Dubrovnik

Informace pro turisty Dubrovnik

"Ti, kteří hledají ráj na Zemi, by měli navštívit Dubrovník." George Bernard Shaw

Dubrovník je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Středomoří, a s právem nosí název perla Jadranu. Každý kámen v Dubrovníku je symbolem mnoha historických příběhů vyprávěných nynějším způsobem. Nádherné hradby, úzké kamenné uličky, kde na každém kroku narazíte na mnohé historické památky, kulturní akce a vynikající kuchyně dávají zvláštní kouzlo městu muzeu. Svezte se lanovkou na kopec Srđ a užijte si nezapomenutelný výhled. Opravdu, Dubrovník je slovy nepopsatelný, jednoduše ho třeba navštívit.

Poznejte Dubrovník

Staré město Dubrovník je obklopeno 1940 metrů dlouhými hradbami, které jsou zachovány v původní podobě, a jsou rozpoznatelným symbolem města Dubrovník a celého Chorvatska. Hradby jsou široké 4-6 metrů a asi 25 metrů vysoké. Skrývají mnoho historických příběhů, pevností, paláců, ulic, střech, a jejich krásu a význam chrání i UNESCO od roku 1979. Severní strana hradeb hlídá věž Minceta, která byla postavena v 15. století a vstup do přístavu Dubrovnik hlídá pevnost Sv. Ivan. Na východní straně se nachází pevnosti Revelin, zatímco západní vstup do města Hradní bránu (Vrata od Pila), které měly kdysi padací most, chránili pevnosti Bokar a Lovrijenac. Chůze po hradbách je skutečným lákadlem, pohled na město, okolní ostrovy a modré moře, vyrazí dech každému návštěvníkovi.

Stradun, hlavní ulice a oblíbená promenáda v Dubrovníku. V centru hlavního města se konají mnohé události a baviči, umělci a řemeslníci denně baví návštěvníky a zachycují podobu města ve starověku. V blízkosti hlavní ulice se nachází množství památek jako je Onofriova fontána, která byla postavena v roce 1400 a zachovala se až do dnes. V horkých letních dnech, voda z této fontány je pravé osvěžení. Na Stradunu se nachází Orlandův sloup, nejstarší zachovaná socha ve městě. Jeden z nejkrásnějších goticko-renesančních památek je palác Sponza, který byl velkým obchodním centrem starého Dubrovníku. Nepřehlédnutelný je i rektorů palác, kdysi sídlo vlády a domů knížete Dubrovnické republiky, a dnes muzeum, kde můžete vidět historii a život starého Dubrovníku.

Na místě bývalého románského kostela, který byl zničen ve velkém požáru v 18.st, postavený je kostel Sv. Vlacha, patrona Dubrovníku. Navštivte Dubrovník během nejvýznamnějších náboženských svátků, slavnosti Sv. Vlacha, a poznejte kulturu a tradice tohoto města.

Top 3 pláže v Dubrovníku - Celodenní rozmazlování pro tělo i duši

Oblázkové pláže pro rodiny s dětmi, skalnaté s velkými kameny pro potápěče, romantické a klidné zátoky pro páry... Dubrovník je bohatý na krásné pláže, kde si každý může najít něco pro sebe a užít si horké slunce a čisté moře.

Nejznámější pláží v Dubrovníku je pláž Banje. Kromě čistého moře, na této oblázkové pláži, si mohou návštěvníci vychutnat výhled na staré město Dubrovník, nádherné skály a úžasné moře. Pláž Banj v roce 2007 byla zvolena za jednu z nejlepších pláží na světě. Vždy plná, tato městská pláž nabízí celou řadu zařízení. Pro maximální potěšení a relaxaci si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Můžete zažít dobrodružství na vodních kolech a vydat se na nedaleký ostrov Lokrum. Všichni dobrodruzi se mohou věnovat vodním sportům nebo si vyzkoušet paragliding, watertube, let padákem na moři za motorovým člunem, a podobných atrakcí.

Městské hradby skrývají zajímavou pláž Buža, na kterou se dostanete přechodem přes malé kamenné vrata. Pláž je atraktivní. Nachází se mezi hradbami a skalami. Nedoporučuje se pro rodiny s malými dětmi, kvůli velké hloubce, ale je ideální pro dobrodruhy, kteří se chtějí koupat v čistém vodě na úpatí impozantních hradeb. Na skalách se nachází i kavárna, kde si můžete najít chládek, nebo občerstvení a zmrzlinu.

