Získajte zľavu 5% s kódom:

PLATÍ IBA NA REZERVÁCIE UBYTOVANIA.

COOL5
Akcia končí:
DEŇ
HODINA
MINÚTA
SEKUNDA

Plitvice

Preskúmať Plitvice

Plitvice INFO

Plitvické jazerá sú najznámejším národným parkom v Chorvátsku aj v Európe. Zvuk vodopádov, sila a moc prírody , ktorá vo Vás vyvolá strach, je prvým, čo pocítite, keď sa prvýkrát stretnete s Plitvickými jazerami. Plitvické jazerá tvorí skupina 16tich kaskádovito usporiadaných jazier, ktoré sú vzájomne prepojené vodopády. Kilometer dlhá sieť drevených mostov a lesných chodníkov umožňuje blízky kontakt návštevníkov s vodopádmi a jazerami. Príroda, ktorá sama tvaruje vodopády, lesy a rastlinstvo národného parku, ako aj prírodný svet jazier a ich okolia, je dôvodom každoročného nadšenia tisícov návštevníkov každý rok. Priehrady medzi jazerami, cez ktoré padajú prekrásne vodopády, vznikajú zvláštnym prírodným procesom trvajúcim tisíce rokov. Ukladaním vápencových solí na dne jazera a na potopených predmetoch sa vytvárajú prírodné bariéry, ktoré sa vďaka nepretržitému rastu vyzdvihnúť nad hladinu vody do výšky a šírky, a tak vytvárajú veľkolepé vodopády. Veľká rôznorodosť a rozmanitosť prírodných tvarov viedla k tomu, že národný park Plitvické jazerá bol zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Vedeli ste, že filmovej adaptácie kníh Karla Maya - Vinnetou boli natáčané práve tu? Prírodná krása parku Vám poskytuje možnosť prežiť dovolenku v súlade s prírodou. Plitvické jazerá rozpráva svoj ​​vlastný príbeh pomocou farieb, zvukov, šumenie vodopádov v každom ročnom období. Praví milovníci prírody tvrdia, že ste nikdy nevideli Plitvice, ak ste toto miesto nenavštívili počas všetkých štyroch ročných období. Naša ponuka súkromného a hotelového ubytovania v okolí samotného parku Vám zabezpečí príjemnú dovolenku v prírode na Plitvických jazerách.

Zaujímavosti:

 • - Dedina Plitvica je malé letovisko, ktoré sa nachádza v bezprostrednej blízkosti národného parku Plitvické jazerá. Nachádza sa v oblasti Lika, kde človek zostáva v kontakte s horami i morom. Ide o oblasť, kde sa snúbi 150 km pohoria Velebit s morom a ostrovom Pag.
 • - Poljanak je malé letovisko v blízkosti Plitvických jazier, len 3 km od najväčšieho vodopádu a jazier samotných. Je vhodné pre rodiny s deťmi, rovnako ako pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku v súkromí. Môžete si urobiť výlet do okolitých lesov a počúvať zvuky blízkeho vodopádu alebo si dokonca vyskúšať rafting.
 • - Jezerce je malé letovisko v blízkosti národného parku Plitvické jazerá, vhodné pre pokojnú a pohodovú rodinnú dovolenku. K dispozícii sú dve rekreačno - vzdelávacie cesty : " Plitvice " a " Čorkova Uvala ", ktoré poskytujú príležitosť zoznámiť sa s rozmanitosťou prírody v parku.

Mikroklím

Priemerná ranná teplota počas letných dní je 9 ° C, popoludňajšia teplota je 24 ° C, čo znamená, že letné obdobie je ideálnym pre osviežujúci dovolenku na Plitvických jazerách.

V zime sú tu teploty okolo - 3 ° C a väčšinu času sneží, takže si môžete vychutnať zimné radovánky.

