Liznjan

Miesto: Modrá Istria
LiznjanLiznjanLiznjanLiznjanLiznjan

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Liznjan

Ližnjan je rybárske miesto chránené prístavom umiestnené na malom polostrove v južnom cípe Istrie. Pre dedinku je charakteristické čisté more.  Obklopujú ju prekrásne Kvarnerské ostrovy, lemovaná je nádhernými plážami v dĺžke 28km, ktoré sú prevažne z veľkých kameňov. História tohto malého miesta je skutočne facinujúca, o čom svedčia náleziská staré viac ako 7000 rokov, pozostatky rímskych sídiel, kúsky amfór  a diely potopených lodí  nachádzajúcich sa na morskom dne.

Miesto odporúčame milovníkom prírody a všetkým, ktorí túžia po oddychu ďaleko od hektiky mestského života. Tisícročia sa miestni obyvatelia živia  ryabolovom a v posledných rokoch aj turizmom. Ostrovček Levan je drahokam ležiaci ne´daleko pobrežia tohto miesta. Lemuje ho krásna piesočnatá pláž, naqchádzajú sa na ňom dve reštaurácie, je to miesto ako stvorené pre tých, ktorí túžia po pravom dobrodružstve. 
Z historických pamiatok sú známe kostolík zo 17.storočia, postavený na základoch niekdajšej rímskej vily, kostol Sv. Martina z roku 1879 známy je sochou Titulara. Navštívte majáky Lanterna a Galiola.

Rovnako ako väčšina dalmatínskych letovísk, aj Ližnjan organizuje pre svojich návštevníkov rôzne letné zábavy, z ktorých najznámejšie sú „Ližnjanská noc“konajúca sa 04.08., ďalej „Klupska gara“(je to súťaž v podvodnom rybolove konajúca sa každoročne 18.04.). Vo večerných hodinách môžete ochutnať miestne špeciality v reštaurácii „Bak“, pivnici „Galiola“, pizzérii „Kontiki“ alebo v reštaurácii „Stari ribar“. Počas pobytu v Ližnjane si nenechajte ujsť návštevu niekoľkých väčších turistických miest Pula, Porč,  Rovinj.

Pula je mesto s bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok, jej dominantou je amfiteáter, ktorý je šiestym najväčším antickým amfiteátrom na svete. Je to najznámejšia turistická destinácia v Istrii. Navštívte Pulu a zoznámte sa s jej históriou, ktorá je skutočne zaujímavá o čom svedčí množstvo pamätihodností.  Okrem amfiteátra sú známe Augustov chrám, víťazný oblúk Sergijevac, Forum, Herkulova brána, kostol a kláštor Sv. Franje, kaštieľ a námornícky cintorín. Pula ponúka množstvo aktivít aj pre milovníkov športu : windsurfing, basketbal, tenis, plachtenie, panoramatické lety, horolezectvo, golf, potápanie a mnohé ďalšie…

Rovinj je mestečko ležiace na západnom pobreží Istrie. Je známe prírodnými krásami a historickými pamiatkami. Nenechajte si ujsť pohľad na znamenitosti tohto mesta a jeho oklia ako sú: Limaska Draga, Rovinjské ostrovy, lesopark  „Zlatni rat“, kameňolom „Zlatni rat“,močiar palud, ale aj ostrovy Dve sestričky. Z historických pamiatok sú najznámejšie mestzské hradby a historické centrum mesta, kostol Sv. Eufemia, krstiteľnica Sv. Trojice, františkánsky kláštor a hrad na ostrove Sv. Andrija.

Poreč je ďalšia známa destinácia na polostrove Istria. Známe pamiatky ako Severná veža, Päťuhoľníková veža, stredoveké hradby a Eufrazijeva bazilika. Z prírodných krás vám odporúčame navštíviť jamu Baredine, markovu jamu, Pincinovu jamu a stromy okolo kostolíka Sv. Any neďaleko Červara. Pre športu chtivých je k dispozícii množstvo aktivít ako napríklad rybolov, vodné skútre, lyžovanie na vode, cyklistika, paitball, pešia turistika a mnoho ďalších.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky a odhaľte krásu tohto miesta. Ližnjan je miesto, ktoré je skutočný balzam pre vašu dušu.

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Liznjan

Vynikajúce
4.4
Celková známka hostí
Atmosféra
4.8
Istota
4.3
Pláže
3.7
Turistická ponuka
4.2
Priateľskí miestni obyvatelia
5

0/6
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Liznjan odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Liznjan Villa Cadetta Od 247 €
 • Liznjan,
 • Osoby: 1-8
 • Posledná rezervácia pred 5 hodina
Apartmán - Liznjan Casa Universe Od 58 €
 • Liznjan,
 • Osoby: 1-4
 • Posledná rezervácia pred 3 deň
 • Medulin,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 5 hodina
 • Medulin,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,3

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020