Dubrovnik

Lokalizacja: Riwiera Dubrownik
DubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikVideo presentationDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnikDubrovnik

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share

Informacje o turystycznych destynacjach Dubrovnik

Dubrownik jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i popularnych ośrodków turystycznych w basenie Morza Śródziemnego. Miasto bogate w światowej sławy dziedzictwo kulturowe, jeszcze przed 30-toma laty zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Liczne kościoły i inne budowle sakralne, miejskie mury, twierdze i muzea swoją  wyjątkową wartością historyczną oczarowują każdego odwiedzającego. Dubrownik jest miastem, które posiada wyjątkowo bogatą ofertę turystyczną. Liczne żwirkowe, kamieniste i betonowe plaże oferują zabawę i wypoczynek w dzień i nocą. Różnorodność plaż gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. To od Państwa zależy, czy wybierzecie romantyczną, ukrytą zatoczkę, czy plażę luksusowo wyposażoną. Jedną z najbardziej popularnych jest Šunj na wyspie Lopud, następnie Banje, zatoka Lapad i Copacabana. Miłośnicy sportu i rekreacji mogą korzystać z kąpieli morskich i słonecznych lub wybrać jedną z aktywnych form wypoczynku: jazda konna, piłka woda, wędkarstwo, żeglarstwo, tenis, nurkowanie itd. Polecamy odwiedzić wyspy Elafiti, Park Narodowy Mljet i Lokrum ( wyspę zakochanych). Przespacerujcie się po mieście w godzinach wieczornych i odkryjcie ulicznych śpiewaków, wokalne zespoły dalmatyńskie, bardów i śpiewaków serenad, wybierzcie się do dyskoteki lub klubu nocnego. Skorzystajcie z bogatej kulturalnej oferty tego miasta, z koncertów, przedstawień teatralnych, różnych festiwali i corocznego Letniego Festiwalu w Dubrowniku.

Czy wiedzieliście?- Dubrownik otrzymał swoją nazwę od lasu, nazywanego przez Dubrowczan Dubravą, który znajdował się na wzgórzu Srđ. Strona południowa wzgórza schodzi do samego morza i miasta Dubrownika, północno-zachodnia do rzeki Dubrovačkiej, północna do Šumeta, a wschodnia aż do parafii w Dubrowniku.

Polecamy odwiedzić

Przez wieki, Dubrownik, małe miasto, niegdyś państwo, stanowił metropolię kulturalną, w której od zawsze dominuje romantyzm...trudno opisać jego piękno, a zdjęcia nie oddają jego prawdziwego obrazu...to miasto należy poczuć wszystkimi zmysłami i odkryć zapierające dech w piersiach piękno ukryte w kamieniu. Miasto posiada unikalne, światowej sławy dziedzictwo kulturowe, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pałac Rektorów – prosta architektonicznie, harmonijna,  gotycko – renesansowa budowla, która podobnie jak Republika Dubrownicka przetrwała burzliwe dzieje. Niszczyły ją eksplozje prochu, powtarzające się trzęsienia ziemi, a dzisiaj stoimy jednak przed nią i podziwiamy harmonię jej kamiennych kształtów.

Stradun - słynny Stradun, którego prawdziwe imię to Placa, jest ulubioną promenadą i deptakiem Dubrowczan, zwłaszcza  osób młodszych, jak również turystów z całego świata. Jest główną ulicą starego miasta i sam po sobie stanowi atrakcję turystyczną. Spacerując po Stradunie pamiętajcie, że ulica wraz z otaczającymi ją fasadami budynków znajdowała się niegdyś pod powierzchnią morza.

Plaża Banje – została niedawno ogłoszona jedną z 10-ciu najlepszych plaż na świecie. Ta wyjątkowo atrakcyjna plaża znajduje się przy wejściu do starego miasta i zapewnia zapierający dech w piersiach widok na mury miasta.

Mury miasta - mury obronne Dubrownika są jednym z najbardziej monumentalnych zabytków fortyfikacyjnych w Europie. Stanowią zespół fortec otaczających stare miasto. Masywne mury o długości 1940 m nadają Dubrownikowi charakterystyczny, niezwykły i rozpoznawalny na całym świecie wygląd. Otaczają miasto kształtem nieregularnego wieloboku, z wieżą Minceta położoną w najwyższej, północno – zachodniej części miasta i twierdzą Św. Jana na północno – wschodniej, morskiej stronie.

Wielka fontanna Onorfio – znajduje się na początku starego miasta i głównej ulicy Stradun ( Placa ).
Została zbudowana w ok. 1400 roku jako symbol 12-kilomentrowego wodociągu zaopatrującego miasto w wodę od 1438 roku ( źródło wody stanowiła rzeka Dubrovačka ).

Ulica Prijeko – idąc lewą stroną Place przy bocznej ścianie kościoła Franciszkanów, dojdą Państwo do ulicy Prijeko, która równolegle z ulicą Placa prowadzi do wschodniej części miasta. Przepisy dzielnicy Prijeko reguluje statut miasta z 1272 roku.

Twierdza Lovrjenac -  imponująca, najwyższa wieża Dubrownika. Ów obiekt fortyfikacyjny często nazywany jest "Gibraltarem Dubrownika“ . Wyrasta na skale o wysokości 37-u metrów. Można do niej dojść od morskich kamyczków na Pilama, wspinając się zalesioną ścieżką.

Imprezy:

Dubrownicki letni festiwal: festiwal odbywa się co roku w okresie od 10 lipca do 25 sierpnia.

Libertas Film Festival: pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych poświęcone promowaniu wolności przez kraje na całym świecie.

Międzynarodowy Festiwal Filmów w Dubrowniku: ma charakter konkursu, a nagroda przyznawana jest za najlepszy film fabularny, dokumentalny i krótkometrażowy.

Festiwal Muzyczny "Julian Rachlin i Przyjaciele ":  festiwal muzyki kameralnej, który odbywa się pod koniec lata. Oprócz Juliana Rachlina festiwal gości wielu innych światowej sławy muzyków.

Kwarantanna: festiwal współczesnej sztuki performatywnej z różnymi formami  alternatywnej, współczesnej ekspresji artystycznej.

Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Dubrovnik

Fantastyczny
4.2
Łączna ocena gości
Atmosfera
4.6
Bezpieczeństwo
4.6
Plaże
3.5
Oferta turystyczna
4.3
Przyjacielscy mieszkańcy
4.2

 • Fantastyczny 4

  Para
  18.9.2012.
  Niepowtarzalne miasto
  Stare Miasto ze wszytskimi atrakcjami. Koniecznie należy przejść murami miejskimi (najlepiej tuż po 8 rano). Kolejka linowa fajna, ale z murów też jest piękna panorama. Dwa dni zobaczenie wszystkiego spokojnie wystarczy.
  Ceny w kawiarniach i restauracjach wyższe, jak w Wenecji. Odradzam wycieczkę na wyspę Lokrum - jakieś kąśliwe owady wywołujące uczelenie tam mieszkają.
1/62
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Dubrovnik polecane kwatery

* ceny na kolovoz, 2020 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Dubrovnik,
 • Osoby: 4
 • Ocena gości: 4,7
 • Dubrovnik,
 • Osoby: 4-6
 • Ocena gości: 4,8
 • Ostatnia rezerwacja przed 3 dni
 • Dubrovnik,
 • Osoby: 2-3
 • Ocena gości: 5,0
 • Ostatnia rezerwacja przed 13 dni
 • Dubrovnik,
 • Osoby: 2
 • Ocena gości: 4,2

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020