Riviéra Dubrovník

Riviéra Dubrovník INFO

Riviéra se táhne od delty řeky Neretvy k mysu Ostro na jihu Chorvatska. Specifikem této oblasti je, že je přerušena hranicí s Bosnou a Hercegovinou, kvůli čemuž budete potřebovat cestovní pas. Je rozdělena do dvou částí: dolní údolí Neretvy a úzké pobřežní oblasti na úpatí masivu Dinara s několika ostrovy, z nichž nejznámější jsou Korčula, Mljet, Lastovo a soustroví Elafiti. Pobřeží je poseté zálivy, písečnými plážemi exotické krásy a strmými útesy. Husté vegetaci dominují borovice, cypřiše, olivovníky, citronové a pomerančové plantáže, palmy, kaktusy a agáve. Všechny tyto porosty zde vytváří zvláštní středomořskou atmosféru. Riviéra je bohatá na kulturní, historické i přírodní dědictví: města Dubrovnik-perla Středomoří, Korčula a Ston, Cavtatu, Lopud, Trsteno, Slano, Mali Ston, Orebić, Lastovo a další. Z přírodních krás stojí za zmínku plošina Rudine, údolí Majkova, pole Ston, řeka Ombla (na jaře se z ní stává jedna z nejdelších řek v Evropě), národní park Mljet se svými jezery a rezervace Lokrum. Nejen díky těmto místům splní turistická nabídka v Dubrovnické riviéře očekávání i velmi náročných návštěvníků.

Památky

Dubrovník - město, které bylo pojmenováno jako "perla Jadranu". V průběhu staletí byl Dubrovník kulturním centrem, je obklopen téměř 2 km dlouhými zdmi, věžemi a věžičkami, které nabízí nádherný výhled na širé moře a okolí města. Dokonce i před 30 lety, byl Dubrovník zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Kostely, kláštery a muzea byly vytvořeny z jemně vyřezávané kamene a připomínají tak pohnutou historii a výrazné umělecké tradice města. Dubrovník je město s velmi bohatou turistickou nabídkou a mnoha plážemi, které poskytují zábavu i pohodlí ve dne i v noci. Přečtěte si na našem blogu, proč Vás město Dubrovník okouzlí romantikou a proč je Banje jednou z 10ti nejkrásnějších pláží na světě.

Cavtat - je město krásných paláců, vil a hotelů, s bujnou vegetací, krásnými plážemi a zátokami. Pobřeží města Cavtat je obklopeno mnoha malými ostrovy. Zde si můžete vychutnat klid v odlehlých zátokách a dlouhé procházky podél moře nebo prožít aktivní dovolenou plnou zábavy a kulturních programů.

Mlini - nachází se v krásné zátoce Zupa, 7 km jihovýchodně od Dubrovníku. Bylo jmenováno podle mlýnů, které byly poháněné z říčky Zavrelja, která je dodnes bohatým pramenem pitné vody. Bohatá vlhkost a dostatek slunečního svitu napomohly vzniku voňavých středomořských zahrad transformujících se do jedinečného ekosystému na Jadranu.

Klek - městečko s asi 200 obyvateli, kteří se zabývají zemědělstvím, rybolovem a v neposlední řadě cestovním ruchem. Klek zdobí osvětlená promenáda - Lungo Mare, která spojuje Klek s Radalj. Milovníci sportu a aktivní dovolené se mohou těšit na jízdu na kole, stolní tenis, tenis, minigolf, bowling, turistiku, potápění a plachtění. Klek je ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

Ostrov Lopud - leží severozápadně od Dubrovníku a je součástí Elafitských ostrovů které se skládají z ostrovů: Sipan, Lopud, Kolocep, Jakljan, Ruda, Golec a Crkvine a dalších menších ostrovů. Na ostrově je pouze jedna osada, která se také nazývá Lopud a dva nádherné zálivy, Lopud a Šunj. Jedna z nejkrásnějších pláží na Jadranu se nachází právě v zálivu Šunj. Na ostrově nejsou povolena auta, takže si můžete vychutnat nepopsatelný klid. Více informací o ostrově Lopud na našem blogu.

