ostrov Krk

Prozkoumat ostrov Krk

Ostrov Krk se nachází v centru kvarnerského zálivu, nedaleko ostrova Cres. Je největším ostrovem jak v Jaderském moři tak i v Chorvatsku. Pokrývá plochu 405,78 km2 a je nejsevernějším obydleným ostrovem ve Středozemním moři. Vyznačuje jej mírné středomořské klima, čisté životní prostředí, čisté moře a rozmanitosti přírodních a kulturních krás. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví byl ostrov prohlášen za kolébku chorvatské kultury. Krk má univerzální reliéf, který se skládá z mírných zátok, úrodných polí, hustých lesů, nejvyššího vrcholu - Obzovi (570 m), tří potoků a dvou jezer. Krk se nachází jen 30km od rušného obchodního a kulturního centra Kvarneru- města Rijeka. Krk je spojen s pevninou mostem. Na tomto překrásném ostrově je k dispozici 7 turistických center: Baška, Dobrinj, Krk, Malinska, Omišalj, Vrbnik a Punat.

Hlavním ostrovním centrem je město Krk, které se nachází uvnitř zdí, které sloužily jako ochrana před invazí. Poznejte bývalý způsob života obyvatel Krk, navštivte folklórní muzea s národopisnými a sakrálními sbírkami, četné galerie a knihovnu. Milovníci historie mohou vidět nespočet architektonických památek: katedrála Krk, hrad Frankopan, sakrální komplex Nanebevzetí Panny Marie z 5. století, náměstí Kamplin, kostel sv. Dunata a další památky. Baška tableta - nejstarší chorvatská památka na staroslovanské písmo hlaholice byla objevena v románském kostele sv. Lucija, v Jurandvoru u Bašky. Sportovní nadšenci se mohou těšit na potápění, cyklistické a turistické cesty, minigolf, stolní tenis, jachting, plážový volejbal, basketbal, vodní lyžování a na další aktivity. Ostrov Krk nabízí široký výběr zájezdů, takže si můžete prohlédnout každé místo na ostrově- jádro starého města, okolní ostrovy a velmi populární jeskyně Biserujka, s bohatou podvodní galerií úžasných kalcitových sloupů. Ostrov Krk nabízí bohatý noční život s mnoha bary a kluby, které nabízejí široký výběr hudby.

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Krk je autem přes most nebo letadlem na letiště u Omišalj. Pravidelné lodní linky byly nedávno zrušeny, ale většina turistů sem přijíždí svými soukromými jachtami a nebo na organizovaných lodních zájezdech.

Ostrov Krk je označen číslem sedm. Chorvaté obývají ostrov od 7. století, poslední princ Krku byl sedmý kníže z rodu Frankopan, ostrov byl sedmkrát úspěšně ochráněn před dobýváním pirátů a  v neposlední řadě je na ostrově sedm turistických středisek.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce ostrov Krk Oblast:

ostrov Krk doporučení ubytování

* ceny za červenec 2022 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Dům - Njivice - ostrov Krk Vila Siora Od 22668 kč
 • Njivice - ostrov Krk,
 • Osoby: 8
 • Posledná rezervácia pred 4 dny
 • Malinska - ostrov Krk,
 • Osoby: 2
 • Posledná rezervácia pred 3 dny
Apartmá - Soline - ostrov Krk Apartmán Mance Od 1728 kč
 • Soline - ostrov Krk,
 • Osoby: 2
 • Posledná rezervácia pred 2 dny
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 2-3
 • Posledná rezervácia pred 1 hodin

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2022