Krnica (Pula)

Miesto: Modrá Istria
Krnica (Pula)

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Krnica (Pula)

Krnica (Carnitia) sa nachádza vo vnútrozemí Istrie, asi 25km juhovýchodne od Pule, na hlavnej ceste smerom na Pulu. V minulosti malo mesto názov Svätá Mária Krnická. Neďaleké letovisko a známe turistické stredisko s rozvinutou ponukou – Duga Uvala je od Krnice vzdialené len 3km, čo z Krnice robí  vhodné miesto pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v tichom prostredí nádhernej prírody. Je to ideálne miesto pre všetkých, ktorým dochádzanie na pláž autom nie je prekážkou.

Zaujímavé pobrežie a morské hlbiny sú ideálne pre nautických turistov a Krnica je to pravé miesto pre potápačské túry po okolitom akváriu. Milovníkom športu a rekreácie sú k dispozícii rôzne športové terény ako tenisové kurty, balotové ihriská (je to hod guľou do piesku, tradičná hra), minigolfové terény, futbalové, volejbalové, basketbalové ihriská, ale nechýby ani vybavenie potrebné pre rôzne vodné športy. Okrem tradičnej Istrianskej kuchyne Vám odporúčame vyskúšať ustrice, hovorí sa, že najlepšie ustrice na Jadrane vám pripravia v Krnici v reštaurácii „Carmen“. Počas letných mesiacov sa tu organizujú rôzne oslavy, 16.08. je to „Rokovo“,my vám odporúčame aj slávnosti v okolí, napríklad v Marčane sa každoročne 29.06. oslavuje „Petrovo“, v Mutvorane sa 22.07.organizuje oslava Márie Magdalény a Rakalj je známy svojou oslavou „Svetica“, ktorá sa každoročne koná dňa 08.09. Navštívte tiež známe turistické destinácie neďaleko KrniceUmag, Poreč, Pula i Rovinj.

Umag je mesto a prístav na severozápadnom pobreží Istrie. Toto slávne obchodné a turistické centrum je vzdialené len 40 km od Terstu a 150 km od Ľubľany. O rozvinutosti tohto mesta svedčí aj svetovo preslávený ATP tour, čo je tenisový turnaj, ktorý sa tu koná každý rok. Mesto plné športových a kultúrnych pamiatok, je ideálne miesto pre aktívny oddych, rovnako pre športovcov ako aj pre rodiny s malými deťmi. Umag má veľký výber pláží (8 z nich bolo ocenených „Modrou vlajkou“), ktoré sú väčšinou štrkové alebo kamenné Najznámejšia z nich je pláž v  turistickom stredisku Stella Maris. Milovníkom nočných výletov odporúčame navštíviť Rovinj a Poreč.

Poreč  je jedna z väčších turistických destinácií na polostrove Istria. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok ako sú severná veža, päťuhoľníková veža, Eufraziova bazilika a ďalšie.  Z prírodných krás treba spomenúť jamu baredine, markovu jamu, Pincinovu jamu a iné. Milovníci športu a zábavy môžu vyskúšať morské potápanie, rybolov, vodné lyžovanie a pre tých, ktorí dávajú prednosť extrémnym športom  odporúčame lezenie, alebo adrenalínový park Akros.

Rovinj je mestečko nachádzajúce sa na západnom pobreží Istrie, s bohatou historickou hodnotou, toho dôkazom je historické jadro, mestská brána, kostol Sv. Eufemia, františkánsky kláštor a hrad na ostrove Sv. Andrija. Okrem historického bohatstva je Rovinj známy aj svojimi prírodnými krásami: Limska Draga, rovinjské ostrovy, park Zlatni rad, kameňolom Fantazija, močiar Palud a mnohé ďalšie.

Pula je moderné mesto s bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok. Najväčšie mesto na Istrijskom polostrove Vás očarí svojou  bohatou kultúrou a búrlivou históriou. Zoznámte sa s jeho dejinami  a bohatstvom:  amfiteáter, chrám  sv.Augusta, víťazný oblúk Sergijevac, mestská radnica, Herkulova brána, kaštieľ, dvojitá brána a mestské hradby, kostol a kláštor sv. Františka, kaplnka Marije Formoze a množstvo iných zaujímavostí, ktorými sa mesto môže hrdo pýšiť. Jeho členité pobrežie a krištáľovo čisté more umožňujú turistom pôžitok z dokonalých pláží z jemného štrku či  kameňov, najznámejšia pláž je Ambrela.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Miesta v okolí (Krnica (Pula))
Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Krnica (Pula)

Veľmi dobrý
3.8
Celková známka hostí
Atmosféra
5
Istota
5
Pláže
4
Turistická ponuka
3
Priateľskí miestni obyvatelia
2

0/1
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Krnica (Pula) odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Apartmán - Krnica (Pula) House Kevin Od 59 €
 • Krnica (Pula),
 • Osoby: 1-4
 • Posledná rezervácia pred 2 deň
Dom - Krnica (Pula) Vila Lipa Od 316 €
 • Krnica (Pula),
 • Osoby: 6-8
 • Posledná rezervácia pred 6 deň
Dom - Krnica (Pula) Villa Laura Od 187 €
 • Krnica (Pula),
 • Osoby: 1-8
Dom - Krnica (Pula) Villa Manu Od 263 €
 • Krnica (Pula),
 • Osoby: 1-8
 • Posledná rezervácia pred 2 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020