Chorvatsko - Jak přijet autem?

Autem

Přo příjezd a jízdu po Chorvatsku potřebujete zelenou kartu pojištění a platný řidičský a technický průkaz. Během letních měsíců je provoz na hraničních přechodech hustější, což může vyvolat krátkodobé zácpy.

V roce 2005 byla dokončena dálnice A1 Záhřeb – Split. Tato dálnice doplňuje a spojuje dvě evropské trasy: (E-59) Maribor – Záhřeb – Split a (E65) Rijeka – Split – Dubrovník.

Mýto se platí na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla (poluautocesta) a na mostech – podle skupiny vozidel a úseku. Na výběrních místech se mýto může platit v hotovosti, kartou (American Express, Diners, Master Card, Maestro, Visa) a cizí měnou (podle kurzovního lístku PBZ).

Benzinové pumpy jsou otevřené od 7-20 hod (v létě i do 22 hod) a některé jsou otevřené 0 – 24.

Bezolovnatý benzín se může čerpat na všech benzínových pumpách a je označen zeleně.

Dopravní předpisy: V Chorvatsku se jezdí po pravé straně. Pokud dopravní značení neukazuje jinak, omezení rychlosti je 130 km/h na dálnicích a na silnicích pro motorová vozidla (poluautocesta), 100 km/h na cestách s dvěma pruhy, 50 km/h v obci a 80 km/h mimo obec. Peněžitá pokuta závisí na míře přestupku. Povolené množství alkoholu v krvi je 0,05‰.

Informace o dopravě se pravidelně vysílá na Chorvatském rádiu a to ve více jazykových verzích. Dopravní nehoda musí být okamžitě nahlášena policii na číslo 192.

Pomoc na cestě 1987 (pokud voláte z ciziny nebo z mobilního telefonu, volejte +385 1 1987)

Informace o dopravě 062 777 777

Chorvatský autoklub (HAK) +385 1 66 11 999

Rent-a-car: Řidič musí být starší 23 let a musí mít řidičský průkaz. Většina mezinárodních agentur rent-a-car má své pobočky ve větších chorvatských městech.

Taxislužba je dostupná ve všech městech a větších turistických místech (tel: +385 1 970)

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2022