Liznjan

Miesto: Modrá Istria
LiznjanLiznjanLiznjanLiznjanLiznjan

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Liznjan

Ližnjan je rybárske miesto chránené prístavom umiestnené na malom polostrove v južnom cípe Istrie. Pre dedinku je charakteristické čisté more.  Obklopujú ju prekrásne Kvarnerské ostrovy, lemovaná je nádhernými plážami v dĺžke 28km, ktoré sú prevažne z veľkých kameňov. História tohto malého miesta je skutočne facinujúca, o čom svedčia náleziská staré viac ako 7000 rokov, pozostatky rímskych sídiel, kúsky amfór  a diely potopených lodí  nachádzajúcich sa na morskom dne.

Miesto odporúčame milovníkom prírody a všetkým, ktorí túžia po oddychu ďaleko od hektiky mestského života. Tisícročia sa miestni obyvatelia živia  ryabolovom a v posledných rokoch aj turizmom. Ostrovček Levan je drahokam ležiaci ne´daleko pobrežia tohto miesta. Lemuje ho krásna piesočnatá pláž, naqchádzajú sa na ňom dve reštaurácie, je to miesto ako stvorené pre tých, ktorí túžia po pravom dobrodružstve. 
Z historických pamiatok sú známe kostolík zo 17.storočia, postavený na základoch niekdajšej rímskej vily, kostol Sv. Martina z roku 1879 známy je sochou Titulara. Navštívte majáky Lanterna a Galiola.

Rovnako ako väčšina dalmatínskych letovísk, aj Ližnjan organizuje pre svojich návštevníkov rôzne letné zábavy, z ktorých najznámejšie sú „Ližnjanská noc“konajúca sa 04.08., ďalej „Klupska gara“(je to súťaž v podvodnom rybolove konajúca sa každoročne 18.04.). Vo večerných hodinách môžete ochutnať miestne špeciality v reštaurácii „Bak“, pivnici „Galiola“, pizzérii „Kontiki“ alebo v reštaurácii „Stari ribar“. Počas pobytu v Ližnjane si nenechajte ujsť návštevu niekoľkých väčších turistických miest Pula, Porč,  Rovinj.

Pula je mesto s bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok, jej dominantou je amfiteáter, ktorý je šiestym najväčším antickým amfiteátrom na svete. Je to najznámejšia turistická destinácia v Istrii. Navštívte Pulu a zoznámte sa s jej históriou, ktorá je skutočne zaujímavá o čom svedčí množstvo pamätihodností.  Okrem amfiteátra sú známe Augustov chrám, víťazný oblúk Sergijevac, Forum, Herkulova brána, kostol a kláštor Sv. Franje, kaštieľ a námornícky cintorín. Pula ponúka množstvo aktivít aj pre milovníkov športu : windsurfing, basketbal, tenis, plachtenie, panoramatické lety, horolezectvo, golf, potápanie a mnohé ďalšie…

Rovinj je mestečko ležiace na západnom pobreží Istrie. Je známe prírodnými krásami a historickými pamiatkami. Nenechajte si ujsť pohľad na znamenitosti tohto mesta a jeho oklia ako sú: Limaska Draga, Rovinjské ostrovy, lesopark  „Zlatni rat“, kameňolom „Zlatni rat“,močiar palud, ale aj ostrovy Dve sestričky. Z historických pamiatok sú najznámejšie mestzské hradby a historické centrum mesta, kostol Sv. Eufemia, krstiteľnica Sv. Trojice, františkánsky kláštor a hrad na ostrove Sv. Andrija.

Poreč je ďalšia známa destinácia na polostrove Istria. Známe pamiatky ako Severná veža, Päťuhoľníková veža, stredoveké hradby a Eufrazijeva bazilika. Z prírodných krás vám odporúčame navštíviť jamu Baredine, markovu jamu, Pincinovu jamu a stromy okolo kostolíka Sv. Any neďaleko Červara. Pre športu chtivých je k dispozícii množstvo aktivít ako napríklad rybolov, vodné skútre, lyžovanie na vode, cyklistika, paitball, pešia turistika a mnoho ďalších.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky a odhaľte krásu tohto miesta. Ližnjan je miesto, ktoré je skutočný balzam pre vašu dušu.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Komentáre hostí Liznjan

Vynikajúce
4.4
Celková známka hostí
Atmosféra
4.8
Istota
4.3
Pláže
3.7
Turistická ponuka
4.2
Priateľskí miestni obyvatelia
5

0/6
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Liznjan odporúčanie ubytovania

* ceny od august 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Apartmán - Liznjan LIZ 182 Od 65 €
 • Liznjan,
 • Osoby: 1-4
 • Posledná rezervácia pred 1 deň
Apartmán - Liznjan Casa Universe Od 65 €
 • Liznjan,
 • Osoby: 1-2
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 1 deň
 • Medulin,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Medulin,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 2 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020