Rakalj

Miesto: Modrá Istria
RakaljRakaljRakaljRakaljRakaljRakaljRakaljRakaljRakaljRakaljRakaljRakaljRakalj

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Rakalj

Rakalj je malé mestečko na západnom pobreží Rašského zálivu, na juhovýchodnej strane Istrie, 12 km severovýchodne od Marčane a 30km od Pule. Prvý krát sa mesto spomína okolo roku 1190, v minulosti bolo známe tradičným istrianskym hrnčiarstvom, ktorého tradíciu sa dnes opäť snažia Istrania obnoviť v turistickom duchu. Pre návštevníkov je toto miesto atraktívne vďaka kultúrno-historickým pamiatkam ( župný barokový kostol z 18.storočia, zrúcaniny hradu Rakalj) a tiež etnografické zbierky nachádzajúce sa v rodnom dome spisovateľa Mije Mirkovića (Mate Balote). Starý Rakalj sa nachádza v blízkosti mora na kopci nad Rašským zálivom, nachádza sa tu kostolík Sv.Agnezie z roku 1495. Samotné miesto, rovnako ako okolie je bohaté na rozmanitú faunu a flóru, preto je miesto ideálne na prechádzky a lov, taktiež sú tu veľké možnosti na rozvíjanie dedinského turizmu. Rakalj je dedinka uprostred malebnej krajiny, kde môžete oddychovať ďaleko od mestského uponáhľaného života a pritom blízko mora. Špeciality tohto kraja  ochutnajte v reštaurácii „Sveti Mikula“. Počas pobytu na tomto nádhernom mieste si nájdite čas na prehliadku miest Pula, Rovinj, Umag a Poreč.

Pula je moderné mesto s bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok. Najväčšie mesto na Istrijskom polostrove Vás očarí svojou  bohatou kultúrou a búrlivou históriou. Zoznámte sa s jeho dejinami  a bohatstvom:  amfiteáter, chrám  sv.Augusta, víťazný oblúk Sergijevac, mestská radnica, Herkulova brána, kaštieľ, dvojitá brána a mestské hradby, kostol a kláštor sv. Františka, kaplnka Marije Formoze a množstvo iných zaujímavostí, ktorými sa mesto môže hrdo pýšiť.  Jeho členité pobrežie a krištáľovo čisté more umožňujú turistom pôžitok z dokonalých pláží z jemného štrku či  kameňov, najznámejšia pláž je Ambrela.

Rovinj je mestečko nachádzajúce sa na západnom pobreží Istrie, s bohatou historickou hodnotou, toho dôkazom je historické jadro, mestská brána, kostol Sv. Eufemia, františkánsky kláštor a hrad na ostrove Sv. Andrija. Okrem historeckého bohatstva je Rovinj známy aj svojimi prírodnými krásami: Limska Draga, rovinjske ostrovy, park Zlatni rad, kameňolom Fantazija, močiar Palud a mnohé ďalšie.

Umag je mesto a prístav na severozápadnom pobreží Istrie. Toto slávne obchodné a turistické centrum je vzdialené len 40 km od Terstu a 150 km od Ľubľany. O rozvinutosti tohto mesta svedčí aj svetovo preslávený ATP tour, čo je tenisový turnaj, ktorý sa tu koná každý rok. Mesto plné športových a kultúrnych pamiatok, je ideálne miesto pre aktívny oddych, rovnako pre športovcov ako aj pre rodiny s malými deťmi. Umag má veľký výber pláží (8 z nich bolo ocenených „Modrou vlajkou“), ktoré sú väčšinou štrkové alebo kamenné Najznámejšia z nich je pláž v  turistickom stredisku Stella Maris.

Poreč  je jedna z väčších turistických destinácií na polostrove Istria. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok ako sú severná veža, päťuhoľníková veža, Eufraziova bazilika a ďalšie.  Z prírodných krás treba spomenúť jamu baredine, markovu jamu, Pincinovu jamu a iné. Milovníci športu a zábavy môžu vyskúšať morské potápanie, rybolov, vodné lyžovanie a pre tých, ktorí dávajú prednosť extrémnym športom  odporúčame lezenie, alebo adrenalínový park Akros.

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Rakalj

Vynikajúce
4.3
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.6
Pláže
3.8
Turistická ponuka
3.4
Priateľskí miestni obyvatelia
5

 • Výborný 4.6
  Rostislav
  Rodina Czech Republic
  1.8.2018
  Vhodné pro turisty, kteří hledají klid bez možnosti noční zábavy.
  Dovolená na tomto místě se nám líbila.
 • Vynikajúce 4

  Pár
  13.8.2011
  prežili sme pokojnú dovolenku a to sme potrebovali
  čistý vzduch, kľud, málo ľudí, priateľskí domáci
  ťažší prístup k pláži
2/6
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Rakalj odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Apartmán - Rakalj Apartmány Milan Od 124 €
 • Rakalj,
 • Osoby: 6-8
 • Hodnotenie hostí: 4,5
Apartmán - Rakalj Apartmány Ratko Od 117 €
 • Rakalj,
 • Osoby: 5-6
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Rakalj,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 4,9
Dom - Rakalj Dom Rita Od 58 €
 • Rakalj,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,3

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020