Trogir

TrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirVideo presentationTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogirTrogir

více obrázků

Zavři

     
 • Share
Ve městě Trogir, Adriagate má otevřenou pobočku, která je k dispozici pro naše hosty. Rezervujte si ubytování v této destinaci, a získejte nárok na bezplatné dárky a speciální slevy.Veškeré ubytování - Trogir  

Informace pro turisty Trogir

Trogir je město, které se nachází na pobřeží kaštelanski zálivu, na ostrůvku mezi ostrovem Čiovo a pevninou. Je to město-muzeum v pravém slova smyslu, bohaté na kulturně historické památky, výjimečnou architekturu a krásné ulice, díky nimž dostalo toto městečko pojmenování "Malé Benátky". Trogir je zapsán v UNESCO-seznamu světového dědictví. Město Vám nabízí možnost prozkoumat bohaté dědictví: severní městská brána, palác Garagnin (městské muzeum), hlavní náměstí (městská radnice, knížecí dvůr, kostel sv. Ivana Křtitele, kostel sv. Sebastiána), Radovanův portal (vstupní brána ve tvaru oblouku), palác Čipiko, katedrála sv. Lovre, klášter a kostel sv. Dominika a mnoho dalších kulturních památek. Historické centrum města se nachází na ostrůvku mezi Čiovem a pevninou, se sousední pevninou je spojeno kamenným mostem as Čiovem pohyblivým mostem. Pro okolí Trogiru je charakteristická zeleň, ostrovy a pláže kamenité az jemného štěrku. Nejznámější pláže jsou Pantano, Okrug a Kava. Milovníci sportu si mohou vybrat z množství aktivit, z nichž nejpopulárnější jsou tenis, běh, škola surfingu a potápění ... Během celého léta jsou zde pořádány rybářské večeři, různé koncerty a folklórní akce. Město má svůj přístav (Marina ACI Trogir), který má 200 kotevních míst na moři a 80 na pevnině.

Věděli jste, že? Původní název tohoto města byl Tragos, což v překladu z řečtiny znamená koza. Když Řekové v 3. a 4. Století přišli na toto místo, na kopcích bylo množství koz a kozorožce a tak dostalo město pojmenování Tragos.

Nenechte si ujít:

Městskou bránu a hradby: na pobřeží města je zachována velká část hradeb se dvěma věžemi, jejichž historie sahá až do 13.st. mezi věžemi se nachází brána, která vede k moři a předpokládá, že jejím autorem je Trifun Bokanič. Vedle brány se nachází lóže postavená počátkem 16.století. Brána byla postavena roku 1656 v barokním, stylu a nad ní se nachází socah Sv. Ivana, ochránce Trogiru.

Palác Ćipiko: Existují dva paláce, velký a malý, které vznikly kombinací románských staveb. Na přední straně velkého paláce se nachází gotická Trifora, je to dílo Andrija Alešija, také brána, kterou vytesal Ivan Duknović.

Katedrála Sv. Lovre: je to stavba která je směsí niekoľlkých slohů: gotiky, románského slohu, renesance a baroka. Nacházejí se zde vzácné umělecká díla: Radovanův portál z roku 1240, zvonice, kaple blaženého Ivana z 15.st., křtitelnice z 15.st. a mnohé další.

Palác Garagnin - Fanfogna / Muzeum města Trogiru: I tato stavba je směsí různých slohů, od románského po barokní. Nachází se zde knihovna rodiny Garagnin- Fanfogna, 18.-19. st., Lapidarij (sbírka kamenných úlomků a skulptury od antiky po baroko) také galerie obrazů Cate Dujšin - Ribar.

Hlavní městské náměstí: na náměstí se nachází nûkolik důležitých znamenitosti jako jsou: ovém trgu se nalaze Broj povijesne znamenitosti kao što su: radnice (knížecí dvůr), kostel Sv. Ivana Křtitele, kostel Sv. Marie, kostel Sv. Šebestiána a kostel Sv. Barbaře (Sv. Martin).

Zábava:

Trogirski kulturní léto - organizují se různé kulturní akce během celého léta: hudební večery (koncerty klasické hudby a nástupy estrádních umělců domácích a zahraničních, komorní hudba), folklórní a divadelní představení, různé oslavy (FESTO): rybářská noc, Den města, výstavy domácích a zahraničních umělců v prostorách moderní galerie.

Otevírání «Trogirského léta» - sváteční otevření trogirského kulturního léta (největší Trogirski kulturní manifestace)

Trogirski rybářská noc - rybářská festival, která je součástí kulturního léta. Všichni se mohou pobavit u skleničky dobrého vína, přitom ochutnat tradiční dalmatskou kuchyni a to vše za doprovodu příjemné hudby.

Mezinárodní festival tenoristov- dny opery v Trogiru. Mezinárodní soutěž tenoristů

Dny trogirské jematve (sklizeň hroznů) - obnova tradice tlačení hroznů nohama, kde se zároveň soutěží o nejkrásnější nohy a to vše provázejí Trogirski klapy (hudební skupiny zpívající dalmatské písně).

Viz více  Zavři 

Atrakce a aktivity

Místa v okolí (Trogir)
Viz více  Zavři 

Komentáře hostů Trogir

Skvělé
4.4
Celková známka hostí
Atmosféra
4.5
Jistota
4.5
Pláže
4
Turistická nabídka
4.4
Přátelští místní obyvatelé
4.5

 • Výborný 5
  Jan
  Pár Czech Republic
  22.06.2020
  příjemné překvapení
  Kdo má rád histrická centra, jako Dubrovnik, Korčula bude i tady spokojen
 • 0
  Milena
  Pár Czech Republic
  08.06.2018
  Kouzelné místo s historií
  Trogir je podle mého názoru jedno z nejhezčích míst na Jadranu
 • Dobrý 2.8
  Jiri
  Pár Czech Republic
  06.09.2017
  Předražené služby, nepořádek v ulicích, smradlavé kontejnery s odpadem.
3/105
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Trogir doporučení ubytování

* ceny za srpen 2020 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Trogir Apartmán SUNSET Od 5598 kč
 • Trogir,
 • Osoby: 4-6
 • Posledná rezervácia pred 10 deň
 • Trogir,
 • Osoby: 1-2
 • Hodnotenie hostí: 4,6
 • Posledná rezervácia pred 1 hodina
Apartmá - Trogir Apartmány Edita Od 2499 kč
 • Trogir,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Posledná rezervácia pred 2 deň
Apartmá - Trogir Apartmán Melina Od 2974 kč
 • Trogir,
 • Osoby: 3-6
 • Hodnotenie hostí: 4,7

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020