Plitvice

Prozkoumat Plitvice

Plitvice INFO

Plitvická jezera jsou nejznámějším národním parkem v Chorvatsku i v Evropě. Zvuk vodopádů, síla a moc přírody, která ve Vás vyvolá strach, je prvním, co pocítíte, když se poprvé setkáte s plitvickými jezery. Plitvická jezera tvoří skupina 16ti kaskádovitě uspořádaných jezer, které jsou vzájemně propojeny vodopády. Kilometr dlouhá síť dřevěných mostů a lesních stezek umožňuje blízký kontakt návštěvníků s vodopády a jezery. Příroda, která sama tvaruje vodopády, lesy a rostlinstvo národního parku, jakož i přírodní svět jezer a jejich okolí, je důvodem každoročního nadšení tisíců návštěvníků každý rok. Přehrady mezi jezery, přes které padají překrásné vodopády, vznikají zvláštním přírodním procesem trvajícím tisíce let. Ukládáním vápencových solí na dně jezera a na potopených předmětech se vytvářejí přírodní bariéry, které se díky nepřetržitému růstu vyzdvihnout nad hladinu vody do výšky a šířky, a tak vytvářejí velkolepé vodopády. Velká různorodost a rozmanitost přírodních tvarů vedla k tomu, že národní park Plitvická jezera byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Věděli jste, že filmové adaptace knih Karla Maye- Vinnetou byly natáčeny právě zde? Přírodní krása parku Vám poskytuje možnost prožít dovolenou v souladu s přírodou. Plitvická jezera vypráví svůj vlastní příběh pomocí barev, zvuků, šumění vodopádů v každém ročním období. Praví milovníci přírody tvrdí, že jste nikdy neviděli Plitvice, pokud jste toto místo nenavštívili během všech čtyř ročních období. Naše nabídka soukromého a hotelového ubytování v okolí samotného parku Vám zajistí příjemnou dovolenou v přírodě na Plitvických jezerech.

Zajímavosti
 • - Vesnice Plitvica je malé letovisko, které se nachází v bezprostřední blízkosti národního parku Plitvická jezera. Nachází se v oblasti Lika, kde člověk zůstává v kontaktu s horami i mořem. Jedná se o oblast, kde se snoubí 150 km pohoří Velebit s mořem a ostrovem Pag.
 • - Poljanak je malé letovisko v blízkosti Plitvických jezer, jen 3 km od největšího vodopádu a jezer samotných. Je vhodné pro rodiny s dětmi, stejně jako pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v soukromí. Můžete si udělat výlet do okolních lesů a poslouchat zvuky blízkého vodopádu nebo si dokonce vyzkoušet rafting.
 • - Jezerce je malé letovisko v blízkosti národního parku Plitvická jezera, vhodné pro klidnou a pohodovou rodinnou dovolenou. K dispozici jsou dvě rekreačně-vzdělávací cesty: "Plitvice" a "Corkova Uvala", které poskytují příležitost seznámit se s rozmanitostí přírody v parku.

Mikroklima

Průměrná ranní teplota během letních dní je 9 ° C, odpolední teplota je 24 ° C, což znamená, že letní období je ideálním pro osvěžující dovolenou na Plitvických jezerech.

V zimě jsou zde teploty kolem - 3 ° C a většinu času sněží, takže si můžete vychutnat zimní radovánky.

