Labin

Miesto: Modrá Istria
LabinLabinLabinLabin

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Labin

Labin sa nachádza na juhovýchode Istrie, prvý prístav je vzdialený 5 km. V minulosti známy ako Albona , prvé zmienky pochádzajú z roku 285. Korene mesta siahajú do raného stredoveku, skladá sa z dvoch častí, starého mesta v hornej časti a nového mesta Podlabina. Prechádzky uličkami vás privedú k mestskému múzeu:  mestská brána je z 15.storočia, lóža je zo 17.storočia, paláce sú ozdobené renesančnými detailami a barokové priečelia zdobia erby šľachtických rodov. Vďaka bohatej histórii je toto mesto ideálne pre milovníkov dejín a kultúry, obdivovateľov starožitností a nielen pre tých, ktorí majú radi kúpanie a opaľovanie  na pláži. Zo starého mesta sa vám naskytne pohľad na Rabac, Kvarner, Gorski kotar a Velebit. Neďaleká zelená zátoka Prklog bola vďaka svojej kráse vyhlásená za chránenú krajinnú oblasť. V minulosti bolo baníctvo hlavným zdrojom príjmov a dnes sa miestni obyvatelia živia prevažne turizmom, ale aj drevársky priemysel a výroba kovov zohrávajú veľkú úlohu. Okolité lesy a doliny sú ideálnym miestom pre poľovníkov, ktorí si tu môžu zapoľovať na  divú zver.  Navštívte Labin koncom júla, alebo začiatkom augusta a zúčastnite sa „Kultúrneho leta“, je to festival vážnej hudby. Špeciality tohto kraja vynikajúco pripravia v reštauráciách „Bella Vista“, „Dubrova“, „Due Fratelli“, a tiež v pizzériách „Calimero“ a „Labinezza“. Počas pobytu v Labine navštívte Pazin a Opatiju.

Pazin je mesto s bohatou kultúrou ležiace v srdci Istrie. Aj keď je mesto malú, nachádza sa tu mnoho kultúrnych a historických pamiatok, z ktorých vám odporúčame navštíviť pazinsky kaštieľ, kostol Sv. Nikolu, františkánsky kláštor, staré pazinské gymnázium, biskupský úrad, pazinský potok- Pazinćica a pazinskú jamu. Aj milovníci športu si tu prídu na svoje, môžu užívať pri bicyklovaní, horskej turistike, rybolove a jazde na koni.

Opatija je mesto v Kvarnerskom zálive bohaté na kultúrne a zábavné podujatia, moderné turistické miesto a destinácia s najdlhšou tradíciou turizmu v Chorvátsku. Je to najpopulárnejšie miesto pre konanie kongresov, seminárov a prednášok. Opatija už 160 rokov láka turistov z celého sveta a bujná vegetácia i príjemné klimatické podmienky sú hlavné dôvody začiatku turizmu a jeho náhleho rozvoja v tomto meste, aj preto dostalo  pomenovanie „Biser Jadrana“.  Navštívte rôzne kultúrne pamiatky a kostoly ( kostol Sv. Anny, kostol Sv. Marka, kostol Sv. Jakova- ochrancu Opatie, evanielický kostol a mnohé ďalšie).

Rezervujte si ubytovanie v Labine z našej ponuky  a prežite nezabudnuteľnú dovolenku v kruhu svojich najbližších a spoznajte krásy polostrova Istria.

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Labin

Vynikajúce
4
Celková známka hostí
Atmosféra
4.4
Istota
4.7
Pláže
3.7
Turistická ponuka
3.2
Priateľskí miestni obyvatelia
4.2

0/10
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Labin odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Labin Vila Andigona Od 292 €
 • Labin,
 • Osoby: 6-10
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Labin,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,7
Dom - Labin Dom Katuri Od 180 €
 • Labin,
 • Osoby: 6-7
Dom - Labin Villa Filleona Od 208 €
 • Labin,
 • Osoby: 1-8
 • Posledná rezervácia pred 8 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020