Poljica

PoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljicaPoljica

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Poljica

Poljica je malé turistické stredisko neďaleko Marine (2,5 km). Je to výborné miesto pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku na niektorej z kamenných, alebo štrkovitých pláží. Nie je tu miesto pre milovníkov nočného života, tým odporúčame neďaleký Primošten, kde sa nachádza jeden  z najpopulárnejších klubov v Dalmácii...Aurora. V Poljici sa každoročne koná slávnosť , na ktorej sa vyberá najlepší „soparnik“ (domáca pizza plnená špenátom, petržlenom a cesnakom), je to pôstne jedlo. Špeciality tohto kraja môžete ochutnať v reštaurácii „Kačina“.   Asi 2,5 km od Poljice je vzdialená malá destinácia Marina, ktorá je známa svojimi prekrásnymi plážami. Preto je Marina ideálne miesto pre nautických turistov. Osvieženie nájdete v reštaurácii umiestnenej priamo na pláži.

Trogir je mesto, ktoré sa nachádza na pobreží  Kaštelánskeho zálivu, na ostrovčeku medzi ostrovom Čiovo a pevninou. Je to mesto -múzeum v pravom zmysle slova, bohaté na kultúrno historické pamiatky,  výnimočnú architektúru a krásne ulice, vďaka ktorým dostalo toto mestečko pomenovanie „Malé Benátky“. Trogir je zapísaný v UNESCO-zozname svetového dedičstva. Mesto Vám ponúka možnosť preskúmať bohaté dedičstvo.

Split patrí medzi najznámejšie turistické destináciena Jadrane. Je to druhé najväčšie mesto v Chorvátsku. Navštívte historické pamiatky, ktoré sú výnimočné svojou históriou. Diokleciánov palác -označovaný ako srdce Splita, železná brána, socha Grgura Ninského, katedrála Sv.Duje, kostol Sv.Frane, katedrála Sv. Petra, Peristyl, mestské pivnice, kláštor Sv.Ane a množstvo ďalších.

Šibenik patrí medzi najstaršie mestá na Jadrane, ktoré leží na ústí rieky Krka. Navštívte aspoň najznámejšie  kultúrne a historické pamiatky ako sú pevnosti  Sv. Mihovila, Sv. Nikole, Sv. Ivana, Šubičevac, katedrála Sv. Jakova, kostoly Sv. Frane a Sv. Dominika  a 4 studne. Ak chcete mesto spoznať o niečo lepšie, potom vám odporúčame navštíviť miestne múzeá a galérie. Okrem historického bohatstva je Šibenik je známy množstvom kultúrnych podujatí, z ktorých odporúčame : medzinárodný detský festival, Šibenská noc, večery dalmatínskych šansónov, Šibenské kultúrne leto a ďalšie.

Primošten  je miesto ležiace na ostrove, obkolesené siedmymi ostrovčekmi. Je to typické mediteránske mesto, čoho dôkazom sú úzke uličky a kamenné domy postavené tesne vedľa seba v historickom centre mesta. Ozdobou mesta sú dva nádherné kostoly, sú to kostol Sv.Jurja z roku 1485 a kostol Sv. Roka z roku 1680.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky a zažite nezabudnuteľnú dovolenku so svojou rodinou a priateľmi!

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Poljica

Vynikajúce
4.5
Celková známka hostí
Atmosféra
4.8
Istota
4.8
Pláže
4.3
Turistická ponuka
4
Priateľskí miestni obyvatelia
4.5

 • Výborný 5
  Monika
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  16.9.2014
  jedinečnéééé
  odporúčam, krásny výhľad, pokojné miesto, Chorvátsko skrátka stojí zato...
 • Výborný 4.8

  Rodina
  8.8.2011
  pekné, tiché, čisté... miesto v Chorvátsku
  krásna oblasť,veľmi dobre orientované pláže k slnku,čisté more,srdeční,úslužní a dobrí ludia,Poljica-Marina,Trogir,Split,Omiš,Bol... sú veľmi pekné miesta v Strednej Dalmácií na strávenie letných dovoleniek,je tam veľa pamiatok a krásných peších zón
  chýbali slnečné dážniky na pláži
2/7
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Poljica odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Poljica,
 • Osoby: 2-4
 • Poljica,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Poljica,
 • Osoby: 3-5
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Poljica,
 • Osoby: 2-3

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020