Trsteno - romantické město, které je proslulé svými 500 let starými přírodními památkami a obrovskými asijskými letadly. Navštivte zdejší arboretum se zahradními vilami, akvadukty, vodním mlýnem, barokní kašnou s Neptunem a nymfami.

Mikroklima

Středomořská poloha tohoto regionu se vyznačuje mírnými a vlhkými zimami a horkými a vlhkými léty.

Průměrná zimní teplota vzduchu je 17 °C. Průměrná letní teplota vzduchu je 27 ° C a teplota moře 22°C .

Kultura

Dubrovnik

 • - Městské hradby - jedna z největších fortifikačních památek v Evropě. Stěny jsou 1940m dlouhé a dávají Dubrovníku jeho typický vzhled, pro který je znám po celém světě. Stěna je v některých místech vysoká až 22 m.
 • - Rektorský palác - znám z historických událostí, které se děly v Dubrovníku.
 • - Palác Sponza - křižovatka všech obchodních cest. Dnes se na jeho nádvoří každoročně koná letní festival.
 • - Fontána Onofrio- postavena na konci 14. století, jako symbol výstavby městské kanalizace a zavedení pramenité vody z 12 km vzdálené řeky.
 • - Stradun - oblíbená promenáda, jejíž skutečné jméno je Placa, oblíbenázejména u mladší generace a turistů z celého světa.
 • - Klášter "Mali Braca" – nachází se zde klášterní knihovna, která je jednou z nejdůležitějších na světě. A také je zde jedna z nejstarších lékáren v Evropě, která byla založena v roce 1317,.
 • - Lovrijenac - monumentální a impozantní tvrz u městských hradeb nacházející se na 37m vysoké skále.
 • - Tvrz Lovrijenac je známá po celém světě jako ekvivalent dánského hradu Elsinore, kde se odehrává děj Shakespearova Hamleta.

Trsteno

 • - Letní dům Gucetic – krásná stavba se zahradou, která je zde již od 15. století, akvadukt, mlýn, barokní kašna s Neptunem a nymfami, to vše na Vás čeká v tomto nádherném městě.

Ston

 • - Díky svým věžím a hradům je jednou z největších středověkých měst.

Cavtat

 • - Mauzoleum rodiny Racic je mistrovským dílem nejslavnějšího chorvatského sochaře Ivana Mestrovice. Nachází se na hřbitově sv. Roko.
 • - Rektorský palác- palác z 16. století, který byl kdysi sídlem prince Dubrovníku a dnes je zde galerie.

Ostrov Lokrum

 • - Benediktinský klášter-nachází se zde botanická zahrada založená v roce 1023
 • - Pevnost Royal- postavená do podoby hvězdy, která nabízí nádherný výhled na Dubrovník, Cavtat a okolní ostrovy.

Výlety

Vzhledem k velké rozmanitosti přírodních oblastí a kulturních pamětihodností dubrovnické riviéry se sem každý návštěvník chce vracet znovu a znovu. Riviéra nabízí rozmanitou kombinaci celodenních a půldenních exkurzí na ostrov Mljet, Korčula, do měst Trsteno, Ston, Cilipi a mnoho dalších. Bez ohledu na to, ve které části Dubrovnické riviéry budete, určitě nezapomeňte navštívit staré město Dubrovníku. Je obklopeno kamennými zdmi, které křižují úzké dlážděné uličky, útulné kavárny, zachovalé kostely, mystické městské pevnosti a malebné náměstí. Pokud přijdete na návštěvu do města Dubrovník osobním automobilem, doporučujeme zaparkovat na veřejném parkovišti, jen pět minut chůze od Ilijina Glavica nebo v některém z mnoha pouličních parkovišť. Pokud máte v úmyslu navštívit některé z ostrovů, parkování v přístavu Gruz bude tím nejlepším. Přečtěte si na našem blogu, kterou z 10ti atrakcí byste měli v Dubrovníku určitě navštívit. Pokud chcete poznat tradici zdejšího života, navštivte původní taverny a hospodářská stavení v Konavle. Ostrov Korčula je rodištěm slavného mořeplavce Marka Pola. Putovat po ostrově Korčula můžete po jedné z mnoha organizovaných turistických tras. V blízkosti se také nachází národní park Mljet. Klášter z 12. století se nachází uprostřed jezera na ostrově sv. Marie. Delta řeky Neretvy je velmi zajímavá, protože je protkána sítí kanálů, které obklopují plantáže pomerančovníků. Elafitské ostrovy se skládají ze skupiny ostrovů: Sipan, Lopud, Kolocep, Jakljan, Rude, Golec, Crkvine a některých menších ostrůvků, kde šlechta středověké Dubrovnické republiky postavila svá letní sídla jako útočiště během horkých letních dnů.

