Split

Lokalizacja: Split i Riwiera Trogir
SplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitVideo presentationSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplitSplit

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share

Informacje o turystycznych destynacjach Split

Split jest głównym miejskim ośrodkiem kulturalnym i transportowym w Dalmacji. Jest 1700-letnim miastem, znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, ze względu na swoje liczne odkrycia archeologiczne oraz zabytki, a w szczególności będący w sercu miasta Pałac Dioklecjana. Splitowi nie brakuje ani atrakcyjności ani zasobności nowoczesnego miasta, ale tutejsze życie płynie wolniej i bardzo łatwo się do tego przyzwyczaić. Pierwszym obywatelem Splitu stał się sam cesarz Dioklecjan, po wybudowaniu słynnego Pałacu, który obecnie jest symbolem miasta. Oprócz Pałacu, znajduje się tu mnóstwo zabytków, takich jak Żelazna Brama (będąca jedyną bramą, która przetrwała 17 stuleci), Złota Brama (cesarz Dioklecjan wkroczył przez nią 1 czerwca 305 roku), Srebrna Brama (mniej zdobiona niż Złota Brama, jej ciekawa historia została ukoronowana przejazdem przez nią papieża Karola Wojtyły w swoim papamobile), Mosiężna Brama (zupełnie inna niż trzy pozostałe, mająca za zadanie obronę przed atakami od strony morza), katedra świętego Dujama (katedra znajduje się w najstarszym budynku w Europie – mauzoleum Dioklecjana), główny dziedziniec (gdzie Dioklecjan pokazywał się publicznie, a lud oddawał mu cześć i całował frędzle jego peleryny), podziemia (będące najlepiej utrzymanym starożytnym kompleksem, wybudowane w celu podwyższenia poziomu pomieszczeń zajmowanych przez cesarza), vestibulum (hol cesarski), klasztor benedyktynów i kościół świętej Eufemii (pierwszy kościół sprzed czasów rzymskich, jaki został wybudowany przy murach pałacu w XI wieku), kaplica świętego Marcina nad Złotą Bramą, kościół świętego Teodora (z czasów późnej starożytności, znajdujący się opodal Żelaznej Bramy) oraz wiele innych.

Split posiada też piękne plaże, sposród których najbardziej znanymi są: Bačvice (piaszczysta), Žnjan (żwirowa), Kaštelet (żwirowa), Kašjuni (żwirowa), Bene (kamienisto-skalista), Trstenik (żwirowa), Firule (piaszczysta) i Ovčice (żwirowa). Split ma bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową, szczególnie w sezonie letnim, kiedy miejskie place, skwery i dziedzińce zamieniają się w duże sceny pod gołym niebem. Smakoszom polecamy restauracje „Bota Šare” na plaży Bačvice, „Boban”, „Maslina”, „Pimpinella”, „Nevera”, „Atlantida”, „Le Monde” i „Lučica”. Możesz również wybrać się do knajpki „Fife“, gdzie znajdziesz wspaniałe jedzenie, przyjacielską obsługę i niskie ceny. Jeśli lubisz ostrzejszą kuchnię, możesz przejść się do restauracji meksykańskiej „Arkada“ lub azjatyckiej „Crna Mačka“.

Więcej  Zamknij 

Atrakcje i zajęcia

Miejscowości w okolicy (Split)
Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Split

Fantastyczny
4.2
Łączna ocena gości
Atmosfera
4.5
Bezpieczeństwo
4.5
Plaże
3.5
Oferta turystyczna
4.3
Przyjacielscy mieszkańcy
4.2

 • Doskonały 5
  Andrzej
  Rodzina Poland
  14.8.2019.
  Split wakacje na plaży Znjan. Apartament Cuba Libre
  Kwatera blisko plaży. Czyste plaże z dobrą ofertą gastronomiczną. Ogromny kompleks plaży miejskiej ale nie jest tłoczno.
  Klimatyzacja tylko w salonie z kuchnią. Brak klimatyzacji w sypialni. Duży ruch od rana oraz dostawy do sklepu w budynku na parterze powodujące hałas od 6 rano. Mieszkanie nie odnowione po poprzednim sezonie i brak informacji ze można palić. Ze względu na smród papierosowy nie polecam osobom nie palącym oraz rodzinom z małymi dziećmi. Wg mnie apartament nie wart ceny. Cenę uzasadnia oczywiście bliskość Splitu i możliwość zwiedzania oraz lokalizacja przy płazy.
 • Fantastyczny 4.4

  Para
  12.7.2013.
  Split piękne miasto , położone w prześlicznym miejscu ...
  Nie podobały mi sie plaże ...
2/50
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Split polecane kwatery

* ceny na kolovoz, 2020 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Split,
 • Osoby: 2
 • Ocena gości: 4,7
 • Split,
 • Osoby: 2-4
 • Ocena gości: 4,9
 • Ostatnia rezerwacja przed 4 dni
 • Split,
 • Osoby: 2-5
 • Ocena gości: 5,0
 • Ostatnia rezerwacja przed 8 dni
Dom - Split Willa Ivana Od 1325 zl
 • Split,
 • Osoby: 1-8
 • Ostatnia rezerwacja przed 18 godzin

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020