Na malém, romantickém ostrově Lokrum se nachází jeden kilometr dlouhá, písečná pláž Šunj. Kvůli jemnému písku, mělkým vstupem do moře, pláž je ideální pro rodiny s dětmi, které ocení možnost postavit si hrad z písku. Záchranu od horkého poledního slunce můžete najít v lesoparku nebo v okolních restauracích, a celodenní odpočinek na pláži můžete okořenit se spoustou sportovních a rekreačních aktivit.

Aktivní dovolená v Dubrovníku - Pro milovníky přírody a dobrodružství

Milovníci aktivní dovolené, krásu Dubrovníku mohou zažít na mnoho způsobů.
Dobrodružná plavba na kajaku je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat ostrov Lokrum, jeskyni Betu a vychutnat si pohled na městské hradby z mořské strany. Milovníci pěší turistiky jistě ocení procházku po 2 km dlouhých hradbách a horolezci mohou ukázat své schopnosti při výstupu na horu Srđ s krásným výhledem na město, moře a ostrovy. Milovníci moře si mohou užít potápění a poznávání Dubrovníku pod mořem s pomocí četných potápěčských center, zatímco se dobrodruzi budou jistě těšit na vodní sporty na mnoha plážích.

Nedaleko od Dubrovníku jsou Konavle, se dobrodruzi mohou dozvědět o řízení malých ATV vozidel. V tomto regionu je možné i zajezdit si na koni a na kole, a v parku Prevlaka si můžete vyzkoušet volné lezení.

Top 4 události v Dubrovníku - Události v historickém prostředí

1. Dubrovnik letní hry - festival, který se koná každý rok v srpnu. Mnohé kulturní akce, filmy a výstavy obohatí program her.
2. Libertas Film Festival - koná se každé léto na začátku července. V repertoáru festivalu jsou filmy a dokumenty, které se věnují podpoře svobody v zemích po celém světě.
3. Linđo - Dubrovnický Linđo folklorní soubor v létě pořádá své vystoupení každé pondělí a pátek v prostorách historických budov ,, Lazaretu ,, o 21:30 hod. Také vystupuje jako součást Dubrovnického letního festivalu.
4. Slavnost Sv. Vlacha. - Svátek na počest patrona, Sv. Vlacha, který se koná v únoru. Svatá, průvod a bohatý obsah po celý den, chloubou je všechny občany Dubrovníku.


Top 5 restaurací, kde je nejlepší jíst

Restaurace a gastronomie Dubrovníku je pestrá a rozmanitá. Z mnoha restaurací a taveren, denně cítit vůni masa a rybích lahůdek. Ujistěte se, že ochutnáte tradiční dezert rožata, pudink s karamelovou polevou, podávaný se šlehačkou nebo čokoládovou polevou.

Některé z nejoblíbenějších restaurací rozhodně stojí za návštěvu a ochutnávku tradičních pokrmů jsou:
1. Restaurace Proto
2. Restaurace Nautika
3. Restaurace Posat
4. Vinárna Taverna Arsenal
5. Taverna Sesame

Věděli jste?

Tom Curise, Beyonce, Kevin Spacey a Sean Connery jsou jen některé ze světoznámých hvězd, kteří chodili po ulicích tohoto města, a městské hradby sloužily jako ideální scenérie v mega-populárním seriálu "Hra o trůny".

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce Dubrovnik Oblast:

Místa v okolí

 • Mlini (Dubrovnik) ( 9,93  km)
 • Lopud - ostrov Lopud ( 12,73  km)
 • Cavtat ( 12,95  km)
 • Sudurad - ostrov Sipan ( 16,28  km)
 • Co říkají naši hosté o Dubrovnik

  Skvělé
  4.2
  Celková známka hostí
  Atmosféra
  4.6
  Jistota
  4.6
  Pláže
  3.5
  Turistická nabídka
  4.3
  Přátelští místní obyvatelé
  4.2

  0/62

  Dubrovnik doporučení ubytování

  * ceny za červen 2024 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

  Apartmá - Dubrovnik Apartmán Miho Od 3362 kč
  • Dubrovnik,
  • Osoby: 4
  • Hodnotenie hostí: 4,7
  • Posledná rezervácia pred 12 hodin
  Dům - Dubrovnik Vila Gordana Od 9534 kč
  • Dubrovnik,
  • Osoby: 1-8
  • Hodnotenie hostí: 4,8
  • Posledná rezervácia pred 6 hodin
  • Dubrovnik,
  • Osoby: 2-3
  • Hodnotenie hostí: 5,0
  • Posledná rezervácia pred 8 dny
  Apartmá - Dubrovnik Apartmány Pero Od 3845 kč
  • Dubrovnik,
  • Osoby: 4-6
  • Posledná rezervácia pred 11 hodin

  Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2024