrovom Čiovo a pevninou. Je to mesto-múzeum v pravom zmysle slova, bohaté na kultúrno historické pamiatky,  výnimočnú architektúru a krásne ulice, vďaka ktorým dostalo toto mestečko pomenovanie „Malé Benátky“. Trogir je zapísaný v UNESCO-zozname svetového dedičstva. Mesto Vám ponúka možnosť preskúmať bohaté dedičstvo: severná mestská brána, palác Garagnin (mestké múzeum), hlavné námestie(mestská radnica, kniežací dvor, kostol sv. Ivana Krstiteľa, kostol sv. Sebastiána), Radovanov portal(vstupná brána v tvare oblúka), palác Čipiko, katedrála sv. Lovre, kláštor a kostol sv. Dominika a mnoho ďalších kultúrnych pamiatok. Historické centrum mesta sa nachádza na ostrovčeku medzi Čiovom a pevninou, so susednou pevninou je spojené kamenným mostom a s Čiovom pohyblivým mostom.

Split je jedno z nájznámejších turistických destinácií na Jadrane. Je to druhé najväčšie mesto v Chorvátsku. Navštívte historické pamiatky, ktoré sú výnimočné svojou povesťou. Diokleciánov palác-označuje sa ako srdce Splitu, železná brána, socha Grgura Ninského, katedrála Sv.Duje, kostol Sv.Frane, katedrála Sv. Petra, peristil, mestské pivnice, kláštor Sv.Ane a množstvo ďalších.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky a zažite nezabudnuteľnú dovolenku so svojou rodinou a priateľmi!

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Srima (Vodice)

Výborný
4.6
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.7
Pláže
4.6
Turistická ponuka
4.4
Priateľskí miestni obyvatelia
4.7

 • Výborný 4.8
  Andrej
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  27.8.2019
  Vynikajúce miesto na dovolenku
  Je tu vynikajúco. Chodíme sem vždy radi.
 • Výborný 5
  Jaroslava
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  14.9.2017
  velmi sa nam pacilo
 • Výborný 5
  Darina
  Skupina prijateljev Slovakia (Slovak Republic)
  16.8.2017
  Super
  Dovolenka super more nadherne krajina krasna
3/67
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Srima (Vodice) odporúčanie ubytovania

* ceny od august 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Apartmán - Srima (Vodice) Apartmán Srima Od 128 €
 • Srima (Vodice),
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,5
 • Posledná rezervácia pred 2 deň
 • Srima (Vodice),
 • Osoby: 2-6
 • Hodnotenie hostí: 4,6
 • Posledná rezervácia pred 18 hodina
 • Srima (Vodice),
 • Osoby: 6-8
 • Hodnotenie hostí: 4,4
 • Posledná rezervácia pred 14 deň
 • Srima (Vodice),
 • Osoby: 1-6
 • Posledná rezervácia pred 1 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020