Vodnjan

Miesto: Modrá Istria
VodnjanVodnjanVodnjanVodnjanVodnjanVodnjanVodnjanVodnjan

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Vodnjan

Vodnjan je  dedina na juhozápadnej strane Istrie, vzdialená 10km severne od mesta Pula. Podľa povesti pochádza zo združenia siedmich víl, ktoré boli súčasťou koloniálneho zväzku Pula. Táto historická oblasť  je postavená na stopách prehistorických trosiek. V historickom centre mesta je zachovaný výnimočný stredoveký vzhľad s úzkymi uličkami ,ktoré sa  nepravidelne tiahnu medzi domami s kamenným priečelím, starými uličkami s ešte stále rozpoznateľnými znakmi goticko-benátskych, renesančných a barokových prvkov, tiež množstvom kostolíkov s bohatou históriou: kostol Sv.Blaža, ktorý bol postavený na základoch ranorománskeho kostola, ktorý bol zrušený v roku 1781. Vďaka veľkosti  a kupole, ktorá sa týči až do výšky 25m je kostol najväčší v Istrinaskej župe. Kostol Sv. Jakova je svedkom dôležitých historických udalostí, medzi ktoré patrí aj podpísanie prímeria s Pulom roku 1331. Ďalej sa oplatí navštíviť kostoly Sv. Katariny, Sv. Marie Traverse, ale aj palác rodiny Bettica (je to známy kaštieľ postavený v roku 1300, v súčastnosti je z neho urobené múzeum). Obyvatelia Vodnjanu stále žijú podľa zvykov, ktoré prenášajú z generácie na generáciu, tzn. Môžete tu vidieť ženy odeté v krojoch, vo vlasoch nosia tradičné ozdoby a organizujú tradičné oslavy a zábavy. Domáci prevažne živia z poľnohospodárstva a turizmu ako väčšina obyvateľov Chorvátska. Najmä pestovaním viniča a olivovníkov. V reštauráciách „Girotondo“ , „San Rocco“ , „Mali Bože“ a „21“ môžete ochutnať miestne špeciality. Pre milovníkov športu je pripravených hneď niekoľko aktivít : cyklistika, jazda na koni, golf, tenis, plážový volejbal, potápanie, rybolov a množstvo ďalších.  V letných mesiacho sú tu organizované mnohé festivaly, jedným z najznámejších je „Festival levandule“, ďalej je to „ Bumbarska fešta“, „ Leron“ (folklórny medzinárodný festival), tiež „Sladké leto“ (degustácia domácich koláčov). Počas pobytu vo Vodnjane vám odporúčame navštíviť mestá Pulu a Rovinj.

Rovinj je mestečko ležiace na západnom pobreží Istrie. Je známe prírodnými krásami a historickými pamiatkami. Nenechajte si ujsť pohľad na znamenitosti tohto mesta a jeho oklia ako sú: Limaska Draga, Rovinjské ostrovy, lesopark  „Zlatni rat“, kameňolom „Zlatni rat“,močiar palud, ale aj ostrovy Dve sestričky. Z historických pamiatok sú najznámejšie mestzské hradby a historické centrum mesta, kostol Sv. Eufemia, krstiteľnica Sv. Trojice, františkánsky kláštor a hrad na ostrove Sv. Andrija.

Pula je mesto s bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok, jej dominantou je amfiteáter, ktorý je šiestym najväčším antickým amfiteátrom na svete. Je to najznámejšia turistická destinácia v Istrii. Navštívte Pulu a zoznámte sa s jej históriou, ktorá je skutočne zaujímavá o čom svedčí množstvo pamätihodností.  Okrem amfiteátra sú známe Augustov chrám, víťazný oblúk Sergijevac, Forum, Herkulova brána, kostol a kláštor Sv. Franje, kaštieľ a námornícky cintorín. Pula ponúka množstvo aktivít aj pre milovníkov športu : windsurfing, basketbal, tenis, plachtenie, panoramatické lety, horolezectvo, golf, potápanie a mnohé ďalšie…

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky vo Vodnjane a prežite nezabudnuteľnú dovolenku v kruhu svojich najbližších.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Miesta v okolí (Vodnjan)
Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Vodnjan

Vynikajúce
4.2
Celková známka hostí
Atmosféra
5
Istota
5
Pláže
3
Turistická ponuka
4
Priateľskí miestni obyvatelia
4

0/1
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Vodnjan odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Vodnjan Villa Amber Od 173 €
 • Vodnjan,
 • Osoby: 1-10
 • Vodnjan,
 • Osoby: 1-12
 • Posledná rezervácia pred 3 deň
 • Vodnjan,
 • Osoby: 1-14
 • Posledná rezervácia pred 3 deň
 • Vodnjan,
 • Osoby: 1-12

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020