Maják Palagruža

 
Palagruza  
Od 435,72-583,70 kč za osobu
Cena za osobu/den: 435.72 kč
Příjezd:
Odjezd:
Host:
 • Dospělých(18+)
 • Děti(12-18)
 • Děti (3-11)
 • Miminká(0-2)
OK
Vybavení rezervace do 2 minut.
EZERVUJTE A UŠETŘET
Při rezervaci tohoto ubytování získáváte právo na dárkový poukaz v hodnotě .
Přidej do mého výběru
 • Share
Podmínky platby

Vyberte si volný termín, abyste mohli vidět způsob a dynamiku úhrady k objektu.

   Dům na samotě
   Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

   Úvod:
   Maják Palagruža byl postaven v roce 1875 na stejnojmenném ostrově se nalézá uprostřed Jadranského moře, mezi italským a chorvatským pobřežím 68 námořních mil jižně od Splitu a 26 námořních mil jižně od ostrova Lastovo. Je to nejvzdálenější chorvatský ostrov jedinečně krásný a s bohatou historií.

   Podrobnosti o majáku:
   Samotný ostrov je dlouhý 1400, široký 300 a vysoký 90 metrů a obrostlý je středomořským rostlinstvem. Budova majáku se nachází uprostřed ostrova ve výšce 90 m, takže dovolená na tomto majáku se nedoporučuje starým lidem nebo lidem ze špatným zdravotním stavem. Prostorná budova obsahuje dva čtyřlůžkové apartmány. Na ostrově Palagruža Velika se nachází archeologické naleziště a nálezy prokázaly, že právě Palagruža byla ostrovem řeckého junáka Diomeda. Ostrov je přírodní rezervací s jedinečnými rostlinnými a živočišnými druhy.

   Za poplatek je možné dohodnout se strážcem majáku procházku po hlavním ostrově a jeho malebných skalnatých stěnách a brali jako i ostatních ostrůvků a skalnatých útesů v souostroví Palagruža. Rovněž se můžete zúčastnit vybírání rybářských sítí brzy ráno, které je jedinečným zážitkem. Okolní moře je nejbohatší oblastí pro rybolov na Jadranu, ale individuální potápění v okolí Plagruže je zakázáno

   Pláže:
   Na Palagruža jsou zřízeny dvě cesty, z nichž jedna vede do Stare vlake, oblázkové zátoce na severní straně ostrova a druhá vede k,, Veli Žal,, nebo "Jižní zlato", jedné z nejkrásnějších pláží na Jadranu, která se nachází na jižním pobřeží ostrova Palagruža, Obě pláže jsou oblázkové a jsou vhodné pro malé děti vzhledem k mělkým vodám a jemným kamínkum.

   Underwaters:
   Podvodní svět Palgruže je ideální pro potápěče. Potápěči mohou vidět spoustu ryb, které se jen zřídka nacházejí v jiných částech Jadranu, jako je Murena, které mají své vrhy mimo jeskyně, tresky, skupiny asi 20 mladých humrů, kteří se skrývají v skále, druh mořské ježovky, ležící na mořském dně, a celé stádo,, Smokva,, tz. fíků, často nazývaných "barakudy Jadranu" ... mořské dno je většinou rovné a skalnaté, ale jsou zde i některé písčité plochy. Voda je jasná a viditelnost je vysoká zejména v ranních hodinách. Ostrov-hřeben Galijula, který se nachází 3 námořních mil jižně od ostrova Palagruža, má na mělčině,, Papak,, tajemství, které se potápěčům bude páčiť- vrak parní lodi. Na stejném místě ve středověku potopila i středověká velká loď.

   Interesting to know:
   Církevní údaje uvádějí, že na post středu 9. března roku 1177 na Palagruži byl papež Alexandr III. Při cestě se svým námořním loďstvem, které tvořilo 10 Galia byl udiven krásou souostroví a zachtělo se mu zastat Papež také večeřel na malé plošině malé Palagruži, která se od té doby nazývá Papežova pole. Po pobytu na Palagruži loďstvo odplulo směrem na Vis a Zadar do Benátek.


