Skradin

Lokalizacja: Riwiera Sibenik
SkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradinSkradin

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share

Informacje o turystycznych destynacjach Skradin

Skradin to niewielkie miasteczko oddalone o 15 km od Šibenika, wzdłuż rzeki Krka. Jest jednym z najstarszych miast chorwackich, a jego historia sięga czasów iliryjskich. Jego nazwa została nadana za panowania rzymskiego (pierwotnie brzmiała Scardona). Po tym jak rzymska Scardona została zniszczona, zrabowana i zdewastowana, Chorwaci odbudowali miasto i nazwali je Skradin. Skradin jest ciekawym miejscem turystycznym, którego stare miasto jest zbudowane z kamienia. W sąsiedztwie miasta znajdują się liczne atrakcje, jak wodospady Skradinski buk i Roski oraz mała wyspa franciszkańska Visovac.

Skradin posiada jedną z najpiękniejszych marin w Chorwacji, poza tym jest znany ze swojej burzliwej 6000-letniej historii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym uroczym miasteczku, zobacz jego liczne zabytki: kościół Matki Bożej z dzwonnicą (z XVIII wieku, znajdujący się na największym placu w centrum miasta), kościół prawosławny świętego Spiridona (znajdujący się na starówce), kościół świętej Petki, kościół świętego Hieronima (znajdujący się na starym mieście) i Bribirską Glavicę (położoną w odległości 15 km od Skradin – miejsce mające 6000 lat, w którego okolicach można znaleźć szczątki z czasów prehistorycznych, starożytności i średniowiecza aż do chwili obecnej. Nie zapomnij także wybrać się do Parku Narodowego Krka, nad wodospady Skradinski buk i Roski oraz zobaczyć wyspę Visovac (wszystkie te miejsca znajdują się na terenie Parku Narodowego).

W miesiącach letnich często kursują promy ze Skradin do Parku Narodowego Krka. Będąc w Skradin możesz chodzić na plażę, znajdującą się nad rzeką Krka oraz na plażę, znajdującą się w miejscu, gdzie rzeka wpada do morza. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni regionalnej i chcesz spróbować gastronomicznych specjałów Skradin, możesz wybrać się do restauracji „Zlatne Školjke“, „Bak“, „Barbara“, „Prstaci“, „Dalmatino“ i „Bonaca“.

Przyjedź do Skradin – miasteczka, które zachwyci Cię i oczaruje pod każdym względem – miejsca gdzie rzeka wpada w objęcia morza.

Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Skradin

Fantastyczny
4.3
Łączna ocena gości
Atmosfera
4.4
Bezpieczeństwo
4.7
Plaże
3.4
Oferta turystyczna
4.6
Przyjacielscy mieszkańcy
4.3

0/7
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17
Pozostałe kategorie kwater w miejscowości Skradin

  Skradin polecane kwatery

  * ceny na kolovoz, 2020 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

  • Skradin,
  • Osoby: 2-3
  • Ocena gości: 4,8
  • Zaton (Sibenik),
  • Osoby: 1-4
  • Ostatnia rezerwacja przed 8 godzin

  Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Quality guarantee UKAS - ISO 9001
  Secure payment HTZ

  All rights reserved © 2020