Vodice

Umístění: Riviéra Šibenik     Zobrazit na mapě
VodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVideo presentationVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodiceVodice

více obrázků

Zavři

     
 • Share
Vo Vodicích Adriagate má otevřenou pobočku, která je k dispozici pro naše hosty. Rezervujte si ubytování v této destinaci, a získejte nárok na bezplatné dárky a speciální slevy.Veškeré ubytování - Vodice  

Informace pro turisty Vodice

Vodice jsou turistickou destinací, která se nachází v široké zátoce. Jsou známy pro svou živost a bohatou turistickou nabídku. Toto město je po právu hrdé na své zvyky a tradice, k nimž patří četné kulturní památky, které vypráví příběh o minulosti města. Za zmínku stojí například kostel Panny Marie Karmelské (crkva od Okit), věž Čorić, farní kostel sv. Kříže se zvonicí a kostel sv. proroka Eliáše. Vodice obdržely ocenění  "Květina cestovního ruchu" udělované destinacím se zvláště atraktivní nabídkou cestovního ruchu. V centru města se nachází velký přístav s kapacitou více než 400 kotevních míst, který obdržel tzv. "Modrou vlajku" ( ocenění udělované za udržování ekologického přístupu a přísných standardů).

Během dne si můžete jít zaplavat nebo se opalovat na krásných plážích, z nichž nejznámější jsou: oblázkovo-betonová pláž „Hangar“  a písečná „Plava plaža“, která je atraktivní zejména pro děti. Pokud máte rádi sporty, zde si můžete vychutnat různé aktivity jako například volejbal, fotbal, basketbal, cyklistika, potápění, fitness v moři nebo si můžete pronajmout kanoe. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí a přírodní krásy jsou tu organizovány různé výlety. Určitě nebudete litovat návštěvy národního parku Krka, Kornati, sokolnického centra, přírodního parku Vranské jezero, ostrova Prvić a mnoha archeologických nalezišť. Večer si můžete užít procházku podél pobřeží, ochutnat speciality tohoto regionu v mnoha restaurací (ryby připravované na všechny různé způsoby, lívance, kroštule, víno ....), nebo se můžete nalodit na starou plachetnici, která Vás vezme na noční prohlídku souostroví.

Věděli jste,že? - Vodice byly osídleny již v dobách římského impéria, kdy se jim říkalo Araus nebo Arausa Antonina. Dnešní název je odvozen od místní hojnosti vody, proto tedy Vodice.

Nenechte si ujít

 • Čorić toranj  (Čoričevova věž) – postavena v roce 1646 rodinou Fondra z Šibeniku. Jelikož byla věž vybudována v období nepokoje, jsou životní prostory opevněny hradbami a jinými obranými zařízeními. Kámen, u kterého byla věž postavena, byl přinesen z ostrova Brač. Dnes slouží nádvoří věže jako letní kino, ovšem samotná věž je pro návštěvníky uzavřena kvůli jejímu špatnému stavu.
 • Crkva Sv. Križa (Kostel svatého Kříže) - gotický kostel postavený v roce 1402 a v roce 1421 zasvěcen sv. Kříži. Je známý pro jeden drahý artefakt, starou románsko-gotickou misku, která je připojena k jednomu ze sloupů a je jedinou svého druhu v této části Dalmácie. Během léta se v kostele nachází výstavy moderního umění.
 • Župna crkva Sv. Križa sa zvonikom (Farní kostel svatého Kříže se zvonicí) - tento kostel byl postaven na základech staré kaple v barokním stylu, práce mistra Ivana Skoka z Šibeniku. Stěny jsou zdobené okny ze stejného období a interiér je obohacen o barokní oltář věnovaný svatému Kříži. Zvonice je dílem mistra Vicka Macanoviće z Dubrovníku a byla stavěna přes 20 let.
 • Crkva Sv. Ilije Proroka  (Kostel svatého proroka Eliáše) - tento kostel byl postaven v roce 1298 obyvateli Pišće. Teprve v roce 1493 byl zasvěcen proroku Eliášovi. Předpokládá se, že vedle kostela existoval i hřbitov. Dnes se v kostele koná jen jediná mše za rok a to 20. srpna.

 

Zábava

 • Cyklistické závody Prižba – konají se na konci března okolo města Vodice.
 • Velikonoční regata – konající se polovině dubna, před Velikonocemi a je velmi populární hlavně mezi jachtaři.
 • Velikonoční snídaně – koná se den po Velikonocích a nabízí speciální program se slavnými žudijas (římští vojáci v uniformách) a nabízí tradiční jídla a folklór Vodice.
 • Moto setkání – koná se začátkem června a je to víkend her a koncertů pro všechny milovníky motocyklů.
 • CMC festival (Croatian Music Channel) - každý rok pořádá chorvatská hudební televize hudební festival s mnoha hvězdami chorvatské hudební scény. Koná se v polovině června.
 • Vodiška hody (Vodické hody) - tradiční folklorní festival, který se koná 4. srpna a je jedním z nejpopulárnějších akcí v Dalmácii. I po desetiletích existence, dokáže tento oblíbený festival vždy nabídnout něco nového. Je těžké předčít noční život ve městě Vodice v letních měsících, ale tyto hody to dokáží rok co rok. Během slavnosti je hudba slyšet ze všech náměstí a nábřeží. Půlnoční ohňostroj osvětlí město a zaplní noční oblohu svými barvami. Tyto hody se slovy jen těžko popisují, musíte se přijít podívat sami a zažít tento šílený a nezapomenutelný večer, kde zábava trvá až do časných ranních hodin, na vlastní kůži.

 

Viz více  Zavři 

Komentáře hostů Vodice

Skvělé
4,5
Celková známka hostí

Atmosféra:
4,7
4,7
Jistota:
4,7
4,7
Pláže:
4,1
4,1
Přátelští místní obyvatelé:
4,6
4,6
Turistická nabídka:
4,5
4,5

 • Dobrý 3
  Tříska
  Pár, Czech Republic
    12.09.2018
  Bohužel jsme kvůli nemoci museli odjet dřív, ale vse bylo Ok a majitelé vstřícní a ochotni ve všem pomoci. Díky.
 • Výborný 5
  Vendula
  Rodina, Czech Republic
    08.09.2018
  Báječná dovolená
  Ubytování komfortní, s absolutní vybaveností. Perfektní poloha, klid, výhled. Majitelé přátelští, vstřícní. Vše dokonalé.
 • Výborný 5
  Petra
  Pár, Czech Republic
    22.08.2018
  Velká spokojenost
  Všem doporučuji,čisté ubytování,majitelka velmi milá, vstřícná.

Powered by Google Translate

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Vodice doporučení ubytování

* ceny za červen 2019 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Dům - Vodice Dům Tomislav Od 2028 kč
 • Vodice,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 7 deň
Apartmá - Vodice Apartmány Borac Od 1459 kč
 • Vodice,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Vodice,
 • Osoby: 4-6
Dům - Vodice Dům Ivo Od 2345 kč
 • Vodice,
 • Osoby: 4

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!
Děkujeme! Nesprávná e-mailová adresa!