Kultura

 • - Prošćanské jezero –nachází se v nadmořské výšce 636 m.n.m. s největší hloubkou 37 m. Díky své hloubce a šířce má voda v tomto jezeře tmavozelenou barvu.
 • - Jezero Ciganovac - jezero dostalo své jméno podle legendy, která říká, že se v jezeře utopil cikán, když lovil ryby. Voda do tohoto jezera přitéká z Prosćanského jezera. Zajímavostí je vodopád z Prosćanského jezera s narušenými travertinovými stěnami.
 • - Jezero Okrugljak - svému jménu vděčí kulatému oblouku. Nadmořská výška je 613 m. n. m. Zde se nachází i Labudovačský vodopád, pod kterým jsou menší jeskyně („Jeskynní park“).
 • - Jezero Kozjak - své jméno získalo díky legendě, která říká, že se v jezeře utopilo 30 koz, když prchali před vlky.
 • - Jezero Galovac – okouzlí každého návštěvníka širokými kaskádami, které padají do jezera. Podzimní barvy dávají jezeru Galovac zvláštní druh krásy.
 • - Burgeti nebo Bukovi - řetěz malých, mělkých jezer, rozdělených mezi sebou travertinovými bloky, které jsou porostlé zelení. Kromě krásného výhledu, budete nadšeni z hravých zvuků drsných vodních toků, které produkují hluk vířením v malých zátokách.
 • - Staré město Drežnik - nachází se na těžko přístupném svahu nad kaňonem Korana, na bývalé hranici mezi křesťanskou Evropou a Tureckem. Po staletí byla vláda přesunuta do chorvatské pevnosti Drežnik.
 • - Jeskyně Barac- se nachází asi 6 km východně od Rakovice a o něco více než kilometr západně od centra obce Nova Krslja. Prohlídka se koná za doprovodu odborných průvodců, kteří vyprávějí o obecné geologické stavbě jeskyně a dalších zajímavostech. Pro návštěvníky je otevřen od března do října- v pátek, sobotu a neděli od 10:00-16:00. Cena vstupenky pro dospělé je 50kn a 25kn pro děti.
 • - Vodní mlýn Spoljaric - vzácné a stále funkční zařízení. Byl postaven v 19. století ve vápnitém aglomerátu. Vnitřní prostor je rozdělen do mlýna se třemi stavbami a mlynářské místnosti, kde se nachází všechno potřebné k odpočinku mlynáře.

Sport

V rámci národního parku Plitvická jezera můžete podniknout túry, jezdit na kole, na lyžích, veslovat a zkoumat flóru a faunu. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství je zde řeka Korana, kterou doporučujeme na rafting, jízdu na kajaku nebo kánoe.

Výlety

Plitvická jezera nabízejí několik kilometrů upravených tras pro pěší. Většina cest je v podobě dřevěných mostů. Výlety vláčky a elektrickými loďkami jsou zde velmi populární. Kromě úžasných vodopádů, jezer a potoků v úžasné zeleni národního parku Plitvice můžete také prozkoumat podmořský svět jeskyně Barac. Navštivte staré mlýny a vesničku Rastoke, kde si můžete prohlédnout 300 let staré dřevěné domy. Za návštěvu stojí také město Drežnik, dobře známé svými zříceninami středověkého města z 13. století.

Gastro

Místní kuchyně si zakládá na domácích potravinách. U vchodu do národního parku se setkáte s lavičkami, na kterých místní ženy prodávají autentické koláče a sušenky z této oblasti, pečené podle sto let starých receptů, které se předávaly z pokolení na pokolení stovky let. Ochutnejte parmskou šunku, grilované jehněčí, polévku Lika, všechny druhy pečeného masa s brambory, pstruhy, kyselé mléko, sýr nebo jablkové záviny a další speciality.  

Noční život

Plitvická jezera jsou místem, kam se budete vracet znovu a znovu kvůli krásnému a jedinečnému prostředí, příjemnému ubytování a stravování. V autentické restauraci „Lička Kuča“ můžete ochutnat speciality z této oblasti. Jedna polovina horní část restaurace je věnována ukázkám starého života místních rodin.  

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce Plitvice Oblast:

Plitvice doporučení ubytování

* ceny za červen 2024 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Pokoj - Rakovica Pokoj Anton Od 858 kč
 • Rakovica,
 • Osoby: 2-5
 • Hodnotenie hostí: 4,6
Dům - Poljanak Dům Marica Od 2849 kč
 • Poljanak,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 4,5
 • Posledná rezervácia pred 11 dny
 • Korenica,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 19 dny
Dům - Smoljanac Dům Marijana Od 3674 kč
 • Smoljanac,
 • Osoby: 6-8
 • Hodnotenie hostí: 4,5

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023