Kastel Luksic

Kastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel LuksicKastel Luksic

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Kastel Luksic

Kaštel Lukšić je jedna zo siedmych obcí (v minulosti hradských opevnení) nachádzajúcich sa medzi Splitom a Trogirom dnes spojených do mesta Kaštela. Osídlenie vzniklo na plošine s úrodnou pôdou.  V minulosti  sa Kaštel Lukšič nazýval Kaštel Vitturi podľa šľachtickej rodiny Vitturi z neďalekéjho Trogiru, ktorá ho dala vybudovať. V Kaštel Lukšići  môžete vidieť historické pamiatky,  ako sú kostol Sv. Ivana Birnja, hrad Vitturi, v ktorom je umiestnené mestské múzeum, kostol Nanebovzatia Panny Márie, park Vitturi,  hrad Tataglia. Pláže kaštelanskej riviéry sú roztiahnuté v dĺžke 6km a tvoria ich menšie chránené zátoky a kúpaliská v tieni pínií a tamariskov. Každoročne sa od 01.07. do 31.08.  koná festival "Kaštelanské kultúrne leto", počas ktorého sa odohráva viac ako 60 akcií: divadlo pod holým nebom, výstavy, koncerty vážnej i populárnej hudby, ľudové tance, športové súťaže, rybárske a poľovnícke slávnosti. Hostia obľubujúci dobrú kuchyňu  môžu tunajšie špeciality ochutnať v nasledovných reštauráciách: „Adriatic“, „Villa Cezar“,  konoba „Duje“ .

Kaštel Lukšić  je vhodná destinácia pre dovolenkárov hľadajúcich kľudné miesta, pričom mladí  sa môžu zabaviť v neďalekých mestách Trogir, Split a Omiš.

Trogir je známy vďaka svojmu kultúrno-historickému dedičstvu, kvôli čomu ho často nazývajú aj „malými Benátkami“. Navštívte mestské múzeum, mestskú lóžu, mestské hradby a brány, kniežací palác, palác Čipiko, trogirskú katedrálu a ďalšie významné pamiatky. Samotné  mesto leží na malom ostrovčeku tesne pri pevnine, s ktorou je spojené kamenným mostom. 

Split – dalmatínska metropola, žijúca  svojím spomaleným tempom , na ktoré je ľahké zvyknúť si. Námestia, kaviarne, reštaurácia a nábrežie sú počas celých dní plné ľudí ako keby bol sviatok. Mesto Vás nadchne svojimi historickými pamiatkami. Navštívte Diokleciánov palác, nábrežie, železnú bránu, sochu Grgura Ninského, kostol Sv. Františka, katedrálu sv. Dujma, konkatedrálu Sv. Petra….

Omiš je mediteránske mesto rozprestierajúce sa na ústí rieky Cetiny do mora. Známe je aj kvôli svojej búrlivej histórii (mesto pirátov) o ktorej svedčia pamiatky ako sú: pevnosť  Mirabela, pevnosť  Fortica, farský kostol Sv. Michala, františkánsky kláštor, kostol Sv. Petra, kostol Ducha sv., kostol Sv. Roka, ilýrsky seminár, mestské múzeum, starý omišský  cintorín, stredoveké centrum mesta, stĺp hanby, stará mestská lóža a ďalšie. Milovníci športu a rekreácie si môžu vyskúšať rafting na meandroch Cetiny, voľné lezenie, surfovanie na doske, plavecký maratón, volejbal na piesku... 

Rezervujte ubytovanie z našej ponuky v Kaštel Lukšići, strávte svoju dovolenku na kaštelanskej riviére, zoznámte sa s bohatou históriou okolia a vyskúšajte nočný život miest  Split a Trogir.

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Kastel Luksic

Vynikajúce
4.5
Celková známka hostí
Atmosféra
4.4
Istota
4.7
Pláže
4.3
Turistická ponuka
4.4
Priateľskí miestni obyvatelia
4.8

 • Veľmi dobrý 3.6
  Ivan
  Pár Slovakia (Slovak Republic)
  5.9.2012
  pláž, more, prostredie
  blízkosť ohnísk možných požiarov, hluk z letiska
 • Veľmi dobrý 3.8

  Pár
  31.8.2012
  kľudné miesto
  nie úplne čisté more a domácim chýbal záujem o turistov
2/8
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Kastel Luksic odporúčanie ubytovania

* ceny od august 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Kastel Luksic,
 • Osoby: 2-3
 • Posledná rezervácia pred 18 hodina
 • Kastel Luksic,
 • Osoby: 2-4
Apartmán - Kastel Luksic Apartmán Helena Od 178 €
 • Kastel Luksic,
 • Osoby: 1-5
 • Posledná rezervácia pred 13 deň
 • Kastel Kambelovac,
 • Osoby: 4-10

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020