Tisno - ostrov Murter

Tisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov MurterTisno - ostrov Murter

více obrázků

Zavři

     
 • Share

Informace pro turisty Tisno - ostrov Murter

Tisno je malé město s krásnými kamennými domy, kostely, ale i historickými a kulturními památkami. Tisno je také označováno jako malé velké město. Předkové dnešního obyvatelstva obývali severovýchodní část ostrova, takže město bylo pojmenováno po malém zálivu, nad nímž se obyvatelstvo usazovalo. Místní obyvatelé se již dlouho zabývají zemědělstvím, zejména pěstováním oliv a vinné révy. Turistika se zde začala rozvíjet na počátku 20. století, kdy první turisté přišli v roce 1923 z České republiky.

Tisno je známé svými četnými historickými památkami, které svědčí o jeho dlouhé a bouřlivé minulosti. Navštivte kostel sv. Martina (románská stavba z konce 11. století), zbytky z vily rustica (2. - 3. století), zbytky baziliky z poloviny 5. století, zbytky středověkých hrobů a farní kostel svatého Ducha (nejstarší kostel v Tisno, postavený v roce 1548, se sochou Madony s dítětem – evropský unikát, protože je to jediná socha svého druhu, potažená stříbrem a zlatem), kostel sv. Roko (postaven v roce 1651), kostel sv. Andrija (nachází na stejnojmenném kopci, postavený v roce 1606), svatyně Panny Marie Karavaja. Bohaté rodiny z Itálie jezdívali do Tisna  v průběhu let se smíchali s obyvatelstvem. Jedenáct vil z tohoto období je k dispozici pro turisty, nejoblíbenějšími jsou domy: Gelpi (18. století), Banchetti (18. století), Denari (19. století), palác Katunaric (19. století) a Mazzura.

Tisno, stejně jako jakékoliv jiné dalmatské měst, pořádá mnoho slavností po celý rok. Některé z nejpopulárnějších: „Velikonoční snídaně“, ekologická akce Den Země - na konci dubna (čištění životního prostředí), „Květinový veletrh“ - začátek května, Eco-etno veletrh a folklorní večery - konec května (tento malý veletrh nabízí možnost nákupu autentických výrobků), den Panny Marie Karavaja 26. května (pouť do svatyně Panny Marie Karavaja), hry "korent" (na konci července zábavné sportovní podívaná, která se koná v zátoce u mobilního mostu- dva týmy soutěžících, z nichž jedna je tým "Země" a druhý je "Ostrov", soutěží v různých hrách, které vyžadují vynalézavost, rychlost a sílu v moři) a "Mezinárodní oslí závod".

Tisno je známé pro své krásné oblázkové a písečné pláže jako "Lazina","St Andrija " a mnoho dalších. Sportovní fanoušci se mohou těšit na jízdu na kole, kolečkových bruslích, jachting, tenis, stolní tenis, fotbal, basketbal, plážový volejbal, vodní skútry a další aktivity. Máte-li zájem seznámit se s gastronomií této oblasti a vychutnejte si speciality v restauracích "Prova", "Feral", "Antonio" a tavernách "Broscica" a "Tereza".

Viz více  Zavři 

Atrakce a aktivity

Místa v okolí (Tisno - ostrov Murter)
Viz více  Zavři 

Komentáře hostů Tisno - ostrov Murter

Skvělé
4.3
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Jistota
4.8
Pláže
3.8
Turistická nabídka
3.9
Přátelští místní obyvatelé
4.5

 • Výborný 4.6
  Igor
  Skupina přátel Czech Republic
  27.08.2018
  Vhodné pro dovolenou se člunem.
  Členitý ostrov se zákoutími s pěknými plážemi. Vhodné pro dovolenou se člunem.
1/24
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Tisno - ostrov Murter doporučení ubytování

* ceny za srpen 2020 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Tisno - ostrov Murter Apartmány Rada Od 2912 kč
 • Tisno - ostrov Murter,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Posledná rezervácia pred 3 deň
Apartmá - Tisno - ostrov Murter Apartmány Hrvoje Od 1947 kč
 • Tisno - ostrov Murter,
 • Osoby: 2-3
 • Posledná rezervácia pred 13 deň
Apartmá - Tisno - ostrov Murter Apartmán Branka Od 1870 kč
 • Tisno - ostrov Murter,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 19 deň
Apartmá - Tisno - ostrov Murter Apartmány Ana Od 2251 kč
 • Tisno - ostrov Murter,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 3,7
 • Posledná rezervácia pred 3 deň

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020