ostrov Vis

Prozkoumat ostrov Vis

Ostrov Vis je krásný ostrov ležící ve střední Dalmácii 45 km od pevniny. Rozloha ostrova je 90,3 km2. Její nejdelší část, která spojuje východní stranu se západní, je dlouhá 17 km. Na ostrově jsou 2 města a 11 osad. Klima je zde středomořské, jen kvůli své vzdálenosti od ostatních ostrovů i od pevniny je zde více větrno. Ostrov Vis se vyznačuje průzračným mořem, písečnými a oblázkovými plážemi a četnými zátokami, které představují skutečnou oázu míru. Populace Visu se zabývá zemědělstvím, rybolovem a v neposlední řadě cestovním ruchem. Dvě hlavní centra ostrova jsou města Vis a Komiža.

Město Vis se nachází na severovýchodní straně ostrova v přirozeně chráněné zátoce. Bylo založeno spojením starých sídel Kut a Luka. Nachází se zde mnoho archeologických pozůstatků, které vypráví příběh o tom, jak město přišlo k životu. Patří k nim zejména mosazná hlava bohyně Artemis, keramické vázy, sbírka amfor vylovených z moře a mnoho dalších. Město je také bohaté na moderní architektonické památky: četné vily, letní sídla, paláce a pevnosti. Nejcennějšími sakrálními památkami jsou pre-románský kostel sv. Juraje (patron města Vis), kostel Panny Marie v Podselje a kostel Panny Marie ze Spilice. V průběhu celého roku se zde koná mnoho kulturních událostí. V létě se Vis mění místo plné koncertů a slavností.

Město Komiža se nachází v hluboké zátoce Komiža, na úpatí kopce Hum. Komiža je typické středomořské město s úzkými uličkami, kamennými domy a krásným středomořským klimatem. Obyvatelstvo se zabývá vinařstvím a rybařením. Komiža je kolébkou rybolovu. Sportovní nadšenci mohou využít bohatou nabídku sportovních aktivit: jachting, paragliding, potápění, jízda na koni, turistiku, cyklistika, tenis, basketbal a mnoho dalších. Na ostrov Vis se můžete dostat pouze trajektem nebo speedboatem ze Splitu, který vyjíždí 2-3 krát denně a cesta trvá 2 hodiny a 30 minut.

"Pokud by Jaderské moře bylo králem, ostrov Vis by byl jeho korunou." B. Kirigin

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce ostrov Vis Oblast:

ostrov Vis doporučení ubytování

* ceny za červenec 2022 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Rukavac Apartmán Zrinka Od 3053 kč
  • Rukavac,
  • Osoby: 1-2
  • Posledná rezervácia pred 9 dny
Apartmá - Komiza - ostrov Vis Apartmán Andy Od 2348 kč
  • Komiza - ostrov Vis,
  • Osoby: 2-4

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2022