Trogir

TrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirVideo presentationTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogir

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share
W Trogirze Adriagate ma otwartą swoją siedzibę, która jest dostępna dla naszych gości. Zarezerwujcie nocleg w tej destynacji​ i otrzymajcie prawo na prezenty i dodatkowe zniżki.​Wszystkie kwatery - Trogir  

Informacje o turystycznych destynacjach Trogir

Trogir jest miastem położonym w kasztelańskiej zatoce na wyspie między Čiovem i lądem. Jest miastem – muzeum w dosłownym tego słowa znaczeniu. Posiada liczne kulturowo – historyczne zabytki, oryginalną architekturę i przepiękne uliczki. Został nazwany „Małą Wenecją“ i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trogir oferuje możliwość poznania bogatego i wielopłaszczyznowego dziedzictwa kulturowego: północna brama, pałac Garagnin (muzeum miasta), główny miejski plac (ratusz, pałac Rektorów, kościół Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Sebastiana), portal Radovana, pałac Ćipiko, katedra Św. Lovre, klasztor i kościół św. Dominika i wiele innych zabytków kultury. Stare miasto położone jest na małej wysepce między wyspą Čiovo i lądem, z lądem połączona jest kamiennym mostem, a z Čiovem zwodzonym. Okolice Trogiru charakteryzuje bujna roślinność, wyspy, kamieniste i piaszczyste plaże, z których najsłynniejsze to plaża Pantan, plaża Okrug (Okrug) i plaża Kava (Slatine). Miłośnicy sportu i rekreacji mogą spróbować swoich sił w tenisie, kręglach, biegach, w szkole surfingu i nurkowaniu. Latem organizowane są „rybackie noce“, występy folklorystyczne, koncerty muzyki poważnej. Miasto posiada swoją marine, Marina ACI Trogir z 200-toma miejscami do cumowania w morzu i 80-oma na lądzie.

Czy wiedzieliście? Trogir otrzymał swoją nazwę od kóz. Tragos – to po grecku „kozioł“. Gdy Grecy przybyli w te rejony w III i IV wieku na wzgórzach ujrzeli mnóstwo pasących się kóz i kozłów i nadali mu nazwę Tragos.

Polecamy odwiedzić

Bramy miasta i mury: na brzegu miasta zachowała się duża część murów z dwiema wieżami z XIII w. Między wieżami znajduje się brama, która prowadzi do morza. Za jej twórcę uważa się Trifuna Bokanića. Przy bramie jest loggia – ganek, aktualnie służy za rynek rybny, została zbudowana na początku XVI wieku. Bramę lądową wzniesiono w około 1656 roku w stylu barokowy. Nad bramą znajduje się gotycka figura z początku XV wieku, która przedstawia patrona Trogiru, błogosławionego biskupa Jana.

Pałac Ćipiko: Istnieje duży i mały pałac, powstały w wyniku połączenia romańskich budowli. Z przodu dużego pałacu znajduje się gotycka Triforia, dzieło Andrije Alešija i brama wyrzeźbiona przez Ivana Duknovića.

Katedra Św. Lovre (Wawrzyńca): ta budowla łączy w sobie romanizm, gotyk, renesans i barok. W niej znajdują się cenne dzieła sztuki: kamienna chrzcielnica z XV wieku, portal Radovana z 1240 roku, dzwonnica ( mieszanka gotyku i manieryzmu), kaplica bł. Jana z XV wieku, rzeźbione drewniane stalle z XV wieku, zakrystia katedry – skarbiec.

Pałac Garagnin - Fanfogna/ Muzeum Miejskie: posiada cechy stylistyczne charakterystyczne dla kilku stylów od romanizmu po barok. Niegdyś stanowiła mieszkalno – gospodarczy kompleks. Dzisiaj znajduje się tu biblioteka rodziny Garagnin – Fanfogna (XVIIi/XIX w.), Lapidarium (zbiór zgromadzonych okazów kamiennych fragmentów i rzeźb od antyku do baroku) i galeria obrazów  Cate Dujšin – Ribar.

Główny plac miejski: na placu, znajduje się wiele historycznych atrakcji: ratusz miejski (pałac Rektorów), kościół Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Marii, kościół Św. Sebastiana i kościółek Św. Barbary (Św. Marcin)

Imprezy:

Letni Festiwal Kultury– najróżniejsze imprezy, które odbywają się przez całe lato: wieczory muzyczne (koncerty muzyki klasycznej, występy artystów estradowych z kraju i zagranicy, muzyka kameralna), zespoły folklorystyczne, występy teatralne na ulicach starego miasta, festyny ludowe: noc rybacka, Dzień miasta, wystawy artystów krajowych i zagranicznych w Galerii Sztuki Współczesnej.