   Viz více  Zavři 

   FLEXIBILNÍ STORNO PODMÍNKY

   Využijte flexibilitu a rezervujte si dovolenou bezstarostně s nejlepšími nabídkami a cenami. Více se dozvíte ve Všeobecných

   Všeobecných obchodních podmínkách

   Je dobré vědět

   Další informace a služby
   • Dům na samotě
   • Zásobování vodou: nádrž na vodu
   • Solární napojení (220 V)
   • Supplies: Kvůli vzdálenosti civilizace neexistuje žádná možnost pořízení potravin. Před transferem vám proto doporučujeme abyste v obchodech ve městě Korčula koupili potřebné potraviny. Možná je dohoda se strážcem majáku, aby on připravil hlavní jídla pro hosty, včetně čerstvé ryby, kterou sami ulovíte nebo kterou koupí od rybářů, který procházejí kolem.
   Check in
   • Check-in: 13:00
   Check out
   • Check-out: 09:30
   Bezpečnostní standardy
   • Dezinfekce mezi pobyty hostů
   • Lékárnička
   • Údržba ložního prádla podle místních předpisů
   • K dispozici dezinfekce na ruce
   • K dispozici roušky
   • Měření teploty zaměstnanců
   • Použití ochranných prostředků a odstupu
   Přístup k objektu
   • Přístupné autem nebo lodí: Přístupné pouze čln
   Údaje o pronajímateli
   • Přítomnost strážci majáku: Přítomnost strážci majáku
   Transfer
   • Transfer: Transfer k majáku je organizován z přístavu ve městě Korčula na ostrově Korčula. Zpáteční transfer velkou 15 metrovou lodí s kabinou stojí 700 EUR za apartmán, platí se osobitě a trvá více než dvě hodiny. Odjezd je o 7h z přístavu ve městě křeči. Lidem, který špatně snášejí plavbu po moři doporučujeme aby předem užili tabletku proti nevolnosti.


    Na Korčulu můžete přijít:
    - hostům, kteří přicházejí vlastním automobilem doporučujeme, aby přišli trajektového linkou Split - Vela Luka (ostrov Korčula) která přichází v pozdních odpoledních hodinách do Vele Luky a pak pokračovali na druhou stranu ostrova do města Korčula;
    - hostům, bez auta doporučujeme, aby přišli na Korčulu rychlou katamaránskou linkou ze Splitu do Vele Luky a pak pokračovali autobusem do města Korčula;
    - pokud přijíždíte ze směru Dubrovníku doporučujeme vám autobus Dubrovnik-Orebić na poloostrově Pelješac a nalodit se na loď, která jde na ostrov Korčula.

    S ohledem na to, že se Palagruža nachází na otevřeném moři je důležité dodržet dohodnutý čas transferu, protože přístup na ostrov během letních slunečných dnů nemusí být možný kvůli velkým vlnám, které vznikají na otevřeném moři. Prosím vás abyste si včas koupili potraviny, aby se mohlo vyplout v dohodnutý čas. Samotný transfer je velmi zajímavý, protože loď vás veze přes Lastovski kanál, vedle mnoha skalnatých výběžcích a ostrůvcích v blízkosti Susco, kde někdy nakrátko zastane aby nechala pořízeny potraviny strážcem majáku a dále vozí k Palagruži.

   Poznámka
   • Poznámka: Doporučujeme vám, abyste prověřili harmonogram plavby trajektu na ostrov Korčula na webové stránce www.jadrolinija.hr a pokud je to nutné přišli na Korčulu den předem . Pokud budete potřebovat ubytování obraťte se na e-mailovou adresu info@adriagate.com .
   Je možné platit kartou
   Visa
   Mastercard
   Maestro

   Komentáře hostů

   Skvělé
   4.5
   Celková známka hostí
   Čistota
   4.1
   Komfort
   4.2
   Umístění
   5
   Peněžní hodnota
   4.6
   Majitel/zaměstnanec
   4.5

   0/10

   Umístění

   • Vzdušní vzdálenost od moře: 20 m
   • Nejbližší letiště: Split
   • Nejbližší přístav: Vela Luka

   Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

   Members of
   Croatian National Tourist Board
   Association of Croatian travel agencies
   Travelife - Sustainability in tourism
   Secure payment HTZ

   eu logo
   Hamag Bicro logo

   All rights reserved © 2022