Kultúra

 • - Prošćanské jazero - nachádza sa v nadmorskej výške 636 mnm s najväčšou hĺbkou 37 m Vďaka svojej hĺbke a šírke má voda v tomto jazere tmavozelenú farbu.
 • - Jazero Ciganovac - jazero dostalo svoje meno podľa legendy, ktorá hovorí, že sa v jazere utopil cigán, keď lovil ryby. Voda do tohto jazera priteká z Prosćanského jazera. Zaujímavosťou je vodopád z Prosćanského jazera s narušenými travertínovými stenami.
 • - Jazero Okrugljak - svojmu menu vďačí okrúhlemu oblúku. Nadmorská výška je 613 mnm Tu sa nachádza aj Labudovačský vodopád, pod ktorým sú menšie jaskyne ( " Jaskynné park " ).
 • - Jazero Kozjak - svoje meno získalo vďaka legende, ktorá hovorí, že sa v jazere utopilo 30 kôz, keď utekali pred vlkmi.
 • - Jazero Galovac - očarí každého návštevníka širokými kaskádami, ktoré padajú do jazera. Jesenné farby dávajú jazeru Galovac zvláštny druh krásy.
 • - Burg alebo Bukovi - reťaz malých, plytkých jazier, rozdelených medzi sebou travertínovými blokmi, ktoré sú porastené zeleňou. Okrem krásneho výhľadu , budete nadšení z hravých zvukov drsných vodných tokov, ktoré produkujú hluk vírením v malých zátokách.
 • - Staré mesto Drežnik - nachádza sa na ťažko prístupnom svahu nad kaňonom Korana, na bývalej hranici medzi kresťanskou Európou a Tureckom. Po stáročia bola vláda presunutá do chorvátskej pevnosti Drežnik.
 • - Jaskyňa Barac - sa nachádza asi 6 km východne od Rakovice ao niečo viac ako kilometer západne od centra obce Nova Krslja. Prehliadka sa koná za sprievodu odborných sprievodcov, ktorí rozprávajú o všeobecnej geologickej stavbe jaskyne a ďalších zaujímavostiach. Pre návštevníkov je otvorený od marca do októbra - v piatok, sobotu a nedeľu od 10:00-16:00. Cena vstupenky pre dospelých je 50kN a 25kN pre deti.
 • - Vodný mlyn Spoljaric - vzácne a stále funkčné zariadenie. Bol postavený v 19. storočia vo vápniť aglomerátu. Vnútorný priestor je rozdelený do mlyna s tromi stavbami a mlynárskej miestnosti, kde sa nachádza všetko potrebné k odpočinku mlynára.

Šport

V rámci národného parku Plitvické jazerá môžete podniknúť túry, jazdiť na bicykli, na lyžiach, veslovať a skúmať flóru a faunu. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo je tu rieka Korana, ktorú odporúčame na rafting, jazdu na kajaku alebo kanoe

Výlety

Plitvické jazerá ponúkajú niekoľko kilometrov upravených trás pre peších. Väčšina ciest je v podobe drevených mostov. Výlety vláčiky a elektrickými loďkami sú tu veľmi populárne . Okrem úžasných vodopádov, jazier a potokov v úžasnej zeleni národného parku Plitvice môžete tiež preskúmať podmorský svet jaskyne Barac. Navštívte staré mlyny a dedinku Rastoke, kde si môžete prezrieť 300 rokov staré drevené domy. Za návštevu stojí tiež mesto Drežnik, dobre známe svojimi zrúcaninami stredovekého mesta z 13. storočia.

Gastro

Miestnej kuchyne si zakladá na domácich potravinách. Pri vchode do národného parku sa stretnete s lavičkami, na ktorých miestne ženy predávajú autentickej koláče a sušienky z tejto oblasti, pečené podľa sto rokov starých receptov, ktoré sa odovzdávali z pokolenia na pokolenie stovky rokov. Ochutnajte parmskou šunku, grilované jahňacie, polievku Lika, všetky druhy pečeného mäsa so zemiakmi, pstruhy, kyslé mlieko, syr alebo jablkové záviny a ďalšie špeciality.

Nočný život

Plitvické jazerá sú miestom, kam sa budete vracať znovu a znovu kvôli krásnemu a jedinečnému prostrediu, príjemnému ubytovanie a stravovanie. V autentickej reštaurácii " Lička Kuča " môžete ochutnať špeciality z tejto oblasti. Jedna polovica hornú časť reštaurácie je venovaná ukážkam starého života miestnych rodín.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Plitvice Región:

Plitvice odporúčanie ubytovania

* ceny od august 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Korenica,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,9
 • Posledná rezervácia pred 5 deň
Izba - Rakovica Izba Anton Od 47 €
 • Rakovica,
 • Osoby: 2-5
 • Hodnotenie hostí: 4,7
Dom - Smoljanac Dom Marijana Od 185 €
 • Smoljanac,
 • Osoby: 6-8
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 1 deň
Izba - Otocac Izba Ivan Od 70 €
 • Otocac,
 • Osoby: 2

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024