Tisno - ostrov Murter

Tisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov Murter

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Tisno - ostrov Murter

Tisno je malé mesto s krásnymi kamennými domami, kostoly, ale aj historickými a kultúrnymi pamiatkami. Tisno je tiež označované ako malé veľké mesto. Predkovia dnešného obyvateľstva obývali severovýchodnú časť ostrova, takže mesto bolo pomenované po malom zálive, nad ktorým sa obyvateľstvo usadzovalo. Miestni obyvatelia sa už dlho zaoberajú poľnohospodárstvom, najmä pestovaním olív a viniča. Turistika sa tu začala rozvíjať na začiatku 20. storočia, kedy prví turisti prišli v roku 1923 z Českej republiky.

Tisno je známe svojimi početnými historickými pamiatkami, ktoré svedčia o jeho dlhej a búrlivej minulosti. Navštívte kostol sv. Martina (románska stavba z konca 11. storočia), zvyšky z vily rustica (2. - 3. storočie), zvyšky baziliky z polovice 5. storočia, zvyšky stredovekých hrobov a farský kostol Svätého Ducha (najstarší kostol v Tisno, postavený v roku 1548, so sochou Madony s dieťaťom - európsky unikát, pretože je to jediná socha svojho druhu, potiahnutá striebrom a zlatom), kostol sv. Roko (postavený v roku 1651), kostol sv. Andrija (nachádza na rovnomennom kopci, postavený v roku 1606), svätyňa Panny Márie Karavaja. Bohaté rodiny z Talianska jazdievali do Tisna v priebehu rokov sa zmiešali s obyvateľstvom. Jedenásť víl z tohto obdobia je k dispozícii pre turistov, najobľúbenejšími sú domy: Gelpi (18. storočie), Banchetti (18. storočie), Denari (19. storočie), palác Katunarić (19. storočie) a Mazzura.

Tisno, rovnako ako akékoľvek iné dalmatínske miest, organizuje mnoho slávností po celý rok. Niektoré z najpopulárnejších: "Veľkonočné raňajky", ekologická akcia Deň Zeme - na konci apríla (čistenie životného prostredia), "Kvetinový veľtrh" - začiatok mája, Eco-etno veľtrh a folklórne večery - koniec mája (tento malý veľtrh ponúka možnosť nákupu autentických výrobkov ), deň Panny Márie Karavaja 26. mája (púť do svätyne Panny Márie Karavaja), hry "korent" (na konci júla zábavné športové podívaná, ktorá sa koná v zátoke u mobilného mosta-dva tímy súťažiacich, z ktorých jedna je tím "Zem" a druhý je "Ostrov", súťaží v rôznych hrách, ktoré vyžadujú vynaliezavosť, rýchlosť a silu v mori) a "Medzinárodná somárov preteky".

Tisno je známe pre svoje krásne kamienkové a piesočné pláže ako "Lazin", "St Andrija" a mnoho ďalších. Športové fanúšikovia sa môžu tešiť na jazdu na bicykli, kolieskových korčuliach, jachting, tenis, stolný tenis, futbal, basketbal, plážový volejbal, vodné skútre a ďalšie aktivity. Ak máte záujem oboznámiť sa s gastronómiou tejto oblasti a vychutnajte si špeciality v reštauráciách "Prova", "Feral", "Antonio" a tavernách "Broscica" a "Tereza".

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Miesta v okolí (Tisno - ostrov Murter)
Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Tisno - ostrov Murter

Vynikajúce
4.3
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.8
Pláže
3.8
Turistická ponuka
3.9
Priateľskí miestni obyvatelia
4.5

0/24
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Tisno - ostrov Murter odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Tisno - ostrov Murter,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 12 deň
 • Tisno - ostrov Murter,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Posledná rezervácia pred 3 deň
 • Tisno - ostrov Murter,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Tisno - ostrov Murter,
 • Osoby: 2-3

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020