Kastel Sucurac

Kastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel SucuracKastel Sucurac

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Kastel Sucurac

Kaštel Sućurac je jeden zo 7 Kaštelov medzi Splitom a Trogirom. Je to najvýchodnejší Kaštel a najbližší Solínu. Pláže Kaštelánskej riviéry sa tiahnu v dĺžke 6 km. V antickej dobe tu boli vybudované rôzne letné sídla, množstvo domov je postavených zo starého materiálu, preto ešte aj dnes možno vidieť stopy po stavebných dekoráciách. V Kaštel Sućurci sa nachádza veža, okolo ktorej bola vystavaná dedina na brehu mora. Svojou krásou lákala množstvo hostí už v dávnych dobách, prichádzali sme námorníci, chorvátski králi a vladári, záhradníci...V dobe antiky tu boli postavené letné sídla. Miesto je ideálne pre všetkých, ktorí chcú svoju dovolenku stráviť v tichom prostredí  v blízkosti mesta Split, ktoré je turistická metropola Strednej Dalmácie a tak o zábavu máte postarané. Navštívte Split, Trogir a Makarsku.

Split je druhé najväčšie mesto v Chorvátsku a jednou z najnavštevovanejších destinácií na Jadrane. Večne mladé mesto žijúce svojím pomalším tempom, ktorému sa ľahko a radi  prispôsobíte. Mesto, ktoré založil rímsky cisár Dioklecián je bohaté na historické pamiatky, z ktoré odporúčame navštíviť Diokleciánov palác -  srdce starého centra Split, Železnú a Zlatú bránu, socha Gregora Ninského, katedrálu sv. Dujma, kostol sv. Františka, Peristyl, kláštor sv. Anny a katedrálu sv. Petra.

Trogir je známy vďaka svojmu kultúrno-historickému dedičstvu, kvôli čomu ho často nazývajú aj „malými Benátkami“. Navštívte mestské múzeum, mestskú lóžu, mestské hradby a brány, kniežací palác, palác Čipiko, katedrálu a ďalšie významné pamiatky. Samotné  mesto leží na malom ostrovčeku tesne pri pevnine, s ktorou je spojené kamenným mostom. 

Makarskapatrí medzi najnavštevovanejšie turistické destinácie v Chorvátsku. Vďaka bohatej turistickej ponuke je ideálne pre široké vrstvy turistov.  Z historických pamiatok vám odporúčame vidieť františkánsky kláštor a kostol Sv. Marka, kostol Sv. Petra, mestské múzeum a kostol Sv. Filipa. Milovníci športu môžu užívať pri cyklotúrach, plavbe na lodiach, jazde na vodnom skútri, rybolove, futbale, volejbale...

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Kastel Sucurac

Vynikajúce
3.9
Celková známka hostí
Atmosféra
3.9
Istota
4.9
Pláže
2.8
Turistická ponuka
3.6
Priateľskí miestni obyvatelia
4.4

0/11
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Kastel Sucurac odporúčanie ubytovania

* ceny od august 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Kastel Sucurac Dom Gulliver Od 71 €
 • Kastel Sucurac,
 • Osoby: 2-3
 • Kastel Sucurac,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,6
Apartmán - Kastel Sucurac Apartmán Sandra Od 214 €
 • Kastel Sucurac,
 • Osoby: 2-7
 • Posledná rezervácia pred 12 deň
 • Kastel Sucurac,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 4,2
 • Posledná rezervácia pred 13 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020