Uroczyste otwarcie "lata w Trogirze"- otwarcie Trogirskiego Lata Kultury (największe wydarzenie kulturalne w mieście)

Rybacka noc w Trogirze – rybacki festyn, który odbywa się w ramach Letniego Festiwalu Kultury. Świetna zabawa przy rybie, winku, oliwie z oliwek i chlebie i dobrej muzyce.

Międzynarodowy Festiwal Tenorów –dni opery w Trogirze. Międzynarodowy konkurs dla tenorów.

Dni Zbioru Winogron– kultywowanie dawnych obyczajów tłoczenia winogron i konkurs na najpiękniejsze nogi (występują miejscowe zespoły folklorystyczne).

Więcej  Zamknij 

Atrakcje i zajęcia

Komentarze gości Trogir

Fantastyczny
4,4
Łączna ocena gości

Atmosfera:
4,5
4,5
Bezpieczeństwo:
4,5
4,5
Oferta turystyczna:
4,4
4,4
Plaże:
3,9
3,9
Przyjacielscy mieszkańcy:
4,5
4,5

 • Doskonały 4,8
  Andrzej
  Grupa przyjaciół, Poland
    18.10.2018.
  Wiele atrakcji w miescie. Najlepsza plaza na wyspie Ciovo kolo osrodka Labadusa
 • Doskonały 5
  Marta
  Rodzina, Poland
    10.8.2018.
  Urokliwe miasteczko
  Klimatyczne miasteczko, łatwy dostęp do centrum, możliwość transportu poprzez regularnie kursujące łodzie.
 • Fantastyczny 4,4
  Agnieszka
  Para, Poland
    19.9.2017.
  Trogir jest fajny :-)
  W apartamencie Take Time spędziliśmy dwie noce w czasie prawie dwutygodniowego wyjazdu. Nie był to nasz pierwszy raz w Trogirze, stąd wiedzieliśmy, że miasteczko jest bardzo fajne, ale pierwszy raz mieliśmy okazję tam nocować. Jeśli chodzi o zwiedzanie - same plusy, piękne stare miasto, urokliwe kamienne domy i uliczki, dużo zaułków do zajrzenia, duży wybór restauracji z różnorodnym jedzeniem (choć - dziwo - mniejszy wybór barów, w których bez wyrzutów sumienia można wypić lokalne piwo lub wino bez potrzeby zamawiania jedzenia), pyszne lody :-). Trogir łączy w sobie zalety małego sennego miasteczka (prawie) na wyspie i ciekawego punktu do zwiedzania na trasie, ma duży plus za bliską odległość do Splitu, który oferuje jeszcze ciekawszą ofertę kulinarno-turystyczną i port z promami umożliwiającymi transport do bardziej oddalonych i "niedostępnych" wysp u wybrzeży Chorwacji. Apartament Take Time oferował nam bardzo dobrą lokalizację i jakość noclegu w stosunku do ceny, obsługa w osobie pani Ivany zatroszczyła się o nas chwilę po przyjeździe (przekazanie kluczy, informacja o parkingu), apartament był także sprzątany w trakcie naszego pobytu.
  W apartamencie Take Time, mimo że byłoby na to miejsce, brakuje niestety małej lodówki, czajnika i choćby podstawowych naczyń kuchennych (szklanki, talerze, nóż, widelce) - ułatwiłoby to pobyt gościom, a nie wymaga burzenia ścian. Część wypoczynkowa mogłaby być wyposażona w nieco wyższy stolik zamiast niskiej ławy, byłoby wygodniej.

Powered by Google Translate

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Trogir polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2019 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Trogir,
 • Osoby: 2-6
 • Ocena gości: 4,8
 • Ostatnia rezerwacja przed 10 dni
 • Trogir,
 • Osoby: 3-5
Apartament - Trogir Apartament Eva Od 372 zl
 • Trogir,
 • Osoby: 4-5
Apartament - Trogir Apartament Ema Od 237 zl
 • Trogir,
 • Osoby: 4-6

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!
Dziękujemy! Błędny adres e-mailowy