Sport

Můžete se těšit na plachtění, veslování, plavání, potápění nebo rybolov. Jeden z nejstarších a populárních sportů na Dubrovnické riviéře je vodní pólo. Ti, kteří se zajímají o podmořský svět, se mohou zapojit do potápěčských lekcí ve školách potápění ve městech Mljet a Prisapno, které se nacházejí na ostrově Korčula. Turisté, kteří mají raději „suchozemské sporty“ potěší četná hřiště, kurty, sportovní haly, fitness centra s bazény, sauny a solária.

Gastronomie

Určitě byste měli ochutnat gastronomické pochoutky v údolí Neretvy, kterými je úhoř nebo žabí guláš. Ston je známý pro své čerstvé mušle, ústřice a škeble. Obyvatelé Korčuly milují své starodávné pokrmy, jako jsou makarony nebo "cukarini", zatímco obyvatelé Blata hrdě nabízí výběr z osmdesáti jídel, nápojů a dezertů, jejichž receptury jsou shromažďovány, žárlivě střeženy a téměř každoročně prezentovány během speciálních svátků. Na ostrově Korčula můžete ochutnat celou řadu lahůdek a specialit z ryb, korýšů, měkkýšů, mořských ježků. Na ostrovech Mljet, Sipan, Lopud a Koločep si můžete vychutnat lahodné pokrmy ze sušených ryb a mořských živočichů. Všechny tyto jídla by mělo následovat dobré víno, kterým je například Grk, Pošip nebo Maraština. Můžete navštívit náš blog a najít zde recepty tradičních jídel v Dubrovníku, jako je rozata nebo "špinavé" makarony.

Noční život

Dubrovník, jako centrum dubrovnické riviéry, je známý svými hudebními večery a hranými představeními v neopakovatelné atmosféře pevnosti a paláce, které se konají během letního festivalu. Městské centrum nabízí nepřeberné množství restaurací a barů, kde se můžete bavit do brzkých ranních hodin. Párty se známými DJs jsou organizovány v Lazareti a na slavné pláži Banje. Zjistěte, proč je pláž Banje zvolena jednou z 10ti nejkrásnějších pláží na světě na našem blogu. Známá je zde kavárna Troubadour, stejně jako jazzové festivaly a hudební večery, které tu jsou často organizovány. Místa v okolí Dubrovníku nabízí bohatý program, který zahrnuje folklorní večery, večery klasické hudby, představení dalmatských sborů, tradiční rybářské noci a výstavy řemesel.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce Riviéra Dubrovník Oblast:

Riviéra Dubrovník doporučení ubytování

* ceny za červenec 2024 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Dubrovnik Apartmán Firuli Od 14421 kč
 • Dubrovnik,
 • Osoby: 2-6
Apartmá - Ploce Apartmán LORO Od 3433 kč
 • Ploce,
 • Osoby: 4-6
 • Posledná rezervácia pred 1 dny
Dům - Zaton Veliki (Dubrovnik) Dům Tanya Od 9614 kč
 • Zaton Veliki (Dubrovnik),
 • Osoby: 2-6
 • Komarna (Klek),
 • Osoby: 3
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 1 dny

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024