Trogir

Lokalizacja: Split i Riwiera Trogir
TrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirVideo presentationTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogir

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share
W Trogirze Adriagate ma otwartą swoją siedzibę, która jest dostępna dla naszych gości. Zarezerwujcie nocleg w tej destynacji​ i otrzymajcie prawo na prezenty i dodatkowe zniżki.​Wszystkie kwatery - Trogir  

Informacje o turystycznych destynacjach Trogir

Trogir jest miastem położonym w kasztelańskiej zatoce na wyspie między Čiovem i lądem. Jest miastem – muzeum w dosłownym tego słowa znaczeniu. Posiada liczne kulturowo – historyczne zabytki, oryginalną architekturę i przepiękne uliczki. Został nazwany „Małą Wenecją“ i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trogir oferuje możliwość poznania bogatego i wielopłaszczyznowego dziedzictwa kulturowego: północna brama, pałac Garagnin (muzeum miasta), główny miejski plac (ratusz, pałac Rektorów, kościół Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Sebastiana), portal Radovana, pałac Ćipiko, katedra Św. Lovre, klasztor i kościół św. Dominika i wiele innych zabytków kultury. Stare miasto położone jest na małej wysepce między wyspą Čiovo i lądem, z lądem połączona jest kamiennym mostem, a z Čiovem zwodzonym. Okolice Trogiru charakteryzuje bujna roślinność, wyspy, kamieniste i piaszczyste plaże, z których najsłynniejsze to plaża Pantan, plaża Okrug (Okrug) i plaża Kava (Slatine). Miłośnicy sportu i rekreacji mogą spróbować swoich sił w tenisie, kręglach, biegach, w szkole surfingu i nurkowaniu. Latem organizowane są „rybackie noce“, występy folklorystyczne, koncerty muzyki poważnej. Miasto posiada swoją marine, Marina ACI Trogir z 200-toma miejscami do cumowania w morzu i 80-oma na lądzie.

Czy wiedzieliście? Trogir otrzymał swoją nazwę od kóz. Tragos – to po grecku „kozioł“. Gdy Grecy przybyli w te rejony w III i IV wieku na wzgórzach ujrzeli mnóstwo pasących się kóz i kozłów i nadali mu nazwę Tragos.

Polecamy odwiedzić

Bramy miasta i mury: na brzegu miasta zachowała się duża część murów z dwiema wieżami z XIII w. Między wieżami znajduje się brama, która prowadzi do morza. Za jej twórcę uważa się Trifuna Bokanića. Przy bramie jest loggia – ganek, aktualnie służy za rynek rybny, została zbudowana na początku XVI wieku. Bramę lądową wzniesiono w około 1656 roku w stylu barokowy. Nad bramą znajduje się gotycka figura z początku XV wieku, która przedstawia patrona Trogiru, błogosławionego biskupa Jana.

Pałac Ćipiko: Istnieje duży i mały pałac, powstały w wyniku połączenia romańskich budowli. Z przodu dużego pałacu znajduje się gotycka Triforia, dzieło Andrije Alešija i brama wyrzeźbiona przez Ivana Duknovića.

Katedra Św. Lovre (Wawrzyńca): ta budowla łączy w sobie romanizm, gotyk, renesans i barok. W niej znajdują się cenne dzieła sztuki: kamienna chrzcielnica z XV wieku, portal Radovana z 1240 roku, dzwonnica ( mieszanka gotyku i manieryzmu), kaplica bł. Jana z XV wieku, rzeźbione drewniane stalle z XV wieku, zakrystia katedry – skarbiec.

Pałac Garagnin - Fanfogna/ Muzeum Miejskie: posiada cechy stylistyczne charakterystyczne dla kilku stylów od romanizmu po barok. Niegdyś stanowiła mieszkalno – gospodarczy kompleks. Dzisiaj znajduje się tu biblioteka rodziny Garagnin – Fanfogna (XVIIi/XIX w.), Lapidarium (zbiór zgromadzonych okazów kamiennych fragmentów i rzeźb od antyku do baroku) i galeria obrazów  Cate Dujšin – Ribar.

Główny plac miejski: na placu, znajduje się wiele historycznych atrakcji: ratusz miejski (pałac Rektorów), kościół Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Marii, kościół Św. Sebastiana i kościółek Św. Barbary (Św. Marcin)

Imprezy:

Letni Festiwal Kultury– najróżniejsze imprezy, które odbywają się przez całe lato: wieczory muzyczne (koncerty muzyki klasycznej, występy artystów estradowych z kraju i zagranicy, muzyka kameralna), zespoły folklorystyczne, występy teatralne na ulicach starego miasta, festyny ludowe: noc rybacka, Dzień miasta, wystawy artystów krajowych i zagranicznych w Galerii Sztuki Współczesnej.

Uroczyste otwarcie "lata w Trogirze"- otwarcie Trogirskiego Lata Kultury (największe wydarzenie kulturalne w mieście)

Rybacka noc w Trogirze – rybacki festyn, który odbywa się w ramach Letniego Festiwalu Kultury. Świetna zabawa przy rybie, winku, oliwie z oliwek i chlebie i dobrej muzyce.

Międzynarodowy Festiwal Tenorów –dni opery w Trogirze. Międzynarodowy konkurs dla tenorów.

Dni Zbioru Winogron– kultywowanie dawnych obyczajów tłoczenia winogron i konkurs na najpiękniejsze nogi (występują miejscowe zespoły folklorystyczne).

Więcej  Zamknij 

Atrakcje i zajęcia

Miejscowości w okolicy (Trogir)
Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Trogir

Fantastyczny
4.4
Łączna ocena gości
Atmosfera
4.6
Bezpieczeństwo
4.6
Plaże
4
Oferta turystyczna
4.4
Przyjacielscy mieszkańcy
4.5

 • Bardzo dobry 3.8
  Andrzej
  Rodzina Poland
  13.8.2019.
  Polecam
  Zabytkowe miasteczko z wąskimi uliczkami. Dużo atrakcji do obejrzenia, przyjemna woda w morzu, woda przejrzysta i przeważnie czysta.
  Brak chodników przy wąskich uliczkach, zatłoczone parkingi i wąskie plaże, nie sprzątane śmieci na plażach miejskich i ulicach. Duży hałas samolotów lądujących przez całą dobę.
 • Doskonały 4.8
  Andrzej
  Grupa przyjaciół Poland
  18.10.2018.
  Wiele atrakcji w miescie. Najlepsza plaza na wyspie Ciovo kolo osrodka Labadusa
 • Doskonały 5
  Marta
  Rodzina Poland
  10.8.2018.
  Urokliwe miasteczko
  Klimatyczne miasteczko, łatwy dostęp do centrum, możliwość transportu poprzez regularnie kursujące łodzie.
3/109
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Trogir polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2021 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Trogir,
 • Osoby: 5-8
 • Ocena gości: 4,8
 • Trogir,
 • Osoby: 2
 • Ocena gości: 5,0
 • Ostatnia rezerwacja przed 5 dni
 • Trogir,
 • Osoby: 2-4
 • Ocena gości: 4,9
 • Trogir,
 • Osoby: 1-2
 • Ocena gości: 4,6
 • Ostatnia rezerwacja przed 4 dni

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020