Primosten

Umístění: Riviéra Šibenik
PrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimostenPrimosten

více obrázků

Zavři

     
 • Share
Ve městě Primošten, Adriagate má otevřenou pobočku, která je k dispozici pro naše hosty. Rezervujte si ubytování v této destinaci, a získejte nárok na bezplatné dárky a speciální slevy.Veškeré ubytování - Primošten  

Informace pro turisty Primosten

Primošten je malé město, které se nachází pouze 27 km od Šibeníku. Představuje dokonalé spojení tradičního a moderního způsobu života. I když dýchá šarmem a krásou malého rybářského městečka, najdete zde různá zařízení a aktivity potřebné současnému modernímu člověku. 

Město si zachovalo svoji středomořskou atmosféru a všechny rysy středověkého rybářského městečka, což se vidí zejména v úzkých uličkách a uzkých kamenných domech ve starém historickém centru. Nejvíce dominantní stavbou na poloostrově je kostel Sv. Jurja z 15. století (postaven v roce 1485 na nejvyšším bodě původního ostrova) a je nevyhnutelným místem pro všechny milovníky historie a příjemných procházek v okolí starých městských hradeb. Z ostatních historických památek navštivte farní kostel sv. Roka (postaven v roce 1680, kostel je dnes významnou kulturní památkou, stejně jako i památník zavražděného kněze Ivana Šarića před kostelem), obraz Panny z Lorety a kostel Panny Milosrdenství (postavený v roce 1553).

Primošten je hrdý na své překrásné oblázkové a kamenité pláže a jednou z nejznámějších a nejlepších pláží jsou Velika Raduča, Mala Raduča, Popožo, Garbin a nová městská pláž u promenády. Pláže jsou bohaté různými zařízeními a atrakcemi, proto v blízkosti najdete bary, restaurace a suvenýry. Milovníci sportu a rekreace si mohou užívat u tenisu, stolního tenisu, minigolfu, plážového volejbalu, jet-ski a různých vodních sportů.

Pro ty, kteří chtějí zažít málo zábavy do ranních hodin, se ve městě nachází discoklub Aurora, který je jedním z nejznámějších klubů na Jadranu. Během léta se zde pořádají různé akce jako jsou: „Primoštenske užance“, rybářské večery, večery folklóru a večery s tradiční dalmátskou hudbou. Turisti v Primoštenu si najdou svůj klid a odpočinout si mohou u procházky kolem moře, vychutnat si taneční večery a mnohé koncerty.

Pokud chcete poznat gastronomii tohoto kraje vyzkoušejte různé speciality a navštivte restaurace Kamenar, Mediteran, Oliva X, Tereza nebo rychlé jídlo v Frnco's bar a kitchen. Kromě gastronomie je Primošten známý svými velkými a překrásnými vinicemi, kde se pěstují hrozny Babić, ze kterých se vyrábí známé stejnojmenné červené víno. 


Viz více  Zavři 

Komentáře hostů Primosten

Výborný
4.7
Celková známka hostí
Atmosféra
4.7
Jistota
4.7
Pláže
4.7
Turistická nabídka
4.5
Přátelští místní obyvatelé
4.7

 • Skvělé 4.2
  Pavel
  Pár Czech Republic
  24.09.2018
  Primošten
  čisté moře a pláže, množství restaurací.
 • Výborný 5
  Vít
  Skupina přátel Czech Republic
  17.09.2018
  Sanja Musa Primošten
  Primošten je perfektní místo, v Chorvatsku jsme byli již několikrát ale Primošten je TOP.
 • Výborný 5
  Ingrid
  Pár Czech Republic
  28.08.2018
  Z Primoštenu se stala moje srdeční záležitost
  V Primoštenu "to žije", ale po ulicích a uličkách žádný řev, hudba vás nevzbudí, můžete jít ale za ní (Legenda Pub, denně produkce na náměstí v historické části atd.). Stará výstavba na poloostrůvku je úžasná - úzké kamenité uličky, kamenné domky, některé polorozpadlé, zkrátka romantika. Spousta restaurací, některé na volné ploše (okolo náměstí a moře), některé tiché a schované třeba ve dvorcích (Konoba Dvor) a vysoko nad mořem pod kostelem (Panorama aj.). Moře u pláže poblíž centra - v zátoce - odpoledne občas trochu zakalené (trávy), volné moře u dlouhé pláže Raduča totálně čisté, průzračné. Poloostrůvek je možné obejít po uličkách a betonových cestičkách kolem dokola, z jedné strany kamínkové pláže, z druhé strany "divočina", útesy vysoko nad mořem, malá betonová plata nebo velké kameny. Myslím, že si zde každý vybere to své.
3/51
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Primosten doporučení ubytování

* ceny za červenec 2019 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Primosten Apartmány Sanja Od 2225 kč
 • Primosten,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 22 hodina
Apartmá - Primosten Apartmány Zdenka Od 1780 kč
 • Primosten,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 13 deň
Apartmá - Primosten Apartmány Maja Od 3239 kč
 • Primosten,
 • Osoby: 4
 • Posledná rezervácia pred 5 deň
 • Primosten,
 • Osoby: 2-3

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!
Děkujeme! Nesprávná e-mailová adresa!